с бебе в Испания

  • 1 951
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
моля испанските майки и майките пътували с бебе в Испания за инфо  Wink
ще пътуваме за Испания - 10 тина дена само, но все пак ... Кажете ми моля ви какви бебешки пюрета, памперси и пр. се намират по магазините? Какво копувате вие за 8 месечно бебе?
Също така в случай , че се нуждаем от преглед при лекар или детски лекар - как да го намерим и към какви кабинети да се насочим. Или е по-надеждно в клиника?
Как се справяте с августовските жеги и как пазите бебоците?
Дайте моля ви инфромация, която ви се струва, че ще ми е от полза. Благодаря

# 1
  • Мнения: 3 098
В Испания Ще намериш вси4ко,необходимо за бебето ти.Не е нужно да носиш много багаж.
Памперсите а много добри,цените са по_добри и от България.Най_добрите марки(според мен)са Хъгис и Додот.
Пюрета има на Хип,Нестле,Нутрибен,съЩо и испански марки.
За спешни слу4аи,ако ви се наложи лекар,зависи на първо място къде сте.Политиката на здравните заведения в разли4ните райони на Испания е разли4на.Ако сте в областта на Валенсия,да по_надеждно е да отидете в клиника,тъй като в обЩествена болница няма и да ви приемат без тархета санитария(здравна карта).СъЩествуват пунктове на 4ервения кръст,добре си вършат работата там,аз съм водила 4овек без документи и такава карта и направиха вси4ко необходимо за него.СъЩо така и Медикос дел Мундо,които се занимават с хора без документи.
Но най_добре 4астна клиника или 4астен кабинет за детето.
Вземи си лекарства и за двама ви за спешни слу4аи,температури,тъй като тук на много места в аптеките не дават лекарства за деца без рецепта.
Това е в обЩи линии,пиши в кой район Ще ходите.И ако се сетиш за оЩе неЩо,питай. Peace
Приятен път и приятно прекарване в Испания ви желая. Hug

# 2
  • Spain
  • Мнения: 3 750
dа добавя 4е явно зависи от района ..но при нас приемат вси4ки ..особено ако обясни6 4е сте във ваканция тук не вярвм да ти откажат . ако има нещо веднага отива6 в бърза помощ - там има детска педиатриа . и лекарствата при нас се продават свободно ..стига да отиде6 и каже6 какво иска6 . за температура наи използвани Далси и Апиретал . за слънцето - крем4ета поне фактор 35 за детето . вземете си нещо за температура и стомах ..  памперси  никъде не се продават насипно така 4е трябва да си купи6 цяла упаковка и да си взема6 ..има само  в една верига ЕРОСКИ - където продават тори4ка по 5 памперса .. по удобно ако ще се разхождате много . храна за деца - разли4на и навсякъде се продава като изобщо не трябва да се притеснява6 да влезе6 в някои бар и да помоли6 да ти я стоплят - вси4ки така правят . мин води с накраиници навсякъде продават . в ХИПЕРКОР (кортинглес ) продават и адаптирано мляко (президент)  направо в малка пласмасова бутилка с биберон - така 4е ако закъса6 за мляко направо може6 да си купи6 със бутилката. тези магазини ги има във всеки голям (по-голям град ) .ако се сетя още ше пи6а . но като цяло не трябва да се притеснява6 - испанците са с по много деца и вси4ко за децата е уредено Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 292
благодаря за отговорите.  ще бъдем 10 дена на Майорка. здравната ни карта важи навсякъде в ЕС. питах. щом има храни и памперси -няма да нося.
а как се справяте с жегите?

# 4
  • Мнения: 3 098
С жегите ли? Mr. Green
Ами пе4ем се на климатици навсякъде. SunglassesВлажността на въздуха е голяма и се полу4ава едно 4увство на'затапване'на кожата. ConfusedНай_доброто спасение е плажа,там има поне вятър и е добре.СъЩо така от 13.00 до 18.00 си стоим вкъЩи,то така правят вси4ки,де. Simple Smile
Детето винаги е намазано със слънцезаЩитен крем,с шапка.

# 5
  • Мнения: 2 825
Ейййй, Вивита, много поздрави да пратиш на любимото ми островче  Simple Smile
Аз за детето много не мога да ти помогна, но знам че туризма на острова е насочена точно към семейства с деца. Жалко, че Алекс е много мъничък и няма да може да се възползва от повечето детски атракции на острова.
Ако имате някакъв проблем с детето (дано не ви се налага), спирате първото такси и отивате в Сон Дурета Оспитал, без значение какво ви покриват застраховките, ще получите медицинска помощ.
Къде на Майорка ще бъдете?
Да си прекарате много хубаво и незабравимо  Hug

# 6
  • Мнения: 2 292
привет Клара,
ще предам поздрави   Wink много ти благодаря за името на болнизата. застраховките ни покриват всичко, доста добре сме застраховани  Laughing
Дано не се опечем август, но се надявам в хотел 4 звезди да има климатици и подобни екстри.
ще бъдем в част наречена Алкудия, ако правилно съм запомнила. Плажовете били хубави , широки и със ситен пясък и постепен достъ до морето (в началото не било дълбоко. Подходящи за деца  Wink)
И аз мисля ,че ще изкараме хубаво. Най ме плашат жегите . дано всичко е наред  Wink

# 7
  • Мнения: 1 173
Памперсите а много добри,цените са по_добри и от България.Най_добрите марки(според мен)са Хъгис и Додот.

Додот са немските Памперс, само че под друго име. Mr. Green
Бая зор видяхме докато се разберем с една продавачка, че търсим пелени.
Там марката памперс не е позната и се наложи да съблека детето, че да и покажа какво търсим. Mr. Green
Сори за отклонението. Blush

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
да,  не се казва памперс , а се казва на испански паняль Simple Smile  панялес (мн.ч. )
  аз не знаех 4е са немски Додот - ама наистина коренно се разли4ават от вси4ко което има на пазара

# 9
  • Мнения: 2 825
Вивита, значи тая болница дето ти я казах, хич няма да ти свырши работа. Тя е в Палма, а Алкудия е на другия край на острова. Най-новата туристическа част. Наистина е много красиво. Ние докато живеехме на острова, там беше една строителна площадка  Simple Smile Много хубави хотели направиха, а много близо до Алкудия е Поленца - там има един частен полуостров с хотел, ама трудно пускат обикновенни хора  Sad Ходят само известни личности, основно от Холивуд (наоколо е пълно с папараци, дебнещи да хвант някоя кака как си пече д-то), наистина е много красиво.
Ох мога много да пиша за острова - била съм във всяко едно малко селце там, сигурна съм че няма да съжалявате  Simple Smile
А за жегите - наистина е доста горещичко август месец, ама по-гадна е влагата - стоиш и водата си тече от тебе и няма спасение, освен климатика де  Wink Ама през деня на плажа се живее  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 292
Клара, знам как може ти липсва нещо, което харесваш. И аз обичам крайбрежията и ми липсва нашето, но отпреди масовото строителство  Wink
Аз ще питам в бюрото за информация за медицинското обслужване и къде с бебе. Но все пак, след като другите с бебета са си изкарали Ок, и ние сигурно ще си изкараме добре  Wink

Общи условия

Активация на акаунт