Давате ли пресни праскови и кайсии?

  • 5 295
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 457
Искам да попитам давате ли мъхести плодове и откога? Ние сме вече на година, но още не съм пробвала с пресни такива. Педиатърката ми каза да ги избягвам. Но се чудя не може ли поне пресен сок да правя от тях  Thinking. Че то лятото какъв друг пресен плод да давам?  Whistling Вие какви плодове давате на бебоците?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Давах ги на вашата възръст, просто ги белех заради мъхестата кора.Като стана на година въведах и всички видове цитруси.

# 2
  • Мнения: 1 033
Макар че сме на 7 месеца и аз давам - беля ги хубаво и мачкам... Реакция не сме имали.
Иначе давам още диня и пъпеш - предпочитам пресните пред пюретата.

# 3
  • Мнения: 4 392
Не съм давала още.Ще има време да ги яде. Peace
От пресните плодове досега съм давала ябълки,банани,круши.Наскоро дадох череши (но не много) и пъпеш.
Алергените в мъхестите плодове не са само в кората,доколкото знам,така че по-добре да изчакаш.

# 4
Давала съм банан, ябълка, пъпеш, праскова.

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мъхести не давам и няма и да дам до следващата година.
Иначе давам нектарини

# 6
  • Мнения: 4 621
Преди седмица дадох за пръв път кайсии, но малката не ги хареса много.Праскови още не съм давала.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 019
Дадох за първи път на 6 мес. кайсии -  обелени и пасирани, а от прасковите - нектарини.

# 8
  • Мнения: 3 042
Давах праскови на 11 м, малкият ги ядеше само пасирани  на пюре.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 823
Такива плодове(праскови,кайсии,цитруси) засължително се дават след годинката,дори след 1,5г.Не е задължително да разнообразявате с плодове,а да давате правилния за възрастта такъв.За мен си е чиста лудост(без да се обиждате,лично мнение) да се дават било то и нектарини преди годинката.Алергична реакция може да последва и по-натаък,независимо,че сега не е имало.Дано не ви сполетява.

# 10
  • Мнения: 237
Давах ги на вашата възръст, просто ги белех заради мъхестата кора.Като стана на година въведах и всички видове цитруси.
newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 7 019
Такива плодове(праскови,кайсии,цитруси) засължително се дават след годинката,дори след 1,5г.Не е задължително да разнообразявате с плодове,а да давате правилния за възрастта такъв.За мен си е чиста лудост(без да се обиждате,лично мнение) да се дават било то и нектарини преди годинката.Алергична реакция може да последва и по-натаък,независимо,че сега не е имало.Дано не ви сполетява.
Не зная дали е вярна информацията, защото я гледах по телевизията и в предаването обясниха как във Франция захранват децата с портокали, след това въвеждат киви. Хайде да бягаме от личните мнения, които обиждат останалите. Peace

# 12
  • Мнения: 2 821
Давам кайсии и нектарини..и двете обелени. Знам, че до годинката се избягват основно ягоди, малини и капини...То на мен ми втръсна от ябълки, та на бебка ли няма да й омръзнат Crazy...За мен е важно да има разнообразие на плодове...разбира се, ако няма реакция...
Да не говорим за това как ще скриеш плод от дете на 1,5 , което всичко забелязва...това значи и ние да не ядем newsm78

Алергична реакция може да последва и по-натаък,независимо,че сега не е имало.Дано не ви сполетява.

благодарим за пожеланието

# 13
  • Мнения: 1 999
От скоро давам по малко кайсии, но ги беля. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 275
На годинка Йоанка хапваше всичко. Кайсиите и прасковите ги беля, защото не ги иска с мъхестото  - иначе си ги папа  Hug

Общи условия

Активация на акаунт