Продажба и покупка на апартамент?

  • 1 614
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
Правили ли сте нещо такова? Като се има в предвид, че това което се продава е заложено в банка и почти нищо не е изплатено засега, само лихви. Като идеята е да се купи по-голям като се вземе нов заем?

# 1
  • Мнения: 6 155
Нещо не разбрах newsm78
Искате да продадете ипотекиран апартамент и с парите да погасите задължението, а след това да изтеглите нов заем и да купите друг имот? Или да продадете и да теглите нов заем и с парите от двете да купите нов? Или пък само да увеличите стария заем?  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 639
не мога да помогна с компетентен отговор, но ще следя темата

# 3
  • Мнения: 46 510
Няма да имаш проблем, стига да докажете необходините доходи за по-високия кредит.
Идете в банката, от която сте го теглили и направете консултация, ще ви обяснят всичко  Peace

# 4
  • Мнения: 1 004
Цитат
Искате да продадете ипотекиран апартамент и с парите да погасите задължението, а след това да изтеглите нов заем и да купите друг имот?

Точно това Embarassed
Аз всъщност само си го мисля като идея...много идеи ми станаха  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 155
Цитат
Искате да продадете ипотекиран апартамент и с парите да погасите задължението, а след това да изтеглите нов заем и да купите друг имот?

Точно това Embarassed
Аз всъщност само си го мисля като идея...много идеи ми станаха  Simple Smile

Може да стане, но ако намерите кой да купи ипотекирания апартамент.  Wink

По-удачно е, ако може да изтеглите нов по-голям заем, с който да погасите стария. След това да продадете необременения с тежести апартамент /погасили сте ипотеката/. И тогава вече с парите от продаденият ап. и остатъка от новия заем да купите друг  апартамент.  Проблемът е как да ви отпуснат нов голям заем.   Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 46 510
Може да стане, но ако намерите кой да купи ипотекирания апартамент.  Wink ...

Ако апартамента е на нормална цена, ще се продаде веднага, хората вече започнаха да се успокояват и като чуят кредит не бягат панически, както преди  ooooh!
Другото е, че купувачите са по-спокойни, щом Банката е отпуснала кредит за него, значи е бил чист от към тежести Peace

# 7
  • Мнения: 6 155
Може да стане, но ако намерите кой да купи ипотекирания апартамент.  Wink ...

Ако апартамента е на нормална цена, ще се продаде веднага, хората вече започнаха да се успокояват и като чуят кредит не бягат панически, както преди  ooooh!
Другото е, че купувачите са по-спокойни, щом Банката е отпуснала кредит за него, значи е бил чист от към тежести Peace

Може  Grinning Нямам представа как вървят цените, но ми се струва, че такъв апартамент би се продал на по-ниска цена.  Rolling Eyes

А и аз лично не бих купила имот с ипотека  Stop

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма проблем да стане това, което искате.Да продадете ипотекирания апартамент също не е трудно, защото можете да уговорите в предварителния договор цената да се плати направо на банката, а разликата /ако има такава/- за вас, като банката се задължава да вдигне ипотеката преди изповядването на сделката.А това можете да уговорите и в нотариалния акт, пък ипотеката да се вдигне после.А може и самите нови собственици да пожелаят да поемат ипотеката и да си плащат на части, както вас.Варианти дал Господ!
Действай, ще стане Peace

# 9
  • Мнения: 1 004
Благодаря ви за отговорите Grinning Ще помисля по въпроса. Защото се чудя вместо да дам 10000 за преустрояване, що да не дам още 10000 отгоре и да си взема по-голям....то е средно 10000 евро разликата между 2 и 3 стайните Simple Smile Само незнам през този ад с покупката как ще мина пак Shocked Но със сигурност ще предприема един от двата варианта преустройство или смяна.
Благодаря пак Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 708
аз пък бих купила имот с ипотека, стига да е нормална цената и всичко да му е наред...нали ипотеката и задълженията се изчистват все пак

# 11
  • Мнения: 6 155
аз пък бих купила имот с ипотека, стига да е нормална цената и всичко да му е наред...нали ипотеката и задълженията се изчистват все пак

Задълженията - да, но ипотеката - не. Ипотеката се вдига когато се изчистят задълженията. А това може да стане и след 20год. предвид, че заемите за закупуване на жилище са големи и за голям период от време. 

# 12
  • София
  • Мнения: 639
за кой град и кой квартал става вапрос и за какви пари говорим за продажба  newsm78
хайде ако ме устройва ще си стиснем ръцете Hug

# 13
  • Мнения: 650
Не знам как става в БГ,но в САЩ това е рутина и 99% от всички покупко-продажби може би са такива. След като Бг е тръгнала по стъпките и ще влиза в европеиската общност не би трябвало да има разлика. Аз бих се посъветвала с компетентно лице -би трябвало да има добре брокери за заеми и недвижими имоти, които знаят как става. Идеятя ти е страхотна особено ако можеш да излезеш от старата сделка на печалба и да ги сложиш към новата покупка. По принцип тук си намираш жилището което искаш да купиш сам или с брокер и говориш с брокер от банката за колко заем можеш да вземеш ако продадеш старото жилище. Пускаш старото за продажба-то се продава -парите се изплащат и ти купуваш новото с новия заем и понякога това отнема месец и двете сделки могат да станат в един и същи ден(зависи как са банките в БГ-не знам). ако трябва да се вземе малко по-голям заем за да се погаси стария напълно ако ви дадат. Малко опростих доста процедурата-но исках само да подчертая че това е рутина може би навсякаде по света. ние сме го правили три пъти-малко ти побеляват косите докато приключи всичко но така става. Малко не ти помага-съжалявам, но писах защото исках да следя темата ида видя знае ли някои как става в БГ и става ли?

Тука малко не разбрах как така задълженията се изчистват а ипотеката не? Не е ли теглен примерно 20 годишен заем за 10000евро примерно-ти ако искаш и те удари 6-ца от тотото и спечелиш 20000 и поискваш от банката колко дължиш и примерно след години плащане е 9500 евро и ако има някякви такси или не знам как се наричат -те от банката удрят чертата и ти казват до еди си колко дена за да го погасиш плащаш 9656евро и този апартамент е напълно твой. Или цените растат както тук и този апартамент след 5 години стружа 20000евро-ти го продаваш-погасяваш заема и прибираш10000 евро, които могеш да сложиш към заем за апартамент които струва 30000евро-защото за тези пет години -децата са отраснали двамата работите, вдигнали са ви заплатите и спокоино си позволявате заем от 20000евро...

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 02:34 от Lana2004

Общи условия

Активация на акаунт