Реве щом я сложа в количката

  • 1 383
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Бебка е на 2 месеца и има колики, които /Слава Богу/ не са през нощта, а през деня. Това обаче се оказва голям проблем за разходките - оревава квартала, хванала съм се за главата...Хората ме гледат, научиха ни и кучетата вече...
Щом я накърмя / изцяло на кърма е/ и известно време се криви докато заспи /или плаче, или само се присвива и мрънка, а понякога веднага заспива без рев/. Когато обаче се опитам да я преместя в количката /или от леглото, или както я държа да я сложа/ - събужда се и рев...Много рядко ми се е случвало да се разхождаме, а тя да спи...А като плаче  в количката - 
често рита с крачета и от това явно си притиска стомахчето и повръща по малко / но няколко пъти/. Иначе суче добре и наддава. Не знам какво да правя, вече почнах да не я извеждам, а да я оставям да си спи...
При вас как е?

# 1
  • Мнения: 9 894
При нас беше така за известно време - около и след третия месец.
Ами нищо, какво - разхождах си го. Околните ще погледнат, па ще забравят Simple Smile
ако иска- спи, ако не - не спи. А повръщането в редки случаи продължаваи сега, но като цяло изчезна около шестия месец.

Можеш да пробваш кенгуру или слинг за кърмене и разходка.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ние също имахме такава криза около 3-тия месец. Wink Отмина за около 45 дена Sad

И аз се бях видяла в чудо за разходките, но пък какво да правя, нека си гледат другите: те деца нямали ли са?

Просто имай търпение, ще отмине тоз' каприз, пък после друг ще дойде Wink.

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
И нашата криза започна като бяхме на 3 месеца. Утре навършваме четири месеца и ми се струва, че всичко вече отминава или поне се надявам така Praynig Аз мисля, че моята бебка не ще в количката, защото трябва да лежи и да гледа небето, а тя иска да се разглежда. А пък не може да седи, защото й е рано..... А как само се подпира на лакти и се надига ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 084
И при нас се е случвало, особено в началото Simple Smile). Ето няколко идеи, които уж помагат:

Опитвам се да я слагам в креватчето в полусънно състояние, за да свикне, че това е мястото й за сън.

Ако плаче, известно време я нося "по корем", като придържам тялото й с дясната си ръка, а главичката й се опира в свивката на лявата и едновременно с това я люлея. Обикновено това е достъчно да се успокои. Ш-ш-ш също помага.

И още:

Можеш да опиташ да я повиваш (нямам предвид "повиването" с изпънати крачета от времето на нашите баби), така че да не си мърда ръчичките и преходът от ръце към креватче/количка да не е толкова стряскащ.

Добре е, когато я приспиваш (или пренасяш), да бъдеш максимално близо до легълцето - все пак колкото е по-голяма дистанцията, толкова по-голям е и рискът да се събуди.

Опитай се да й дадеш да суче нещо (шише с АМ, вода, биберон - зависи от детето и теб) - целта не е да се храни, а да се успокои. Ние се разхождаме с подпряно шише в количката, но това често предизвиква неодобрния Simple Smile.

И не на последно място Simple Smile) не се притеснявай от околните Simple Smile). Много по-важно е да успокоиш бебето си, отколкото да слушаш коментарите на разни махленски баби. Simple Smile)

# 5
  • София
  • Мнения: 3 390
Давид отначало не плачеше, но преди 1 месец започна да плаче като го сложа в количката. Той по принцип е много спокойно дете и не плаче и явно, че има нещо, което го притеснява в количката.
Когато го слагам, махам гуглата отгоре и играчките и започвам да му говоря и така няколко минути. Чак след това тръгваме и вдигам гуглата.

# 6
  • Мнения: 229
и при нас е така отначало помислих ,че е от жегите и му е много топло навън затова реве, но сега е по-хладно а пак реве, при нас като се нахраним 1ч или 1 1/2 сън и като се събуби реве и иска само на ръце да го нося така се успокояваме около час и той пак е гладен и ако това се е случило на пазара с рев се прибираме до вкъщи да се нахраним затова вече излизам само до близкия магазин с кенгуруто или само пред блока за около час да мога да се прибера бързо като заплаче при нас продължава вече втора седмица и незнам кога ще спре чувствам се като затворник има дни ,в които дори не излизам щото обикновено сутри или следобед си спи и не ми се иска да го събуждам, комшите ми казаха ,ч е може и месец че и повече да продължи и аз не знам какво ще правя иаз търся съвет.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ние бяхме същите. Комшиите знаеха кога излизам. Само дето оя не ревеше от колики. Така и не разбрах защо му е толкова неприятно в количката. Ако пък спеше докато го подрусне малко става и почва да крещи. Ние така и не се разхождахме защото беше Декември, а той се захласваше всеки път до синьо. Просто като направи 5 месеца го сложих в лятната количка и всичко приключи. Но сега като се замисля, ако ми се случва сега още от днес ще е в лятната количка. Има ли лятната количка 5 точков колан и легнало положение опитай. Помага понякога.

# 8
  • Мнения: 2 292
и пси нас беше известно време така. не искаше са лежи буден в количката. или спи, или рев   ooooh!
опитай да накачиш интересни играчки, ние имахме играчки къде ли не и не го оставях да ревне, отвличах вниманието, докато се заиграваше, после се зазяпваше и не се сещаше да ревне. След време това с рева отмина и всичко си е наред сега  Wink

# 9
  • Мнения: 111
Ехо, момичета!

И ние бяхме така и все още продължаваме.
Според като пораснат малко започват да се интересуват от света и искат да гледат.Защо не плачат като ги носиш? Искат да са близо до мама и да опознават света .Криси е на 6 и половина и рядко стои в количката( хем му взехме лятна -да гледа).Вече съм се примирила и си го нося

# 10
  • София
  • Мнения: 2 875
Ох, боже, не само ние Hug
аз си викам, какво му стана на това дете, убива ли го нещо, топло ли му е #Crazy
Като го сложа и започва, да се гърчи и реве, все едно лежи на таралежи #Crazy
Аз вече излизам само като си отида при нашите и майка ми е с мен, за да може едната да го гушне, другата да бута количката Rolling Eyes

Значи казвате, че ще спре, а  Praynig

# 11
  • Мнения: 4 990
ние сме точно по същия начин, като се наспи и максимум 15 мин стои в количката и почва луд рев да е прав.
следобяда  го изведох в лятната количка, тя има много малък наклон, беше по-добре, и взех две дрънкалки да му дрънкам с тях и изкара час и половина и чак тогава се размрънка.
дано мине по-бързо този период

# 12
  • Мнения: 2 657
Оф,до болка ми е позната ситуацията #Cussing out
И ние бяхме горе долу на вашата възраст,с изклю4ение на това,4е не сме имали изобщо колики WinkТа в коли4ката не искаше да лежи грам,даже един ден го оставих да видя колко ще изкара,та си рева пове4е от 20-на мин,а като го взех спря.Та спасението бе-кенгуруто PeaceДва месеца сме се носили в него постоянно,кръст не ми остана,но това бе единственият вариянт да излезем на вън Wink

# 13
  • Мнения: 1 030
Йоана, на  каква възраст сложи бебето в кенгуруто? Аз имам кенгуру на ТСМ, има твърда подложка откъм гръбчето, но нали бебето е само на 2 месеца - притеснявам се да го нося в него..

# 14
  • Мнения: 29
Моето бебе въобще не свикна с количката.Сега е на 1г. и 2м. и вече дори не се пробвам...Още като беше на 2м. ревеше в количката и когато излизах ми се налагаше да нося бебето в едната ръка ида бутам количката с другата.Ужас-докато навърши годинка все се пробвах и се надявах,че ще мога да се разхождам с часове като другите майки,но...Седи мълчаливо в количката най-много 15мин независимо от всичко-играчки,приказки,песни.Вкъщи нямаме никакви проблеми,а навън е невероятно-бабичките ме ожалиха(миличка,как се оправяш с това ревливо бебе...(Сега вече може да ходи,но навън отново имаме проблем-ходи в обратната посока на тази,в която сме тръгнали и пак се налага да я нося.Аз обожавам да се разхождам,но ми е много трудно-45кг съм и бебето ми тежи,а от време на време и кръста ме боли

Общи условия

Активация на акаунт