Отговори
  • Мнения: 216
Мами, хайде да се обединим и да направим подписка до Б.Борисов относно тези необосновано големи ваканции на детските ясли и градини. Сигурна съм, че на болшинството родители им е трудно да си осигурят толкова големи отуски и съответно срещат проблем с гледането на децата си през това време. Четох някъде из форума, че във Варна (мисля беше) кмета е забранил дългите вканции, така че явно кмета е този който може да помогне, хайде да се обърнем към него!!!
Какво ще кажете? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 469
 ЗА Нашата асла с детска градина винаги м. юли са сборни групи, а м. август е почивен. Тази година пуснаха някаква заповед и през август ще има две дежурни групи. Предполагам, че софийския кмет се е погрижил. Никъде няма такива големи отпуски, като при учителите. Блазе им.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не знам какво е по другите райони на София, но за община Младост са регламентирани дежурни ДГ и за юли и аз август. Дете няма да върнат, друг е въпросът колко е удобно това за родителите им...
Принципно съм ЗА, но дали е в ресора му решението на тоз проблем?  Thinking

# 3
  • Мнения: 216
Да ти кажа, яслата на дъщеря ми, съответно градината към нея, почива месец и половина - половината на юни и целия юли, няма сборни групи. Искаха да ги пращат в някаква друга ясла, но от там отказали, защото имали много деца. Как аз ще осигуря толкова отпуск... напарво се чудя!Сега още съм по майчинство, но ...това нищо не значи... ще дойде време и няма да съм!

# 4
  • Мнения: 216
Не знам какво е по другите райони на София, но за община Младост са регламентирани дежурни ДГ и за юли и аз август. Дете няма да върнат, друг е въпросът колко е удобно това за родителите им...
Принципно съм ЗА, но дали е в ресора му решението на тоз проблем?  Thinking

Аз като записвах дъщеря си, чакаха да дойде заповед от кмета за отпуските,....но дали от райония кмет или от столичния не мога да кажа със сигурност, знам само, че детските заведения са под шапката на общината. От там им идват парите..

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...знам само, че детските заведения са под шапката на общината. От там им идват парите..

точно така е  Peace

# 6
  • Мнения: 955
И аз не съм наясно дали от районната или от столична община зависят нещата. Първо това трябва да се проучи. Иначе съм за подписката, въпреки, че в нашата ясла юли ме натискаха да си го гледам, че правели сборни, обаче аз им отказах. Ще почиват само август. На етървата яслата на детето й, обаче почиват масирано и юли и август.  #Cussing out

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
Ние още не ходим на ясла, но съм напълно съгласна с вас. Какви се тези дълги отпуски и ваканции?! Трябват промени. Кардинални промени. И за това протести срещу социалната политика до дупка!!!

# 8
  • Мнения: 694
И аз ще се присъединя към акцията. Това е направо безумие. При нас и двата месеца се в различни градини, а от септември ще я преместят вече в градината. Та направо не виждам как ще издържи психически тази промяна в рамките на три месеца. Защо не се поинтересуват родителите как си взимат отпуските. Та нали са на смени да работят така както всички останали.

Пишете ме и мен.

# 9
  • Мнения: 9 990
При нас положението е следното-яслени деца не взимат в сборна група.Има за градината само.Яслата е под опеката на Мин. на здравеопазването, а градините-към това на Образиванието.ОДЗ-тата тогава-къде са?В друга ясла трябва да ходя, да се моля и да обяснявам, сама да обикалям София и да търся къде има места.Иначе съм доволна, само ваканциите ни объркват много .В резултат-ще водя три-годишно дете на работа-нито му е там мястото, нито нищо, но това е -самият ми шеф си води децата по подобни причини-когато нямакой да ги гледа...най-много да ги съберем....ама как ще се работи-бедна ми е фантазията Crazy

# 10
  • Мнения: 1 320
То че е трудно да си вземе човек отпуск от 1,5-2 месеца за да си гледа детето през лятото е трудно , НО някой от вас възползвал ли се е от правото си да прекара ЕДИН ден в детската градина на детето си ???После споделете колко аспирина изпихте за главоболието, колко "битки " потуши госпожата / лелката / и как се справя сам човек с 30-35 деца/ толкова са в групата на големия/ ?
 

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз съм ЗА такава инициатива!
А за справянето - нали работят на смени, защо да не се справят. Пак може да са на сборни групи, защото доста хора има къде да оставят децата лятото, но да си работи градината/яслата целогодишно. Единият месец ще работят едната половина от групите, а другия месец другата.
Обаче незнам дали това е от компетенцията ва Б.Б.  newsm78, май си е по общини това.

# 12
  • Мнения: 1 320
От вчерашната ни среща с общински служител разбрах , че тази година е последната / за нашата община / през която ЦДГ ще затваря врати за планов ремонт през лятото . Прието било / не стана ясно дали е със закон или вътрешно разпореждане/ от другата година 2007 детските градини да не затварят и да работят през цялата година , за летния период на сборни групи , поради намалелия брой деца по групите , като през същия учителките ще ползват и платения си годишен отпуск от 50 и няколко дни .

# 13
  • Мнения: 9 990
То че е трудно да си вземе човек отпуск от 1,5-2 месеца за да си гледа детето през лятото е трудно , НО някой от вас възползвал ли се е от правото си да прекара ЕДИН ден в детската градина на детето си ???После споделете колко аспирина изпихте за главоболието, колко "битки " потуши госпожата / лелката / и как се справя сам човек с 30-35 деца/ толкова са в групата на големия/ ?
 
За това -който не се справя-не практикува такава професия-никой не е казал,че е лесно.В моята работа също е напрегнато-по други причини, ни със или без аспирин си я върша.Това е нелепо за оправдание за големите ваканции.Ето-правят се някакви сборни групи-учители по заместване могат да идват-могат студенти да идват за практика-МОЖЕ да се измисли така,че госпожата да не пие аспирин после-ако е за това само... TiredНо да се задължат тези сборни групи комай е вече належащо.И друго-зимния период в групата на моето дете се събираха цифром и словом-5-8 деца....не е като да са 30  в сборните през лятото.така че има някакъв баланс.

# 14
  • Мнения: 1 320
И друго-зимния период в групата на моето дете се събираха цифром и словом-5-8 деца....не е като да са 30  в сборните през лятото.така че има някакъв баланс.
Групата на големия под 20-25 деца и през зимата или през лятото  не е падала .

Общи условия

Активация на акаунт