бебе и автобус

  • 4 618
  • 12
  •   1
Отговори
мили мами,може ли бебе на 6,5 месаца да пътува с автобус на биомет от софия-варна??моля споделете опит

# 1
  • Мнения: 5 299
Мисля, че няма проблем. Взимаш си всичко необходимо(храна), и евентуално някакво кошче, или порт-бебе, и така. На повечето бебета пътуването с кола им действа преспивателно(моето е така) Laughing

# 2
  • Мнения: 549
аз не бих посмяла,едно е с кола друго с автобус! въпреки, че като се замисля синът ми като го водихме на море за първи път на 11м. спа през цялото време.Така че дали в колата или в автобуса май все едно.Успех

# 3
  • Мнения: 5 299
аз не бих посмяла,едно е с кола друго с автобус! въпреки, че като се замисля синът ми като го водихме на море за първи път на 11м. спа през цялото време.Така че дали в колата или в автобуса май все едно.Успех
Да всъщност права си. В автобусите е фрашкано с хора, и може лесно да се зарази с нещо детенце. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 292
Абе то, че ще пътува, ще пътува, ама теб не мога да те мисля - ще се изпопритесниш сигурно - дано не се опитва да подскача като моето мишле, а да си лежи и да си кротува - повечето бебчета спят наистина - успех !!!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз не бих се спряла на такъв вид превоз за малко детенце.

# 6
  • Мнения: 5 391
На по-късо разстояние бих предприела пътуване, но на това...не

# 7
  • Мнения: 2 978
Ако нямате кола, по- добре да е с влак..
Поне е широко..дето се вика и в коридора може да излезнеш ако се разреве, да се поразходиш също...Абе и влака е гаден..ама имаш повече ширина Wink

# 8
  • Мнения: 1 084
И според мен за предпочитане е влак (и ако може първа класа - по-малко хора и по-широко). Преди по-малко от месец пътувахме така - бебка си спа през цялото време в количката (носих и столче за кола, но ми се стори малко неудобно за двумесечно бебе), а баткото обикаляше напред-назад за ужас на останалите пътници:)). Единственият проблем беше качването и свалянето на количката и на багажите Simple Smile)), но таткото се справи блестящо Simple Smile). А, и една кондукторка ни заяви, че трябва да платим 21 кг свръхбагаж за количката, та доста се забавлявахме да я убеждаваме, че все пак това вътре е бебе Simple Smile))))

# 9
  • Мнения: 3 089
и аз бих препоръчала влак. ние така пътувахме. освен това влакът софия-варна е от новите - тип европейски. а и първа класа няма толкова хора. аз пътувах, когато петра беше на 5.5 м. не беше зле. напротив - хората й се радваха, а тя си игра, спа, пищя, рева на спокойствие. просто й взех една пелена, за да се търкаля на воля по седалките. и си купихме места за 4-ките, които имат масичка. на връщане се прибирахме с кола и беше мнооого по-ужасно - малко пространство, не можеш да държиш детето, да го подхвърляш или там с каквото го забавляваш.

# 10
  • Мнения: 8 505
Не бих посмяла...не бих си пъхнала таралеж в гащите.
Ето на како присъствах преди 3-4-5 години:Автобус София-Варна (на ЕТАП).Семейство с бебе (не мога да ти кажа колко голямо).В началото беше тихо.Аз слушам музика,завряла съм си слушалките в ушите.По едно време се почва:пауза между песните и рев в това време,отново песен,пак пауза с рев...не ми се мисли какво им е било на останалите в автобуса,аз бях много щастлива,че имаше с какво да го заглушавам.

# 11
  • Мнения: 11
Миналата година пътувах с Коко (тогава на 4,5м) от Созопол до София с нощния автобус. Той си беше в столчето на седалката до мен и спа почти през цялото време. Събуди се за малко на почивката, когато всички слизаха, помрънка 3-4мин и заспа отново. Умишлено пътувахме през нощта точно заради него, а и заради батко му, за да си спят, макар че ние се поизгърчихме. Вярвай ми обаче че това е за предпочитане, пред алтернативата през деня с будно човече, искащо всичко да види, разгледа, пипне и т.н. С баткото на 1г2м преди 4години сме пътували през деня - беше си малък ад под небето. Не искаше да стои при нас, пищеше да го пуснем да ходи из автобуса, отгоре на всичкото за лош късмет на предната седалка пътуваше едно младо момиче с малко зайче, а зад нас семейство с коте. Това го откри на почивката и после до Созопол ..... СТЕРЕО. Дремна за 30мин, а през останалото време и сама можеш да се сетиш ... Луди станахме. Така че давай смело през нощта, приготви си само в една чанта, която да е с вас вътре в рейса вода, 2-3 памперса, залъгалка, дрешки за преобличане ако се наложи, завивка за бебо (така и от климатика ще можеш да го изолираш ако покриеш цялото столче особено ако е от кошниците- аз така постъпих), а колкото до кърменето - през нощта би трябвало да нямате хранене, но ако се наложи можеш да се наметнеш със завивката и да я свършите и тази работа. Само се облечи с подходящи дрехи за целта - с копчета отпред и мисля, че няма да имаш проблеми. Успех и приятна почивка.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна за 1ви път я качихме на автобус на 7 месеца, София - Сливен. Тя издържа, даже и гот й беше, ние се измъчихме обаче.

Общи условия

Активация на акаунт