Бихте ли приели такава работа?

  • 3 575
  • 82
  •   1
Отговори
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Въпросът ми не е пряко свързан с тематиката на клуба, но таргет групата, която ме интересува, са точно пишещите тук. Предполагаме, че действието се развива в момента (или точно след една година Sunglasses). Вие сте майка на дете в предучилищна, или начална училищна възраст. Имате някаква средно платена и с не особени перспективи работа. Струва ви се, че отделяте малко време на детето си, или се тормозите, че не знаете какво да го правите през ваканциите, или че не можете да му помагате в училище. Абе, стандартните терзания на една майка в този период.
 
И се намира някой, който ви предлага да гледате две бебета на по 6 месеца за 9-10 часа на ден, като ви ги кара вкъщи и осигурява всички 'салтанати' свързани с тяхното гледане - храна, доставена до вкъщи, количка за близнаци и прочее. За цялото това упражнение ви се предлагат 500 лв. Е, конкурентно ли е? Дайте да се попазарим  Grinning (на теория разбира се) Защо не ви съблазнява тази оферта, или защо бихте я приели?

# 1
  • Мнения: 2 978
две бебета на по 6 месеца за 9-10 часа на ден...500 лв?????

Аз  не бих се навила..струва ми се малко за две бебета на куп....особено ако са като моята, супер дива..Не, благодаря! Naughty Тогава парите срещу нервите ще са равни на 0 !!!

А и ако имам дете, което ходи на училище..кога ще му помагам с домашните..айде лятото още по- зле..тогава съвсем няма да мога да му обръщам внимание.

Според мен, това е работа за човек без деца newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 4 570
Мисля, че бих приела. Сега гледам моите и знам, че е трудно, но много обичам децата. Даже предложих на приятелката си да ми остави и дъщеря си (5 год.), че не работела градината. Hug

# 3
  • Мнения: 1 493
Ако ти е "на сърце" приемаш !

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Бих приела.Вярно е, че две бебета са множко, но все пак не са новородени.На тази вазраст донякъде може да се занимават сами , или да си гледат някъде.Още повече спят по доста време(зависи от бебето).За твоето дете ще имаш време.То иска най-вече разговора и вниманието от теб, които смятам, че ще можеш да му ги дадеш.И все пак тези бебета няма да живеят във вас, а ще си на работно време.Хем ще си си в къщи, хем ще може и ще трябва да излизаш и да ходиш на вън, хем няма да имаш шеф на главата и хем ще можеш да си гледаш детето.

# 5
  • Мнения: 9 582
Ако чувстваш, че можеш да се справиш и че тази работа ще ти носи не само заплащане, а и радост значи можеш да приемеш. Но отговорността за чуждото дете или деца не е никак малка. Това трябва да е премислено и осъзнато решение. Успех!

# 6
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Само да уточня, евентуално и теоретично, след 1 година ще съм от другата страна, не работещата, а предлагащата работа.
С една колежка се очертава да родим по едно и също време и, за огромно мое съжаление, ще трябва да се върнем на работа, когато децата станат на по 6 месеца. Идеята ми е да намерим жена, живееща близо до офиса, която да ги гледа. Така ще си разделим разходите, а и ще мога да ходя да го кърмя. Освен това идеално ми се връзва с настоящата схема за вземане от градина на дъщеря ми.
Може да се мисли и за осигуровки върху (част от) тези пари newsm78 Или, например, карта за фитнес бонус  newsm78 (тези неща ще зависят от преговорите ни с the big boss)

Любопитно ми е дали офертата изглежда атрактивна. На мен ми изглежда доста привлекателна...

# 7
  • Мнения: 7 640
две бебета на по 6 месеца за 9-10 часа на ден...500 лв?????

Аз  не бих се навила..струва ми се малко за две бебета на куп....
е, аз пък гледам такива у нас срещу 160лв Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 491
Като отчитам разликата в стандарта, мога да кажа, че моята детегледачка се грижи в момента за 2 бебета + още 1-2 деца срещу сума, по-скромна от това, което са може би 500 лв. в България. Все още пращам веднъж на 2 седмици за по няколко часа едното дете при нея, защото домът й е част от детството му. Който го може - го може.

# 9
  • Мнения: 4 629
Ако съм в нужда и парите ми трябват бих приела. Ако ли не бих се пазарила за двойно заплащане. За 1000 лева на месец бих гледала близнаците  Mr. Green

# 10
  • В офиса
  • Мнения: 3 995
Като отчитам разликата в стандарта, мога да кажа, че моята детегледачка се грижи в момента за 2 бебета + още 1-2 деца срещу сума, по-скромна от това, което са може би 500 лв. в България. Все още пращам веднъж на 2 седмици за по няколко часа едното дете при нея, защото домът й е част от детството му. Който го може - го може.
Знам, че при вас е така. Но при нас жените рядко се навиват на такова нещо. Не знам заради кариера ли, заради отговорност, или друго, но такива организирани места (забавачки ли им се казва) за гледане на малки бебета, няма. А е приятна и благодатна работа. Единственото нещо, което вие имате в повече е, евентуално, по-големи къщи и дворчета към тях.

milf, не знам от златна кокошка ли трябва да е това дете, за да му струва гледането 500 лв Grinning Аз такива гледачи като теб не ща, не саботирай пазарлъка, я къш от темата  Wink  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 7 640
ами познавам жена, която гледа близнаци срещу 600лв, т.е. имате шанс да си намерите бавачка Peace

# 12
  • Мнения: 3 491
Единственото нещо, което вие имате в повече е, евентуално, по-големи къщи и дворчета към тях.


От тази есен е така жената, но 5 години си беше в студентски двустаен апартамент на 3-я етаж. Е, имаше и детска площадка в непосредствена близост, това беше големият +. Големите къщи и дворчетата са последната дупка на кавала, основното е да се държат добре с детето ти.

# 13
  • Мнения: 3 164
да, бих гледала, особено ако няма на кой да си оставя детето през лятото за 2-3м.(както е писала самата авторка на темата).едва ли ще мога да го водя на работо всеки ден, а и само няма да го оставя-така че ще се съглася-все пак хем ще имам работо , хем ще съм си у дома Laughing Peace

# 14
  • Мнения: 431
А когато някое от децата се разболее (щото и това се случва) тогава какво правите?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт