На 10 месеца сме наддали само 100 грама!...

  • 466
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Не че се шашкам толкова, детето изглежда много добре (нито слабо, нито дебело), има здрав вид, жизнено е, но сме наддали само 100 грама. Има ли след вас подобен случай, нормално ли е?
Храним се така:
-6.-6.30 - кърма
- 9.00 - кърма
10.00 - плод
- 12.00 - месно-зеленчуково, домашно приготвено + кърма
- 15-16 - кърма
18-19 - каша с плод
- 21-22 - кърма

Хм? newsm78

# 1
  • Мнения: 601
 Ок 100 грама,ама за колко период от време???
  А също бебо колко е голям?

# 2
  • Мнения: 601
 Имах предвид колко тежи,виж има таблица в библиотеката можеш да сравниш,но все пак щом видимо изглежда детето здраво и се чувства добре не виждам да има проблем.
 Всяко дете има различна нужда от папане,едни повечко дръги по малко,а и тази седмица 100 грама,другата с повечко уговорки може да наддаде повечко Peace

# 3
  • Мнения: 236
С прираста в предишни месеци ли сравняваш тия 100 гр?
Ако това е за 1 месец, мисля че е абсолютно ок. Ние също отдавна вече не нарасрваме с по килограм на месец, както беше до към 5-6 месец.
Освен това се предполага, че на тая възраст децата се движат много повече и изразходват повече енергия

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Абсолютно нормално.Даже някои бебоци и не качват тези месеци.Ние 6-ия бяхме качили само 100,но пък 7-ия наваксахме с килограм.
Но пък вие сте си по големички,така че ама хич не се притеснявай.

# 5
  • Мнения: 9 894
исайкова е напълно права - напълно нормално е, не се притеснявай. Може и изобщо да не наддаде в някой от месеците. Сега бебетата са много подвижни.

# 6
  • Мнения: 120
Няма място за притеснение..и ние след последната консултация бяхме наддали само 100гр. за един месец..а видимо бебчо е много жизнен,храни се добре,цапа памперсите и още как Wink,растат му ноктите със скоростта на светлината..така че всичко е ок.

# 7
  • Мнения: 1 427
Щом сте на 10 месеца, си е абсолютно в границите на нормалното да наддадете толкова.Голямо е вече детето и ще наддава по-малко.

# 8
  • Мнения: 619
Та да отговоря, че от снощи не съм се вясвала... Wink
Значи наддаването е за периода от 1 месец...Само 100 гр.
Иначе си ака по 1-2-3 пъти на ден и понякога толкова големи, че се чудя какво остава... Laughing

# 9
  • Мнения: 3 926
А по колко се движи? Я се пробвай ти да повтаряш всички движения на детето за деня и ако си жива в края се попитай как изобщо може и 100 гр. да качи Wink Laughing
Сияна от 6-тия месец качва 200; 400; 100; 200... ей така Grinning Все пак децата порастват и изразходват много енергия и в емоции, и в движение... не се притеснявай - напълно нормално е. Пък и смятай ако до 3 годинки ти качва по кило на месец... ми ненормално е Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
нищо притеснително няма в това

# 11
  • София
  • Мнения: 2 164
Същата работа. През деветия качи 140, през десетия само 100, но за сметка на това през единайстия 800  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 220
Последният месец сина ми свали 60 гр.! Много се движат, какво да се прави!

Общи условия

Активация на акаунт