"Проявете разбиране" ?

  • 666
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 320
"Проявете разбиране" .... това ни помолиха представителката на община "Красна поляна " и директорката на 24 ЦДГ.
Историята / накратко/  ... Нашата детска градина е единствената за квартала и тази година може да поеме само една група от 30-35 деца . НО "връскарчетата " са много повече и вазниква проблем , как да бъдат приети . Наричам вапросните деца така , защото Директорката ни бива викана през ден в общината за да дава писмени обяснения защо не е приела някое дете .
Днес беше свикана и родителска среща на 3 групи , т.е. на родителите чиито деца на есен трябва да бъдат предучилищна и учтиво бяхме "помолени " да обмислим въпроса "как да помогнем да се сформира още една група . За целта трябва повече от нас да пратят децата си на училище / на предучилищна / , което е ясно че и НЯМА да стане.Помещение което да си пригоди за нуждите на нова група няма , а също така и общината няма пари да построи нова градина или дори да дострои помещения / стаи / към нашата.
Та кажете ЩО ЗА ОБЩИНА Е ТОВА ?
Помните ли онази таблица от общинския сайт.... НЯМА неудоволетворени молби !
Само да поясня , че и групата за деца набор 2006 вече е свормирана .  Wink
 Мами от квартала , ако мислите да раждате през втората половина от годината НЯМА места за нашата градина  Joy

Последна редакция: пт, 07 юли 2006, 00:20 от vpam

# 1
  • Мнения: 4 629
Шах и мат  Sad  Кофти ситуация дано да се намери някакво решение

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Директорките-тарикати, като вашата в район Младост отдавна изхвърчаха от системата на ЦДГ и ОДЗ-тата.

Според мен в нея е вината.

# 3
  • Мнения: 1 492
Че тя е виновна, виновна е, ама и само една Д.градина за квартала не си е работа. Как са се справяли до сега? Поне твоето детенце записано ли е? Кофти ситуация

# 4
  • Мнения: 7 474
О, там наплива е страшен. Аз подадох молба, когато детето беше на 9 мес. и ми казаха ,че хората подават от 1 мес. Shocked  А ние сме в края на годината, как да подам молба преди дете родено януари напр.  newsm78 Пълна тъпотия  Crossing Arms

# 5
Ние живеем в Бистрица там проблема  го има от много години ,построиха нова градина на мястото на старата която побира 2 групи.Дииректорката на яслата прави компромиси и държи децата до 4-4,5 години в яслата което за мен не е нормално,аз се принудих да я запиша в Симеоново и съм страшно доволна.Та исках да ви кажа че проблема е в много общини.

Общи условия

Активация на акаунт