Да попитам за т.нар. мъртва кост?

  • 4 845
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
Искам да попитам отново, защото мисля и преди бяхме обсъждали, имате ли повече информация, имате ли опит с такова нещо, вие или ваши близки...Аз лично имам мъртва кост над дясното коляно, която по принцип не ми е създавала проблеми, но напоследък ме боли при някои по специфични движения и по-точно при свиване или изпъване на крака...Косултирах се с един ортопед преди няколко месеца, който се води един от най-добрите в града относно коленете и той препоръчва операция, по принцип, независимо дали ми пречи сериозно или не... но понеже не е спешно ми каза да си помисля и да реша...Е не ми създаваше проблеми и не съм се решила, но сега пак ме боли и не ми е комфортно, защото да излеза на по-дълго разсотяние на разходка все трябва да го мисля...А от друга страна друг лекар ми каза, че ако не ми създава проблеми сериозни, по-добре да не се оперира, защото мястото е специфично, минават много връзки и нерви оттам и като всяка операция си има риск...но това ако не ми пречи, а то от време на време ми...

Та искам да чуя и други мнения, ако имате опит, преди да реша нещо окончателно засега...
Благодаря предварително!

# 1
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да ти кажа и аз доскоро имах цели 6 месеца топ4е на фалангата до китката , голямата ми дъщеря на на китката м/у палец и показалец, но при нас са кистозни образувания на сухожилията и при мене беше от тежест, при нея допускам, 4е при теглене за ръка се е полу4ила, и двете сме с монети лекувани, слага се на мястото и се стяга, ортопед ни го е казал,мина, но при тебе има проблем при ходене, може  да се налага операция, от колко време е това при тебе? не знам дали съм ти полезна но не пре4и да пробваш, ако сметнеш за уместно.успех!

# 2
  • Мнения: 2 732
Какво да ти кажа .Имам мъртва кост на крака отстрани до големия пръст .Като бях малка 9-10 години ме водиха на най добрия ортопед в нашия град (и мен ме болеше ,а и обувки като си търся си е проблем) обаче д-ра каза на нашите ,че има много вени и сухожилия и по -добре да не ме оперира ,защото има риск после да куцам .Така се отказаха моите родители от операция -до ден днешен си я имам костта ами свикнах да си живея с нея .Помисли добре според мен е по-добре да те боли отвреме навреме Confused , отколкото да куцаш ако не е успешна операцията Cry

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Имам такова на китката на ръката от 15 годишна. Първо беше твърдо. Паднах и се подпрях на нея и стана меко. По-късно запо4на да ме боли на около 17г. . Отидох на лекар каза 4е е голямо и ми притиска нещо затова ме боли, било от слузта на сухожилията или нещо такова - оперираха ми го. След 10г. пак ми се появи. Сега си го имам, имам и белег на същото място, но не ме боли. Минала седмица заблязах 4е ми се е появило същото и на крака. Явно сухожилията ми са такива - склонни към подобни натрупвания. Не смятам да им обръщам внимание. Но според мен ако не беше операцията нямаше да спре да ме боли но пак си го имам. Та незнам какъв съвет да ти дам. Това е моят опит сама си прецени...

# 4
  • Мнения: 2 212
Благодаря ви за отговорите, значи спореди информацията, която аз съм търсила, доколкото се ориентирам много чести са тези на китката наиситна, но те действително са по-скоро кистозни или мастни образувания, които могат да изчезнат от само себе си дори...или пък чрез налагане с нещо, но в моя случай си е просто костна тъкан, която просто не е е отишла на правилното място, така ми го обясни последно лекарят, при който бях. Иначе предполагам го имам от рождение, но го забелязахме и за пръв път ме преболя когато бях на 16 години, тогава един ортпед ми каза, че операцията е лесна, защото мястото е лесно достъпно, но рискът е в това, че е ключово място, през което минават много нерви и връзки...И тогава ми мина така за бързо време, понякога през всичкото това време ми се е обаждало особено при смяна на сезона и захлаждане на времето, но не нещо фрапиращо и нямах проблеми...Но последно есента имах малко по-голямо физическо натоварване и оттогава доста често ме болли и ми създава проблеми при по-дълго ходене и качване на стълби. Ходих пак при друг ортопед, който ми каза, че за него при всички случаи е по-добре да се махне за да не ми създава проблеми, още повече някакви мускули се прескачали там и затова ме боляло, каза, че не е сложна интервенция и няма проблем...но понеже не е спешно да си помисля...Е аз още мисля....но ако ми пречи просто не виждам смисъл да го търпя, при условие, че друг начин да му се въздейства няма...

# 5
  • Мнения: 132
Ще ти кажа една съвсем бабина рецепта, но по този начин изчезна на дядо ми мъртва кост. Ако случайно на пътя видиш кост да я вземеш да потъркаш мъртвата кост и да хвърлиш намерената кост зад себе си и да продължиш без да се обръщаш. Много лудо звучи, но със сигурност няма да ти навреди. И хубаво да си измиеш ръцете като се прибиреш, че кой знае кое куче е лигавило кокалите по улиците. Успех.

# 6
  • Мнения: 2 212
Pathy, аз в нета на какви ли не неща се начетох, но не отричам, че има истина и в тези методи, но в случая само ако сметнем каква е вероятността вървейки да намеря кост....толкова минимална, че по-добре да не разчитам на това... Благодаря все пак! Още повече при мен не виждам наистина как може да изчезне костта от само себе си, тя не е толкова малка, може би с големина на орех някъде....

Общи условия

Активация на акаунт