Играта BG-mafia

  • 1 773
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 449
Синът ми по принцип мина етапа на компютърните игри, рядко му се случва да се заиграе на нещо, но ми прави впечатление, че напоследък се застоява в тази игра - БГ мафия. Поучудих се от правилата на играта - да пребиеш някого, за да му вземеш парите, да ограбиш кафене и т.н., но ги приех с чувство за хумор - синът ми е достатъчно голям, за да прави разлика между добро и зло. Пък и в сравнение с екшън-игрите е направо като детска градина. Но снощи в разговор с него, разбрах, че имало и друг начин да се натрупа начален капитал - да пребиеш, ограбиш и ИЗНАСИЛИШ бабичка! #Crazy Е, това вече ми дойде в повече! Не мога да проумея, кой извратен мозък е измислил такова нещо???
 Поговорихме си сериозно със сина, усети се, че това е прекалено, но все пак...дете е...
 Та се чудя сега какво да правя - не мога да го оставя да играе на тази игра, а от друга страна е във възраст, в която забраните са нож с две остриета... newsm78
И има ли някакъв начин, да се повлияе на авторите на играта, поне това с изнасилването на бабички да се спести? Sick

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Няма начин, моя брат (ама вече е дърто магаре) също играе тази игра.

# 2
  • Мнения: 2 495
Незнам какво да ти кажа...те децата са в такава възраст, че от всичко искат да опитат.Ей-аз имам по-малък брат и някой като го извика да ходят да играят на компютрите...направо пощурява ConfusedВъв всеки случай, обаче и аз не одобрявам такива игри, свързани с насилие, чудя на детският им акъл как може да им бъдат забавни такива игри.Вчера по новините по Нова, казаха нещо ужасяващо, във връзка с тези компютърни игри.Не че да те плаша, но виж посочения линк http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=10126 и обясни на момчето си, докъде могат да доведат насилието и груботата в компютърнато пространство Peace

# 3
  • Мнения: 1 462
Колкото и невероятно да звучи, дори обикновени разговорни фрази като "Уби ме!", "Побърках се!", "Да пукнеш!" и пр. имат отражение в подсъзнанието.  Какво остава за "само игра", ама то се знае, че е наужким, ама естествено, че не е вярно и правилно...  Ама по-градивна е играта Pizza Tycoon, в която пак имаш възможност да се забъркаш с мафията, но пък можеш и да си направиш сам пицария, две пицарии, верига пицарии и т.н.  Играта е хубава, защото ти позволява да сгазиш лука и много точно ти поднася последствията - например за неизплатени парични дългове към мафиот просто играта приключва със съобщение "Застреляха те, честито!  Следващият път гледай с кого се забъркваш."  докато банката просто ти конфискува имуществото.  Също така пицарията ти може да бъде посетена от рекетьорчета, които я изпотрошават, ако не им платиш произволно поисканата сума.  Разбираш защо застраховките са необходими...  Действието се развива в Ню Йорк, да не каже някой, че говоря за София Grinning  Пък като напредне човек с парите може да отваря пицарии и в други градове.

За съжаление играта е много стара (DOS), като качество на софтуера е отвратителна - има много грешки в програмирането и трудно се подкарва на съвременен компютър.

# 4
  • Мнения: 25 449
Той уж си падаше повече по стратегиите, ама и аз се чудя какво се е зарибил по тази простотия? newsm78 Може би, защото има чат и форум, където всички задружно "благославят" админите... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт