Пълномощно за пътуване на дете

  • 751
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Мами, това е поредната тема, знам.
Но във всичките дотук прочетени теми
се говореше за пълномощно за влизане
и излизане в/от България.

Моят въпрос е, дали на излизане/влизане
от/в Германия е необходимо такова пълномощно.
Детето ми е европейски гражданин, аз съм
с БГ-паспорт фамилните ни имена са еднакви,
в акта за раждане пише, че аз съм майката.

Необходими ли са каквито и да било пълномощни от таткото?
За България и за Германия? Какъв е законът, ме интересува,
не свободното му тълкуване или минаването метър.

# 1
  • Мнения: 2 292
Лиска, аз съжалявам, че се намесвам, защото не знам закона, но имам един съвет. Дано помогне. Преди време имахме въпрос и не знаехме закона, та се обадихме на летището, имат си служба - Bundesgrenzschutz (дано правилно съм написала  Wink)  , телефона им се намира на сайта на летището. Много са любезни и те изслушват и ти казват каквото трябва  Wink 

# 2
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Лиска, според френския закон няма да ми трябва пълномощно за напускане на Франция,а в една тема скоро беше цитиран бг-закон, според който, ако детето е с 4уждо гражданство или двойно, също не му трябва пълномощно.

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
при нас, ако детето има паспорт автоматично приемат, че двамата родители са сьгласни да вли3а и и3ли3а от страната само в присьствието на един от тях...

# 4
  • Мнения: 11 307
Лиска, ако детето излиза с немски паспорт няма да имаш проблеми никъде. Както и Амей спомена, в Германия е същото - при издаването на паспорта таткото подписва и това им е като пълномощно.
Досега никога не са ме и питали за такова, хем съм излитала от Люксембург.

# 5
  • Мнения: 1 909
Samo predi sedmica maika mi putuva s malkia za Bulgaria. Izvadihme mu ottuk edin dokument - formuliar, razreshitelno za izlizane ot frenska teritoria, no mai ne sa im go iskali na granica. Za vseki sluchai biahme napravili i edno pulnomoshtno, no ot nego puk suvsem ne e imalo nuzhda.
Iavno pasporta e dostatuchen

Общи условия

Активация на акаунт