липса на апетит-моля ,помагайте

  • 973
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
След като миналия четвъртък минах през кръговете на ада,тъй като моето момченце вдигна ве4ерта Т-39, с огнено червени сливици,назначен АБ, антипиретици,направени влажни обвивания и т.нве4е ще стане 1 седм той няма апетит и дори млякото си пие с големи гоненици. Единственото, което приема е боза. Благодаря на всички,които откликнат с различни идеи и ми помогнат да реша проблема. Държа да отбележа,че Мултисаностола при нас не е особено ефективен #Crazy

# 1
  • Мнения: 2 212
Според мен най-нормалната реакция и естествена, която обаче е присъща преди всичко на децата, защото те са най-близо до естествениете начини за лечение е точно намаляване на храната и повече сън. Щом не иска да яде, значи не е случайно, т.е. не го насилвай, а му давай повече течности и сокчета и когато огладнее сам ще поиска. Това е моето мнение...

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109437.0
Прочети темата е много изчерпателна.

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 912
Щом е било болно детенцето е нормално да няма апетит,
не го насилвай.
Особено при болно гърло е в реда на нещата да отказва храна, то и големите хора трудно преглъщат при такива болки, а какво остава за дете на 1г.
Давай му повече чайчета и сокове.
И една седмица безапетитие нищо не е, при някои деца е до пубертета, както беше с моята голямата  Grinning.

# 4
  • Мнения: 42
Това изобщо не бива да те тревожи. Децата си знаят най-добре от какво точно имат нужда. Той сам ще си каже какво иска да хапне и пийне. Не го насилвай - аз правех така нареждах на масата няколко чинийки - малко плодове, малко солетки малко сокче в чашка, едни бисквитки които обичаше в шарени чинийки и той играеше и като минаваше покрай масата си взимаше по мъничко. Аз не се обаждах и не го подканях - естествено това не е през целия ден, за да може да хапне няколко лъжици млеко или супа според предпочитанието на детето.

# 5
  • Мнения: 221
Мерси за съветите,но той и здрав не яде супа,та какво да говоря за след боледуване,затова търся помощ #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт