Синът ми започна да хърка - боленлие?

  • 3 562
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 616
Синът ми е на 6 год. и от известно време започна да хърка през ноща.Това ме притеснява незнам на какво се дължи.Възможно ли е да е някакво болестно състояние.Към какъв специалист  да се обърна.

# 1
  • Мнения: 1 455
Консултирайте се с УНГ - може да е от трета сливица.

# 2
  • Мнения: 7 474
Консултирайте се с УНГ - може да е от трета сливица.

И аз така мисля newsm78

# 3
  • Мнения: 8 505
И аз се присъединявам към горните мнения-консултирай се със специалист УНГ,а ако нищо не открие-и с алерголог.

# 4
може и да е от стафилококи в гърлото.Най-добре се консултирай с лекар

# 5
  • Мнения: 616
оказа се трета сливица сега ще я оперират

# 6
  • Мнения: 11 306
Използвам темата да попитам знае ли някой кога най-рано може да бъде оперирана трета сливица? Моя младеж е на 3, но хърка като световно и сега ще го водя на УНГ, но детския лекар каза, че му няма нищо. Thinking

# 7
  • Мнения: 7 474
Мисля, че след 3 г. вече може. Peace При нас в болницата имаше още две на по 3 г. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
И моята Калина похърква и понеже днес я водих при педито, заради вирус, та използвах да й обърна внимание върху хриптенето - също ни каза, че не е от трета сливица - Калина нямала такъв вид... #Crazy Какъв е видът на дечица с такъв проблем? После каза, че дори да е това, рано било за операция, та в крайна сметка много не ми стана ясно, но съм решила да я водя на УНГ, като се оправи от вируса.

# 9
  • Мнения: 399
Моя големия син изведнъж започна да хърка миналото лято преди морето, беше на 4,5 години. Като се върнахме още похъркваше, но много бързо затихна. Общо така беше поне 3 седмици. Тогава изчетох всичко за трета сливица. И на хомеопат ходихме.
Не съм давала никакво лекарство. Но исках да го лекувам природно, затова за подсилване издавах един блистер Апитонин, който преди бях давала за апетит (това е пчелно млечице, от аптеката). Всички доктори ми се подсмихваха, когато споменавах за това. Но факт е, че спирането на хъркането съвпадна с Апитонина.
Не бързайте с остраняването! Но и не оставяйте много дълго проблема неразрешен (с години), защото лицето се изкривява и става издължено, т.н. аденоидно лице. Виждала съм такова - майката на племенника ми не се погрижи за проблема, сега той е на 9 години и има освен аденоидно лице (доста грозно), има и други, все още неустановени проблеми, защото тя така и не го води на добър УНГ. #2gunfire

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Използвам темата, за да попитам - освен хъркането, какви други симптоми има при проблем с третата сливица, или с това се изчерпва всичко? И кога се чува хъркането - при поемане на въздух или при изпускане?

# 11
  • Мнения: 7 474
Симптомите са различни, хъркането е най-разпространения. . Дъщеря ми нямаше нито един , но хремата и продължаваше с месеци.

# 12
  • Мнения: 8 917
Симптомите са различни, хъркането е най-разпространения. . Дъщеря ми нямаше нито един , но хремата и продължаваше с месеци.
Май и ние сме в това положение Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 39 711
При Дияна само леко хъркане, от време на време, Но пък прави отит-и, които се проокират от 3тата сливица. УНГ специалиста каза да изчакаме до 7мата година.

# 14
  • Мнения: 616
При моя Пешко хъркането започна преди 2-3 месеца ,като легне да спи се закашля но няма вид на болен.Сега като го заведох при унг каза че и тъпанчетата започнали да хлътват това се отразява на слуха.А освен това и дъхът му започна да мирише на лошо. Но  сега пък съм притиснена защото и казаха че не било хубаво да се оперира през лятото, а доктора каза че ще вадим др. седмица. Sad
Някои знели нещо по този въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт