Съхранение на стволови клетки

  • 623
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 592
Здравейте мили мами,решила съм ( живот и здраве) на моето бебче да съхраня стволови клетки.Лекарката която ми следи бремеността смята,че това си е чиста проба печалбарство.Джипито към казва,че е добре.Иска ми се да чуя и вашето мнение по въпроса.Вие бихте ли съхранили,защо да или защо не.Ако има и мами съхранили да разкажат ще съм им благодарна.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 576
До колкото си спомням скоро имаше някакъв репортаж по случая и нещата не ми изглеждаха много читави в БГ  Confused. Не си спомням почти нищо от репортажа само едно семейство, което искаше да има  изрядни документи и разписки за парите, които дават - а нямаше. Хората се чудеха дали да продължават да дават. Въпрос на избор, хубаво е по принцип, ако можеш да си го позволиш. Но всичко трябва да е проверено  Naughty.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 320
Виж тук :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73100.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=91089.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65183.0

Ако пуснеш на търсачка ще намериш още много.

# 3
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Ако можеш да си го позволиш е хубаво,защото не се знае какво може да стане в бъдеще!Но проучи всичко преди да вземеш решение!

# 4
  • Мнения: 1 555
Аз също исках да съхраним стволовите клетки на бебо, но нещо се замотахме и не се стигна до там. Аз съм за съхранението ако можеш да си го позволиш, защо не. В болница Св. Лазар за сега е единственото място, където можеш да ги съхраниш, но незнам с подробности ! Иначе най-сигурния вариянт е да ги съхраняваш в чужбина, но пак се опира до парите за съжаление ! Каквото и да решиш ти пожелавам успех и едно прекрасно здраво бебе !

# 5
  • Мнения: 3 336
Аз също исках да съхраним стволовите клетки на бебо, но нещо се замотахме и не се стигна до там. Аз съм за съхранението ако можеш да си го позволиш, защо не. В болница Св. Лазар за сега е единственото място, където можеш да ги съхраниш, но незнам с подробности ! Иначе най-сигурния вариянт е да ги съхраняваш в чужбина, но пак се опира до парите за съжаление ! Каквото и да решиш ти пожелавам успех и едно прекрасно здраво бебе !

И  аз исках да съхраним и на двете мишки, първо е много   скъпо, второ още се пробват възможностите за лечение с такива клетки, трето за момента се лекуват само болести на кръвта с тези клетки. И последно и най-важно, ходих с познати лекари в Св. Лазар и според 3-ма доктори там са го ударили на печалбарство тотално и не ти обясняват много ясно има ли въобще шанс децата ти да бъдет излекувани с тези клетки. Освен това казаха, че дозата, която се събирала от пъпната връв , общо взето стигала за човек до 50 кг, освен ако не е много по-дълга връвта. И това ни го казаха след разпитване 1 час от доктори!!! Така че ако ти потрябва може и да не ти стигне дозата. Така че ние се отказахме. Макар че аз до последно исках, но мъжа ми и докторите след кратка дискусия решиха, че е безсмислено Rolling Eyes

# 6
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Това е много хубаво по принцип,ако всичко е както трябва,но в България нещата май-все още не са достигнали нужното ниво на прифесионализъм.Стволовите клетки могат да се използват не само за лечение на болести на кръвта.Ако имаш финансовата възможност,направи го,но преди това се информирай достатъчно в болницата,където ще се съхраняват.Искай и необходимата документация.

# 7
  • Мнения: 592
Да явно наистина трябва да поразпитам по подробно.Намерила съм някакви телефони и макър да е още рано,ще трябва да звънна и да отида.Иначе съм решила да е в Шейново.Благодаря ви момичета за мненията,те също са важни за мен

# 8
  • Мнения: 1 207
ами аз доколкото разбрах имало някакъв закон  в българия които забранява децата да стават донори на родители или роднини,но в това не сам сигурна.Другото което ме спря да го направя бе това че ако не дай си боже се наложи присаждане на стволови клетки то те могат да бадат извлечени от гръбначния стълб като цената е може би по ниска от тази за съхранението им,а то не е никак сигурно.

# 9
  • Мнения: 2 116
Простете моята нетърпимост да прегледам всички линкове,  Embarassed но каква е сумата???  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт