Тиквички и домати на 5 месеца?

  • 1 169
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
Мами приготвям си пюретата в къщи /поне се опитвам/ и се чудя може ли да сложа тиквички и домати, само меката част в тях? Вече незнам какво да му слагам  ooooh! За сега слагам картоф, морков и чушка. Мисля да сложа и няколко зърна грах, дали не е рано  newsm78. От готовите пюрета е ял с домат и с грах.

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Мисля, че няма проблем да сложиш. Когато са топлинно обработени не е проблем.
Аз вчера му дадох за първи път да опита пресен домат и много му хареса.  Laughing

# 2
  • Мнения: 498
Според мен за домат и грах е мнооого рано.Грах-поне след 7 месец,а доматът е алерген...аз не бих дала. Виж тиквичка може. PeaceА защо бързаш толкова?Яна до момента е опитала само оризова каша и морков.До края на месеца мисля да въведа картоф,тиква и тиквичка.

# 3
  • Мнения: 7 640
аз грах съм давала в купешко пюре почти от самото начало- проблеми не съм имала.

# 4
  • Мнения: 5 790
За грах е твърде рано, бобовите е препоръчително да се дават след 1 год, но всеки преценява сам. Тиквичка мисля, че може. Доматите съдържат много голямо количество хистамин, който предизвиква алергии, така че и тях е хубаво да ги оставиш около 9-10 месеца.

# 5
  • Мнения: 7 640
За грах е твърде рано, бобовите е препоръчително да се дават след 1 год, но всеки преценява сам. Тиквичка мисля, че може. Доматите съдържат много голямо количество хистамин, който предизвиква алергии, така че и тях е хубаво да ги оставиш около 9-10 месеца.
ами не съдържат хистамин, а го освобождават
И не предизвикват алергии, а само подобна реакция
Това е за сурови домати, все едно, лично аз ги дадох в пюре след 6тия месец.

Последна редакция: сб, 08 юли 2006, 00:03 от PolarFox

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз домат дадох чак на 7,5 месеца,а граха в купешките е така пасиран,както аз в къщи не мога да го постигна.Не мисля че бебто има нужда от голямо разнообразие  Wink.За всичко ще му дойде времето.

# 7
  • Мнения: 4 392
Аз бих изчакала! Peace

# 8
  • Мнения: 4 629
С доматите най-добре да се изчака до след първия рожден ден - силен алерген са. Тиквички и грах няма причина да не опиташ да включиш в менюто

# 9
  • Мнения: 2 804
За грах е твърде рано, бобовите е препоръчително да се дават след 1 год, но всеки преценява сам. Тиквичка мисля, че може. Доматите съдържат много голямо количество хистамин, който предизвиква алергии, така че и тях е хубаво да ги оставиш около 9-10 месеца.
Ние все още сме само на кърма , но съм със същото мнение по зададеният въпрос.

# 10
  • Мнения: X
Тиквички можеш да слагаш, само махни семките. Домати можеш да слагаш след 6-ия месец. Грах също след 6-ия, но по малко и от този, дето е много мек, че има един, който колкото и да вариш дрънка Close

Особеното при граха е люспата, аз я махах..... От граха в консерва много лесно можеш да свалиш люспата, от замразения малко по-трудно, но пак става.


О, сега видях, че бебето ти дори няма 5 месеца навършени..... е изчакай две - три седмици още с тиквичките и след 6м. другите неща. Амаслед 6м. имам предвид - шест и половина, към седем, а не 6м. без пет дни Wink Има разлика все пак.

# 11
  • Мнения: 733
Мами мерси за отговорите  Hug. Ние домат сме яли в купешко пюре, както и грах. За това мислях да сложа по 2-3 зрънца грах и малко домат, но само меката част между люспата и семките. За тиквичките пак същото, мекото между кората и семките. Моя син ако не му сложа тиква /готово пюре/ в правеното пюре, хапва и се дави все едно ще повърне  ooooh!. Май ще ядем тиква мноооооого дълго. Аз слагам по-малко от готовото в правеното, че иначе само на тиква и морков не се живее  Wink

# 12
  • Мнения: 2 672
аз още на 4 м. му дадох пюре с тиквичка, чушка и грах.

# 13
  • Мнения: 210
аз съм давала : картоф, морков, тиква, чушка, тиквички, магданоз, копър, целина сега ще давам грах. Исках още миналия месец ама в готовите все е с още нещо което не е ял и затова. Имам таблица в която има всички плодове и зеленчуци по приблизителни месеци. Ако искаш пиши на лична да ти я пратя на e-mail.

Общи условия

Активация на акаунт