Лазерна корекция на зрението

  • 1 854
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
преди 2 дни си направих лазерна корекция на очите във Варна. Всичко мина добре,но засега все още виждам леко замъглено, от близо не мога да чета и др. подобни. Има ли други, които са си правили такава манипулация и кога се почувствахте по-добре. Интересува ме как е минало възстановяването при вас. Ще съм ви благодарна за споделените мнения.

# 1
Привет!  Simple Smile Преди известно време аз се интересувах от лазерното лечение на късогледството. Все още не съм се оперирала. Но ти препоръчвам да разгледаш :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28002.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=61652.0

Приятен ден! Simple Smile

# 2
Благодаря ти,Zlatiana,все пак ще се радвам,ако някой,който си е правил корекцията във Варна,в "Св.Петка", сподели своите впечатления. Повечето мнения досега са от София.
Приятна съботна вечер на всички!

# 3
  • Мнения: 6 039
Поне от 5 години се каня да си направя такава корекция в същата клиника и все не ми остава време да отделя. С интерес ще следя темата.

# 4
Радвам се,че ще ти бъдем полезни и на теб, Milenna, аз мога да ти обясня, пиши точно какво те интересува. При мен е още много прясно,затова искам да разбера от опита на други,какви са резултатите за по-дълго време, а и кога се успокояват очите. Аз все още виждам мъгливо, парят ми очите, с една дума още ми е притеснено. Дори може би повече и от преди операцията. Дано и други се включат в темата, особено такива, които са правили корекцията при доц. Митов във Варна.
Приятна вечер на всички!

# 5
  • Мнения: 1 680
Би ли разказала как протече самата операция?

# 6
Привет! Първоначално се минава обстоен преглед,за да определят дали си годен за тази корекция. Има много желаещи,затова се чака около месец за този преглед и след това още толкова, за самата корекция. Задължително условие е да не се носят контактни лещи месец преди това. Самата операция отнема не повече от 15 мин. Доцентът отрязва първо част от роговицата и след това с  лазера се изгаря натрупването,което пречи за правилното фокусиране на лъчите върху ретината.Горе-долу е това, разбира се съвсем непрофесионално обяснено. Не е болезнено, но естествено не е и много приятно.Аз имах сравнително малък диоптър: -2,-2,5, затова и с лазера се работи към 15-17 сек. Слагат анестезия във вид на капки. След това първите два часа се чувствах доста некомфортно, защото ме дразнеше много светлината,течаха едни сълзи, общо взето неприятна работа. В клиниката обаче дават след операцията болкоуспокоително и то подейства много добре, нямах никакви болки. И през нощта с едно успокоително спах добре. Първото денонощие слагат капачета на очите до първия контролен преглед на следващата сутрин, а след това трябва да ги нося още една седмица само през нощта. Сега слагам капки и следва друг контролен преглед. Сега виждам надалеч добре, но наблизо по-размазано, аз обясних по-нагоре. Е, това е в общи линии за самата корекция.

# 7
  • Мнения: 2 282
хм... отдавна беше (преди повече от 2 години), не си спомням много подробностите. Но след около месец вече виждах чудесно. Имаше какво да се желае до перфектното зрение, но аз не бях си и мечтала за такова. На контролните прегледи ми обясниха, че до 3 месеца нещата се успокояват съвсем и общо взето след този период ще знаеш със сигурност как ще виждаш нататък.

При мен се задържа остатък от около 0,5-1,5 диоптъра късогледство (в зависимост от моментното състояние) Но трябва да се има предвид факта, че започнах с 8.5, и доктора не ми обеща 100% изчистване. Роговицата (ако не се лъжа) ми била доста тънка, така че не можели да режат докрай. А и предвид възрастта ми (над 30), било хубаво да остане нещичко, че после да не слагам очила за далекогледство. Абе стори ми се, че от 100 кладенеца вода ми донесе, за да ми обясни, че няма да останат 0.00, ама... доволна съм от крайния резултат.

Има 2 много важни неща, за да се чувстваш добре след операцията (вкл. дългосрочно). Винаги дръж наблизо изкуствени сълзички, и носи тъмни очила. Наскоро забелязах, че съм почерняла на тъмни очила, и походих без тях, определено се почувствах по-зле. Ако намериш Tears Naturale в единични опаковки, носи си винаги 1 за спешни случаи (като усетиш, че ти засъхват очите, или не можеш да прочетеш буквите на филма:)

Надявам се при теб всичко да се нормализира бързо. Все още е твърде рано да си като нова. Интересно, в "Пълна промяна" веднага "проглеждат"  newsm78

# 8
Благодаря ти много, Сребърен облак, за окуражителните думи и съветите! Знам, че е много рано при мен, освен това сега зрението ми е 120 % според докторката, каквото и да означава това,май че към далекогледство отива. Трябва да мине време, за да се установят нещата така, както ще бъдат занапред.

Приятен и усмихнат ден на всички!

# 9
  • БГ
  • Мнения: 735
здравей, вчера се върнах от клиниката в варна заради преглед на брат ми но с астигматизъм,той има желание за такава корекция,но аз съм скептична и го разубецдавам,затова ще чета темата с интерес и ще съм също благдарна на всякаква информация,още повече че при теб диоптера е малък, желая ти бързо възстановяване и пиши как  протича то, чух че здравната каса покривала част от лазерната корекция но само при някои заболявания,при теб как беше?

# 10
  • Мнения: 190
здравейте
аз съм с -11 и -13 диоптъра. Някой знае ли дали правят корекция при толкова висок диоптър?

# 11
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
И аз си правих корекция на зрението преди 3 години и всичко ми беше оправено на 100%,но още на 6 месец астигматизма ми пак започна да се появява и сега пак съм с очила.Преди операцията бях с късогледство и астигматизъм.А сестра ми която беше с доста по-голям диоптър от моя и си направи корекцията доста преди мен е добре-няма никакъв диоптър вече.Операцията я правих в клиника СВЕТА ПЕТКА във Варна.

# 12
  • БГ
  • Мнения: 735
в св.петка кой ти прави операцията?явно всичко е индивидуално,съжелявам че пак се е появил астигматизма, с постоянни очила ли си?мерси за отговора  bouquet

# 13
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Доц.Митов ми прави операциата.Да с постоянни очила съм-дори от известно време ми се струва,че пак не виждам добре и скоро  ще се прегледам пак...Това е.Ако те интересува още нещо-питай.

Общи условия

Активация на акаунт