кърмата - алтернативни употреби?

  • 670
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 988
Имам замразена кърма в срок, ама от времето преди да ме подложат на стриктна диета заради АД на детето (не че съм яла безотговорно фъстъци, прясно мляко и т.н. ама на, имахме проблем). Предложих я на съседка която не може да кърми, не искаше, пробвах да си слагам в кафето ама не ми харесва. Други идеи, да не ходи зян?

Сигурна съм че сте го дискутирали, но нещо се издъних с търсачката  Embarassed ще съм благодарна и просто за линк

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Сещам се 2 -
Сапун от кърма  Mr. Green
и идеята на Пепеляшка за кърма във ваната на бебето  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 591
масло от кърма - Мира беше правила.
Иначе - крем карамел, заливка за мусака, мляко с ориз .... Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 047
   Не мога да се сдържа, тези теми са ми  Sick

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
   Не мога да се сдържа, тези теми са ми  Sick

Въпрос на храносмилателна система  Mr. Green

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Иначе - крем карамел, заливка за мусака, мляко с ориз .... Mr. Green

Честно казано, бих опитал с удоволствие... А тези гнусливите, ряпа да ядете... Хи-хи-хи-хи-хи...
smile3534

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Маски за лицето Grinning

# 7
  • Мнения: 1 586
Сапунът от кърма е супер! (Цвети, пак мерси!) Simple Smile И поради дълготрайността му е чудесен спомен за порастналото вече дете - за подарък за пълнолетието му например. Тази идея ми се струва страхотна. Simple Smile

Тук има и рецепта за сирене от кърма (Ваня беше пробвала, ама нещо не успя да я подсири кърмата), както и рецепта за bread stаrter - не съм сигурна как точно се превежда, но е нещо като домашна мая за хляб с кърма.
http://www.storknet.com/cubbies/breast/exjh1.htm

Според мен поради антибактериалните й свойства е уместно използването на кърма в домашни козметични средства. Някой беше споменал, че сипва по малко кърма във ваната на бебето. Сестра ми ми искаше по няколко капки да си маже пъпките и беше доволна от резултата  Grinning.

Някои пък я слагат вместо сметана в сутрешното кафе на половинките  Grinning.

# 8
  • Мнения: 3 447
За лицето е много добре, във ваната на бебето също съм слагала, т.е. директно съм църкала  Blush
А ако ти имаш вана, направо сипвай и се прави на Клеопатра  Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Може да дадете на домашните любимци! Кучета и котета няма да откажат!

# 10
  • Мнения: 2 047
Честно казано, бих опитал с удоволствие... А тези гнусливите, ряпа да ядете... Хи-хи-хи-хи-хи...
smile3534


  Ами аз и ряпа не понасям  Mr. Green

  Между другото не съм гнуслива, но дори не съм се престрашила да си я опитам  Blush

# 11
  • Мнения: 988
мерси, ще пробвам тези козметичните че вътрешно не става, вкуса след размразяването ми е кофти... Иначе опитала съм я естествено, прясна хич не е зле... Абе не съм се сетила да си цръкам в кафето  Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 4 966
 И аз акто Уни Sick

Макар мъжа ми да е изпивал няколко чаши вече  Mr. Green Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 3 972
Ами аз нали съм с големи запаси, сега й правя Пудинг на Д-р Йоткер. Обаче по рецепта едно пакетче пудинг се слага на 500 мл. прясно мляко, аз го слагам на 400 мл. кърма. и Димана мнооого го яде! Правя й го вечер, и си го хапва на закуска.
Правила съм масло, готвя й с кърма, разреждам всичко, което трябва да се разрежда.

# 14
  • Мнения: 2 047
Ами аз нали съм с големи запаси, сега й правя Пудинг на Д-р Йоткер. Обаче по рецепта едно пакетче пудинг се слага на 500 мл. прясно мляко, аз го слагам на 400 мл. кърма. и Димана мнооого го яде! Правя й го вечер, и си го хапва на закуска.
Правила съм масло, готвя й с кърма, разреждам всичко, което трябва да се разрежда.

И аз ползвам да я смесвам за нейните храни ... обаче пък това бебче още май не захранено, а дотогава кърмата ще излезе от годност.

Общи условия

Активация на акаунт