Кърмене и диета?

  • 310
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
пуснах темата в "красива мама",но там не предизвика интерес.Та да питам вас-мога ли да се подложа на диета/разтоварителен режим ,доката кърмя?Ще спре ли кърмата ми?Имам усещането ,че въпросът ми не се нуждае от отговор,но все пак...

# 1
  • Мнения: 3 591
не, няма да ти спре кърмата, ако диетата е разумна - с МНОГО течности, пресни плодове и зеленчуци и количество храна което е достатъчно/да не гладуваш/.
Обаче и месото и протеините трябва да ги има - те са важни за образуването на млякото.
Може да се откажеш примерно от захарта и пърженото и да наблегнеш на пилешко месо и много салати и плодове.

# 2
  • Мнения: 3 760
А и не е добре да сваляш повече от два килограма месечно. В противен случай организмът ти се очиства ат натрупани токсини и те попадат в кърмата.

# 3
  • Мнения: 2 047
    Зависи от диетата ти. Ако спреш тестено и сладко няма проблем. Иначе обаче ще се отрази на кърмата. В смисъл да караш повече от ден само на плод и зеленчук. Или да спреш месото.  Поне при мен беше така. Не ми спря кърмата, но намаля драстично, а бебка получи  за първи път запек, след като четири месеца си беше без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт