Оказах се поредният шаран

  • 1 741
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
От близо 3 години сменям евро в чейндж бюрото до "Сан Марино" в Люлин. До момента не съм имала никакви проблеми с тях.
Отидох вчера да обърна 100 евро и ми направи впечатление, че таблото с курса на валутите не е извадено, но момичето чистеше климатика и реших, че е забравила да го сложи отвън. Моята фатална грешка беше,че подписах касовия бон без да погледна сумата /просто им имах доверие/. Angry Оказа се, че курса на еврото не е 1.94, а 1.59. Попитах момичето къде е таблото и се оказа, че е зад металната вратата където почти не се вижда.
Обадих се в данъчната служба и от там /много любезно/ ми обясниха, че нищо не могат да направят, след като съм подписала фактурата, и че за последните 2 дни аз съм втората, която подава оплакване срущу тях. #Sniper
Аз знам, че не мога да си взема парите, но исках да направят нещо, за да няма и други шаранчета като мен. Данъчните обаче се оказват безсилни пред тези измамници или просто не им се занимава с тях. newsm61
Не правете моята грешка и не ходете в това бюро и винаги гледайте   преди да подпишете фактурата дори и от другата страна да е майка ви.

# 1
  • Мнения: 2 550
Прати някой да смени други 100 евро, ама ад не подпише касовия бон и действайте.

# 2
  • Мнения: 5 299
И мен скоро се опитаха да ме дялнат Rolling Eyes Добре, че погледнах за какви пари става въпрос. То в днешно време на никой не можеш да имаш доверие, камо ли на чейндж бюро.

# 3
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Обади се в "Господари на ефира"

# 4
  • Мнения: 7 474
Аз винаги първо питам - "а, колко ще ми дадете за 100 Евро?" и после давам парата!

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Уф, много трябва да се внимава, всеки гледа да те мине, къде по просташки начин, къде интелегентно.....

# 6
  • Мнения: 2 220
Ако трябва да обменям валута, винаги ходя в банка!

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Прати някой да смени други 100 евро, ама ад не подпише касовия бон и действайте.

Ееее, чак сто

# 8
  • Мнения: 2 550
Прати някой да смени други 100 евро, ама ад не подпише касовия бон и действайте.

Ееее, чак сто
Е, дадох го примерно де:)

# 9
  • Мнения: 6 417
Аз така се набутах скоро в чейндж бюро на Централна гара. Курсът беше 1.59 и понеже много бързах изобщо не погледнах. Обмених 100 евро Sad

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 133
А на таблото какво всъщност пише?  Ако пише 1.59, какво ще направи данъчната служба? А те задължени ли са да поставят таблото на определено място?
Подобен инцидент се случи на мои близки, но освен, че курсът беше доста под 1.94 (не помня колко точно), касиерката си беше удържала 60 лева (от 100 евро). Но след като си излязъл вече от бюрото, "файда йок".

Последна редакция: сб, 08 юли 2006, 23:07 от malina_m

# 11
  • Мнения: 7 430
Ако трябва да обменям валута, винаги ходя в банка!

И аз така правя - нямам никакво доверие на тези бюра Confused

# 12
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Винаги обменям валута в банка

# 13
  • Мнения: 5 265
Само в банка Peace!

# 14
  • Мнения: 7 914
Атаналото станало... другия път в Банката!

Общи условия

Активация на акаунт