За ваксините

  • 3 053
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 376
Момичета, тази седмица като ходих при личната си лекарка за първи път от 2 години насам, тя каза, че трябва другата седмица да ми се сложи ваксина срещу тетанус (просто така е планирано за моя набор). Мога ли да си сложа тази ваксина спокойно? Ами ако съм бременна или забременея другия месец, няма ли да има опасност за плода?

# 1
  • Мнения: 7 718
Ако си бременна е опасно. Трябва да се направи в началото на цикъла. Успех.

# 2
  • Мнения: 3 376
А ако не съм, но стане на другия цикъл няма ли опасност?

# 3
  • Мнения: 7 718
Незнам, но ще попитам и ще ти кажа.

# 4
  • Мнения: 4 212
Препора4ват 4акане 3 месеца. Аз затова и не си направих преди няколко години като ми беше ред, пак бебе правихме,ама..... Rolling Eyes Аз ли4но нямам ваксина,мисля 4е се правеше на 10 години.

# 5
  • Мнения: 3 376
Хмм, ами значи правилно си мислех да се откажа. Ама тя медицинската сестра на докторката много бойка. Като видя, че не съм стъпвала 2 години на преглед и направо се нахъси да ме бодат и преглеждат. Ама ще им секна аз ентусиазма, ама ха. Ще почакат с ваксината известно време.

# 6
Ако се съмняваш,че си бременна или си ,не трябва да си слагаш ваксина.Не се препоръчва.Изчакай да ти дойде цикъла/ДАНО ДА НЕ ТИ ДОЙДЕ/, и тогава се ваксинирай. Heart Eyes

# 7
Тази ваксина се прави на всеки 10 год.,но не е фатално ако си я сложиш и в друг период.Трайността на ваксината е 6мес.от датата на поставянето.

# 8
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Стефи
....Трайността на ваксината е 6мес.от датата на поставянето.

В смисъл?

# 9
Цитат на: Teya
Цитат на: Стефи
....Трайността на ваксината е 6мес.от датата на поставянето.

В смисъл?

 В смисъл ,че действа толкова.

# 10
  • Мнения: 3 154
Ми какъв е смисъла да се слага като ще действа 6 месеца? Shocked
Гризабелка кой той твоя набор? (да не се окаже, че из трябва да слагам такова чудо...)

# 11
Цитат на: Sunshine
Ми какъв е смисъла да се слага като ще действа 6 месеца? Shocked
Гризабелка кой той твоя набор? (да не се окаже, че из трябва да слагам такова чудо...)

Тази ваксина освен,че се слага през 6мес.се слага и при нараняване,но до 24 часа от злополуката..Сега се ваксинират:25,26годишните-35,36год.45,46год. и т .н.до 105год.ако доживеем.За повече информация прочетете на гърба на здр.осигурителните книжки/сините/.

# 12
  • Мнения: 7 718
Васкините представляват обработени, омаломощени вируси, с които умишлено се заразява организма. Това го кара да се мобилизира и да изгражда защита, която в случая действува десет години.

# 13
  • Мнения: 4 212
Цитат на: Lali
Васкините представляват обработени, омаломощени вируси, с които умишлено се заразява организма. Това го кара да се мобилизира и да изгражда защита, която в случая действува десет години.


АБСОЛЮТНО ВЕРНО И ТОЧНО КАЗАНО

# 14
  • Мнения: 4 399
За да сложиш която и да е ваксина трябва да си сигурна Че не си бременна и месеца в който я поставяш да се пазиш. 1 месец в слуЧая с тетаност е достатъЧен защото в този период се изработват антителата. 3 месеца се Чака след ваксинация за рубеола. Но пък който я няма е задължително да се ваксинира преди бременост въпреки дългия период който трябва да се изЧака (за рубеолата имам пред вид).
Аз бих си поставила тетаност ако я нямам, 1 месец не е толкова много Че да поемаш рискове. А и ако забрменееш пак ще се наложи да я изЧакаш и става дълго. Ако все пак изпитваш колебания можеш да провериш първо титъра на антителата и да видиш дали се нуждаеш от ваксината. Аз си сложих комбинирана ДТП преди да запоЧнем с бебеправенето. И веЧе не си спомням какво тоЧно ми казаха колко време осигурява защита но беше няколко години. Тук практиката е комбинацията ДТП да се опреснява на 10 години.

Общи условия

Активация на акаунт