Болки в гърдите:(

  • 392
  • 2
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 321
Ами ние се кърмим с малката- по принцип имам кърма, изцеждам след всяко ядене поне около 20-30 гр(сутрин и 50-60) и сега имам два въпроса.
Първо не знам как да разбера дали успява да се нахрани,иначе не реве за ядене между храненията?
И най-болния ми проблем-имам ужасни болки в гърдите- много силно напрежение,пареща болка и се разтичат и текат почти през цялото време между две хранения, не се търпи направо- какво да правя?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Рали4ка, дали бебето ти изсуква достатъчно - виж в Библиотеката статията "Как да разбера длаи новороденото ми бебе изсуква достатъчно мляко" - там ще разбереш всичко, да не го преписвам.
За гърдите - след хранене не ги изцеждай напълно, а само ако са ти напрегнати. Предполагам, че сега са ти така напрегнати и текат, защото млякото още не се е регулирало и имаш свръхлактация. Съветвам те, да ги изцеждаш по малко, колкото да облекчиш напрежението. Изцеждането след хранене кара организма ти да произведе още и още мляко, и става порочен кръг. След хранене недей цеди, а цеди през останалото време, по малко, ако се налага.
Недей храни бебето под час.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 321
Ще пробвам -благодаря за бързия отговор:)

Общи условия

Активация на акаунт