Как да откажем пръста

  • 1 140
  • 18
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е на 6 год и половина и продължава все още да си лапа пръста. Срам я е от това и го лапа само вкъщи. Зъбките и вече са криви, пръстчето и то. Какво да направя, за да се научи да заспива без пръста?  Cry

# 1
# 2
  • Мнения: 98
Като малка и аз правех така.Майка ми мажеше пръста с люта чушка,черен пипер,бинтоваше ми пръста,само и само да не го смуча.Този палец беше видимо по-тънък от другия.Нищо не помагаше.докато на 7 год.станах кака и се срамувах от братчето ми.И спрях... Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 937
Имам подобен проблем. Малката ми дъщеря е на 4! Опитвах всичко, каквото ме посъветваха. Освен това сме и със счупено предно зъбче.
Нямам никаква идея. Много се надявам, че става по-голяма и бих могла да я убедя - говорейки!

# 4
Вие съвсем ме отчаяхте. Точно смятах да задам подобен въпрос, а ние сме само на година и два месеца. Обаче и неговите пръсти се промениха (той си лапа среден и безименен едновременно), а и за зъбките се притеснявам.
Лекарката ни каза да не се тревожа, че всичко ще мине от само себе си и че нямало хора дето да стоят с пръстите в устата си, но все пак.....
Иска ми се това да стане по-рано, че да избегна възможни усложнения за зъбките, а и за ръчичката

# 5
  • София
  • Мнения: 6 145
Вие съвсем ме отчаяхте. Точно смятах да задам подобен въпрос, а ние сме само на година и два месеца. Обаче и неговите пръсти се промениха (той си лапа среден и безименен едновременно), а и за зъбките се притеснявам.
Лекарката ни каза да не се тревожа, че всичко ще мине от само себе си и че нямало хора дето да стоят с пръстите в устата си, но все пак.....
Иска ми се това да стане по-рано, че да избегна възможни усложнения за зъбките, а и за ръчичката

До 2 години помага едно мазило, мисля че името му беше Daum Exol (дано не бъркам, че не намирам кутийката). За 2 седмици редовно мазане се отучи моята дъщеря, но това ми костваше мноооого нерви. Като не можеше да ползва пръста за приспивалка, а и никнеха и зъби стана голям проблем заспиването.
Не знам на какъв етап е твоето дете със зъбите, но ако им се вижда края поне на 16-те те съветвам да изчакаш да изникнат и тогава да почнеш да мажеш. А в същото време да си намерите още някакъв "талисман" за заспиване: възглавничка, шише с вода, любима играчка, песничка или каквото си решиш.

# 6
Ние сме на годинка и имаме само 6 зъба, но не мисля че е само от зъбите. въобще не ползва никакви гумени играчки за чесане. Но ще изчакам де, още малко да порасне. Все си мисля, че като открива все повече неща ще се занива с тях, няма да си смучи пръстите.  както прочетох във форума има къде-къде по тежки случаи. Но все пак ако във вашия опит има нещо, което е помогнало, казвайте. А за нощна играчка, аз опитвам, но на него хич не му правят впечатление. Може би е рано, ще видим.

# 7
Здравейте, да споделя и моя опит в отказването, може да помогне на някой. Дъщеря ми смучеше палеца си толкова настървено, че непрекъснато имаше рана, която не можеше да заздравее. Пробвала бях всичко- прочетено  и почерпено като идея откъде ли не, и нищо!!! Един ден й направих салата с повечко сирене и не й дадох прибор -тя си вземаше доматчета с пръст и ...., знаете какъв е ефектът на солта върху отворена рана. Много плака /аз не й измих пръста веднага/, но й обясних, че я боли, защото си лапа пръста и ще й мине, ако престане. Факт е, че след този случай повече не си пъхна пръста в устата. Даже на сън си го приближаваше към устата, но се сепваше и  спираше. Тогава беше на  2 години и досега /2 години и 7 мес. / не се е върнала към вредния навик. Може да ви се струва жестоко това, което направих, но даде резултат.

# 8
  • София
  • Мнения: 270
До 2 години помага едно мазило, мисля че името му беше Daum Exol (дано не бъркам, че не намирам кутийката). За 2 седмици редовно мазане се отучи моята дъщеря, но това ми костваше мноооого нерви. Като не можеше да ползва пръста за приспивалка, а и никнеха и зъби стана голям проблем заспиването.

А това мазило може ли да се приложи върху биберон?

# 9
  • София
  • Мнения: 6 145
До 2 години помага едно мазило, мисля че името му беше Daum Exol (дано не бъркам, че не намирам кутийката). За 2 седмици редовно мазане се отучи моята дъщеря, но това ми костваше мноооого нерви. Като не можеше да ползва пръста за приспивалка, а и никнеха и зъби стана голям проблем заспиването.

А това мазило може ли да се приложи върху биберон?

Нямам представа newsm78 Аз не съм го опитвала, но всичко, което дъщеря ми хващаше с ръка: корички хляб, солети, бисквити горчеше много, но тя си го ядеше и като че не и пречеше горчилката върху храната. А пръста престана да лапа (поне за сега), дано да е завинаги Praynig

# 10
Къде да го намеря този  Daum Exol ?

# 11
  • София
  • Мнения: 6 145
Провери по аптеките! Нашият ни го дадоха познати от тяхното дете (беше останало почти пълно шишенце), но е производство на Dentinox, така че предполагам го продават в аптеките.

# 12
Благодаря ти много

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Продава се и лак за нокти с горчив вкус. Марката е Impala, на него си висеше етикетче, че е против гризане на нокти. Но помага и за смукане на пръсти. Дени си смучеше среден и безимен, но след няколкодневна употреба престана. Много е горчив - малката близна четката скришом и сега го гледа от два метра...

# 14
  • Мнения: 5 255
Къде да го намеря този  Daum Exol ?
Продава се в аптеките - около 10 лв.

Общи условия

Активация на акаунт