Каква да е разликата между двете ви деца?

  • 3 298
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
Мислим по въпроса и ми се ще да знам вие на какво мнение сте? newsm78  bouquet Hug

# 1
Според мен няма значение. Ако е прекалено малка разликата ще ти е по-трудно,но после като пораснат по-бързо ще ти свърши суетенето покрай малките. Ако разликата е по-голяма, по-голямото дете е вече по-самостоятелно, ще се отдадеш изцяло на бебето и има опасност по-голямото да изпита ревност. Като цяло когато се почувствате готови тогава можете да предприемете тази стъпка. Аз имам дъщеря на 6 години и сега чакам второ. Тя е голяма и разбира нещата които стават, подготвя се да ми помага и се радва, че ще става кака. Въпреки това очаквам, че ще изпита ревност понеже е свикнала много на внимание, но и таткото се е подготвил, че тогава ще трябва той да и обръща повече внимание, за да не се почуства изолирана. Смятах че 4 години е идеалната разлика, но все нещо възникваше и не беше момента.

# 2
  • Мнения: 7 474
Аз мислех да е три, но то не мислило. Вече 2г. нищо не става ooooh!

# 3
  • Мнения: 492
Шест години е разликата при моите деца.Доволна съм, защото когато синът ми беше в предучилищна и първи клас съм си била вкъщи!

# 4
  • Мнения: 9 990
Каквато дойде-все още не се е появило второто, а и незнам кога ще се случи.

# 5
  • Мнения: 603
на моите е почти 5 години

# 6
  • София
  • Мнения: 2 271
Шест години е разликата при моите деца.Доволна съм, защото когато синът ми беше в предучилищна и първи клас съм си била вкъщи!
Този вариант май е най-добрият за мен  Peace

# 7
  • Мнения: 13 512
Почти четири години- 3г.9 м. Винаги са се разбирали чудесно. Сега/16 и  12 години/ доста често имат пререкания, но го отдавам на  пубертета. Иначе като са разделени, много си липсват.

# 8
  • Мнения: 815
живот и здраве - разликата между децата ми ще е 1 година и 7 месеца- и двете бебчета са планирани- за нас малката разлика беше по- добрият вариант, защото колкото повече расте сина ми -толкова по- лесно става и някакси тъкмо придобива дори и малко, но все пак самостоятелност и ти можеш да си поемеш въздух и всичко да започне отново- бебе, което зависи от майка си 24 часа в денонощието (аз съм привърженик на кърменето) не, мерси!!! Ще ми е трудно, но аз така предпочитам - освен това децата ще са си кажи-речи набори- ще се разбират дай боже прекрасно - естествено и голямата разлика си има своите предимства, но за мен на малката са повечко

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
6г.
Добра за мен, за децата не баш...

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами спорен въпрос, за децата е по добре колкото се може по малка разлика за да растат заедно на един акъл с едни общи интереси с общи игри и т.н.. Абе много полужителни страни има да не ги изброявам, аз няма да имам това щастие, но... както и да е. Но за майката е по добре да е поне 5г. за да не се избъхти с 2 бебета.

# 11
  • Мнения: 388
Нашата разлика живот и здраве ще е 2 год. и 1 месец и смятам,че е хубава разлика между две деца,наясно съм,че ще ми е трудно,но поне ще мине наведнъж.

# 12
  • Мнения: 1 937
Абе да са повече от едно...пък, разликата - въпрос на гледна точка! Grinning

# 13
  • Мнения: 47 981
при нас е 4 г и 4 м,доволна съм,ама как дойде  Wink,важното е бебчета да има

# 14
  • Мнения: 382
Хм... ми на мойте е 7.., ама няма такъв отговор Wink
Аз така и исках, да може едното да е порастнало - да може само да се облича, храни, тоалетна и т.н. Доволна съм - даже ми и помага. Ходи до магазина, да пазарува, гледа бебо докато свърша нещо в къщи. а и аз исках да поработя между двете деца, та всеки си преценява кое е най-добро за него, според желания, възможности ...
Каквато и да е, хубаво е да има две дечица Hug

Общи условия

Активация на акаунт