Акне и комедони ? ПОМОЩ

  • 2 562
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
ОЧаквам предложения за маски,кремчета и др. за премахване на акне и т.нар.черни точки
Благодаря!!! babydust7

# 1
  • Мнения: 81
За акне и комедони бих ти препоръчала Имекс, аз го ползвам и съм много доволна, мажа се само сутрин.

# 2
  • Мнения: 1 284
от къде го купуваш от аптеката ли и колко струва?

# 3
  • Мнения: 5 313
Маска с мая:

 25г мая
 1 супена лъжица сурово прясно мляко

Маята се разтваря със сурово прясно мляко, до получаването на каша.
Нанася се на лицето и след 6 минути се измива с отвара от лайка.


Лимонена:

 1 чаена лъжичка лимонов сок
 1 чаена лъжичка мед
 1 супена лъжица хума

Смесете съставките докато получите гъста каша.
Нанесете на лицето и измийте след 20 минути с хладка вода.

Белтъчна:
1 белтък
1 чаена лъжичка сок от лимон.
Белтъка се разбива на сняг и се прибавя сока от лимона.
Нанася се върху лицето и шията един слой.
След като маската засъхне се нанася втори.
Стои докато засъхне и вторият и се измива с хладка вода.


# 4
  • Мнения: 1 254
 Flutter здравей!

А ще кажеш ли на колко години си и какви продукти използваш в момента? И особено много ме вълнува кремчето ти за лице, защото е твърде вероятно и ти да си си избрала някое комедоногенно.  Peace , но пиши по принцип всичко, което се сетиш около кожата си и грижите за нея (е ако нямаш нищо против де!)

  bouquet

# 5
  • Мнения: 5 647
Най-добре отиди на дерматолог или добър козметик.

# 6
  • Мнения: 81
от къде го купуваш от аптеката ли и колко струва?
От аптека го купувам, струва около 7 лева.Ползвам също измиващ гел Ефаклар на LA ROCHE- POSAY.Имекса и Ефаклара ми ги изписа една дерматоложка от мед.академия.Ефекта при мен беше 100%-цялото ми лице беше в черни точки и пъпки, а сега нямам нито една.Горещо ти ги препоръчвам!

# 7
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Според мен козметик или дерматолог ще помогнат повече, от самолечението. После поддържането можеш да си го правиш самичка, но нека те сложат началото.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Днес си купих серията за мазна кожа на Талодерма.Ще докладвам след някой друг ден Hug

# 9
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
На Виши имат такава проблемна серия,аз я ползвах след като родих и бях много доволна.Но наистина по добре иди на дерматолог за да си каже той мнението ,аз не съм за самолечението все пак става въпрос за кожата ти.Успех и дано всичко е на ред!

# 10
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
И аз съм с такъв проблем. И все не мога да попадна на крем  newsm78 И на козметик съм ходила и паксъщата работа...
Така че, ще следя темата с интерес!!!

# 11
Здравейте,
обичам да надничам по форума, но досега не съм писала тук.
Темата акне и пъпчици ми е до болка позната, защото съм пробвала доста неща. Това, което наистина помогна на мен - серията на La Roche Posay е много добра и я ползвам отдавна, преди около месец исках малко да сменя и в една аптека ми препоръчаха една нова серия Elea Dermaclar. Взех си почистващия гел , който е страхотен и не ми изсушава кожата и коригиращата емулсия ( това е кремчето). Ползвам я оттогава и определено съм доволна. Хубавото е, че цените са наполовина на La Roche Posay, така че смятам да си купя цялата серия ( гелът беше около 7-8 лв., а кремът около 10 лв.). Освен това винаги проверявай дали козметиката, която ползваш е некомедогенна, включително и декоративната ( фон дьо тен)

# 12
  • Мнения: 6 607
Акне Аут-от аптеките лосион и крем

# 13
  • Мнения: 313
За акне съм много доволна от серията на Avene - cleanance. Използвам почистващия гел без сапун, почистващ и матиращ лосион пак от същата серия. Кремчета - регулираща и матираща емулсия, също и Диакнеал (Diacneal). Зависи на каква възраст си, но е най-добре първо да се консултираш с добър дерматолог или козметик. Също така използвам Imex, Зинерит и Далацин С,  естествено не всичките едновременно.  Успех с решаването на проблема  smile3525

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз също имах този проблем но след като родих,и отидох на дерматолог.Изписами маска на "Тhalloderma",антибиотик"Doxat"100 и "Zinerit"-течност.Това е маската
 

Общи условия

Активация на акаунт