спешно питане за латекса

  • 7 432
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
момичета, според вас къде е проблема?
Купихме уникално добър английски латекс Дулукс за спалнята, която подготвяме за бебчо./преди 2 години с него боядисахме целия апартамент/ От сутринта до пред ималко мъжът ми едвам успя да боядиса 2 стени - повтаря п оняколк опъти участъците и влага много сила при натиска с мечето /иначе н есе отделя достатъчно боя/ ЗА За тавана взехме друг цвят от същата марка - там положението е още по-трагично. Започнаха д асе появяват някакви мехури... всичко стои на петна...
Направо ужас!
Кажете ако има някакви тънкости в боядисването с латекс или ми посочете грешката ни.
Мерси предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 539
Латексът трябва да се разреди с малко вода. Наливайте и пробвайте колко точно. Иначе може да е много гъст за боядисване.
Обикновено се боядисва поне 2 ръце

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Също така трябва да изчака хубаво да изсъхне латекса преди да мине пак с мечето иначе се получават точно тези мехури за който говориш.

# 3
  • Мнения: 2 013
Точно в разреждането е номерът! първата ръка, дори и преди да е боядисвано със същия цвят, се минава с много разреден латекс, един вид грунд, да прозира отдолу. Чака се да изсъхне, минава се втора ръка с по-гъст латекс, ако има нужда след това - и трета. Третата обаче също е разредена малко.
У нас мъж ми също направи едни петна и мехури с неразредена боя - срам, не срам, аз май съм боядисвала повече от него, та знам.

# 4
  • Мнения: 2 123
много благодаря... ама аз си мисля, че латексът го е разредил достатъчно... снощни не му стигна времето и сега таванът е на едни облаци намацан... Sad

# 5
  • Мнения: 5 647
Също така трябва да изчака хубаво да изсъхне латекса преди да мине пак с мечето иначе се получават точно тези мехури за който говориш.

Или самия латекс започва да пада.

# 6
  • Мнения: 54
Възможно е да не хваща латекса, ако повърхността отдолу не е добре почистена и между двете мазания е добре да се изчака ден, по-добре два, ако може. Лятото се боядисва по-трудно, защото латексът се сгъстява от топлината, затова може да разрежда на малки части, трябва да е малко по-рядко от бозица, поне така аз знам.

# 7
  • Мнения: 7 362
                Ами този вид латекс се нанася обикновено с пистолет.Когато е с мече или четка има и мехури и облаци.Ние си стопихме нервите със същия.Докато ни светнаха,че работата става с пистолет.

Общи условия

Активация на акаунт