Млечна или безмлечна оризова каша

  • 1 227
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Храним се с Аптамил. Може ли да започнем захранването/ което смятам да започне от 6 месец-т.е. при навършени пет месеца/ с млечна оризова каша на Милупа или по- добре е да е безмлечна и да добавям Аптамил към нея. Питам, защото и двете са на Милупа- и Аптамила и кашата

# 1
  • Мнения: 382
Ами аз започнах с млечна... храня с Милумил. Ако все още кърмех бих взела безмлечна и да я правя с кърма, но тъй като и без това е на АМ реших да взема млечна. Бебо много я хареса - от първата лъжичка Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 663
аз съм за млечната. ако кърмиш тогава е за предпочитане безмлечна за да я разтвориш с кърма. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 8 272
Ако кашата е с АМ може и с такава да захраниш.
Иначе просто слагаш от АМ който пиете към оризовата безмлечна (аз захраних с Ябълкова на Хумана)

# 4
  • Мнения: 8 505
Можеш да даваш спокойно млечна каша.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Млечната е по-лесна за правене.Няма защо да си играеш да правиш първо в шише АМ и след това да го добавяш към кашата.Спестяваш си време и посуда за миене.

# 6
  • София
  • Мнения: 362
А как бихте постъпили ако детето е с АКБМ (неустановена разбира се )???
Всъщност, ние пием HIPP HA1 и когато детето беше на 3 месеца се опитах да ми дам обикновен HIPP 1 - стартова формула. Да, ама не Sad  Детенцето ми започна да повръща на фонтан - всичко, което помеме. А поводът, по който започнахме хипоалергенното мляко беше, че бях прекалила с прясното мляко докато имах и малкото кърма, която му давах, и Гого се обрина ужасно - педиатърката каза, че е това! Ние я сменихме така или иначе, а сега новата казва, че и да се направят изследвания за алергии, те няма да покажат от какво е точно въпросната алергия - особено при положение, че ние се захранваме от 2 седмици, т.е. не е ял всички алергени. И така нейното мнение е да не сменяме млякото, а да започнем с млечна каша направо. Е, какво ще кажете?   #Crazy

PS: Извинявам се, че се намесвам в темата, но тъй като са от едно и също естество реших да пиша и за нашия проблем Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 472
Млечните каши на Милупа са с адаптирано мляко. Понеже Аптамил и Милумил също са на фирмата Милупа съм склона да мисля, че няма особена разлика между това да даваш безмлечна каша с добавено АМ и това да дадеш млечна каша.
Аз захраних с безмлечна каша, но кърмех към този момент.
fanita абсолютно си права, но в случая най- вероятно няма да има проблем. Майката  не е споменала да дава хипоалергенната формула на Аптамил, което ме навежда на мисълта, че нямт развита АБКМ.

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 16:32 от Luluto

# 8
  • Мнения: 220
Благодаря за съветите. Аптамила не е хипоалергенен Misc Baby Bottle newsm32

# 9
  • Мнения: 240
Млечните каши на Милупа са с адаптирано мляко. Понеже Аптамил и Милумил също са на фирмата Милупа съм склона да мисля, че няма особена разлика между това да даваш безмлечна каша с добавено АМ и това да дадеш млечна каша.
Аз захраних с безмлечна каша, но кърмех към този момент.
fanita абсолютно си права, но в слечая най- вероятно няма да има проблем. Майката дава не е споменала да дава хипоалергенната формула на Аптамил, което ме навежда на мисълта, че нямт развита АБКМ.

 Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 127
А как точно става захранването с тези кашички и от кой месец може да се започне? И защо педиатрите не го споменават?
Извинявам се , че се намесвам с въпрос , но ни предстой захранване и много се чудя с какво да започна. А засега сме на милумил.

# 11
  • Мнения: 7 640
според мен с млечна, защото вие ядете АМ безпроблем

# 12
  • Мнения: 8 917
Започнах с млечна - на Милупа Peace

# 13
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Както казва мой то педи по-добре млечна от колкото без млечна и да добавяш АМ,идва по-скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт