Когато родителите ни остаряват, а ние сме далеч от тях

  • 1 363
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Татко не е добре със здравето, а е само на 56 год. Онзи ден даже е загубил съзнание и е паднал Cry
Когато им се обадих в събота и той и майка премълчаха това, но сестра ми ми го каза тайно.
Те искат да не ме натоварват, че малко ми е на главата, а имаме само себе си тук....но аз имам право да знам какво става Cry

много ми е мъчно, че не съм до тях, че вече 3 години пропускам всички празници в семейството!
Ако зависи от мен-тегля една майна на всичко тук и се прибирам! Така хем няма да се притеснявам, че Стела проговаря на английски, хем за жилище няма да се тормозя, хем ще съм си у дома при нашите и при приятелите!!!

Остава само да убедя мъжа, който пък не иска Confused

сега си седя сама, детенце още ми е болно, плача си тихо и си мисля за дома и всички хора, които ми липсват до полуда Cry Cry Cry

# 1
  • Мнения: 1 128
     Много съжалявам за тъжната ситуация.Безкрайно е тежко да се живее с такава дилема и каквото и да решиш все нещо губиш.Това е най тежкото с което трябва да се борим тези който сме напуснали родината.
     Ние сме цялото семейство тук така 4е благодаря на съдбата 4е не ме изправя пред тази трудност.Но все пак те разбирам,защото баба дойде при нас,за да не е сама,стоя две години и преди две седмици си тръгна,носталгията пребори разума,така 4е треперя всеки ден дали е добре и какво може да и стане.Но ние категори4но няма да се връщаме,така 4е изборът е направен.
     Все пак баща ти не е сам,там са майка ти и сестра ти,а и ако имаш възможност да си ходиш по 4есто дистанцията няма да тежи толкова.Помисли кое е по добре за детето ти,къде ще бъде по щастливо не само сега, но и когато порасне.А ако ве4е си взела категори4но решение много разговори ще трябва да проведеш със съпруга ти.Все пак изслушай доводите му,може и да е прав.По лек избор ти пожелавам и добро възстановяване на баща ти.

# 2
  • Мнения: 3 367
..аз се пека на тоз огън;благодаря на всеки ден когато са добре и е минал без особени драми..нямам отговор,нямам вътрешен мир;като звънне телефона ска1ам всеки миг,ве1е 6 години,ден след ден..
колкото и да рационализираме сме дале1,ще става все по-трудно и туй то..така сме избрали,за нас не седи и идея за прибиране,знам 1е мога всеки миг да се ида за малко ако се наложи..
това к аз правя е да ги виждам при всяка възможност,не отлагам,за месец дори..
дано Стела оздравее бързо,обади им се и поговорете..
Анна

# 3
  • Мнения: 940
 Оххх миличка много кофти че баща ти не е добре и ти не си там Sad.Моите родители са на същата възраст ,за сега нямат големи болежки но не са вече първа младост-всеки ден се тревожа за тях ,а и въпроса през които ще съм изправена един ден ме тревожи,засега двамката са добре и се грижат един за друг но един ден ще остане един и тогава какво,те не искат тук да живеят така че незнам какво ни се пише.
Сега и това ми е родина ,мъж ми си е от тука така че прибиране  за мене няма а и детенце сега имаме ...направо не ми се мисли.
Поне ти е успокоение че имаш сестра там да се грижи за тях.

# 4
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Татко не е добре със здравето, а е само на 56 год. Онзи ден даже е загубил съзнание и е паднал Cry
Когато им се обадих в събота и той и майка премълчаха това, но сестра ми ми го каза тайно.
Те искат да не ме натоварват, че малко ми е на главата, а имаме само себе си тук....но аз имам право да знам какво става Cry

много ми е мъчно, че не съм до тях, че вече 3 години пропускам всички празници в семейството!
Ако зависи от мен-тегля една майна на всичко тук и се прибирам! Така хем няма да се притеснявам, че Стела проговаря на английски, хем за жилище няма да се тормозя, хем ще съм си у дома при нашите и при приятелите!!!

Остава само да убедя мъжа, който пък не иска Confused

сега си седя сама, детенце още ми е болно, плача си тихо и си мисля за дома и всички хора, които ми липсват до полуда Cry Cry Cry
Толкова те разбирам... Преди повече от три месеца загубих татко... Не ми каза мама, че е зле, утешението ми е, че е станало много бързо... Отидох си, за да го погребем... Но мисля, че той е избрал това. Убедена съм, че когато заминавах, той вече е знаел, че не му остава много, но никога не каза - не ходи. Знаеше, че щастието ми е другаде, а и съдбата ми... ако щеш - мисията ми... Така че няма случайни неща... Знам, че той ме вижда и се радва на това, което види...

Много те прегръщам и ти пожелавам това, което ми се случи, да го изживееш след много десетилетия. Прегърни мъжа си и детенцето си. Поплачи си...  HugПосле се огледай за слънцето...

# 5
  • Мнения: 5 475
Арвен успокой се мила...всичко ще е наред! Praynig  Hug

 За съжаление подобна ситуация е и при мен...моите родители са още по-възрастни-баща ми е на 73,майка ми на 67..и двамата са болни..постоянно са на поддържащи живота лекарства..наскоро имах големи притеснения и е единствената ми жива баба-която е на 86 години...слава богу размина се най-лошото.. от моя страна  помощта беше материална (за плащане на лекарства и доктори)...поревах си няколко пъти яко...но това е живота на емигранта...като дърво без корен си... Rolling Eyes

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Съжалявам за случилото се, Арвен! Пожелавам бързо възстановяване на баща ти Praynig. Не им се сърди, че са ти го спестили, нормално е да не искат да те притесняват. Едва ли звучи успокоително, но ако ти живееше в Генерал Тошево, а вашите в Сандански, пак нямаше да ти кажат и щеше да си на половин ден път, така че разстоянието не е от значение, горе главата.
Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 7 914
Много е тежко в такива моменти  Hug
Но ако беше там с какво би помогнала? Rolling Eyes
Все пак има кой да се грижи за родителите ти! Hug
 

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Това ми е най-болната тема CryЧувствата и намеренията ми са точно като твоите.Няма да пиша нищо за да не станем две плачещи пред компютъра.Само ти пожелавам баща ти да оздравее много бързо! Heart Eyes  bouquet

# 9
  • Мнения: 6 167
Ох, Арвен... много е тежко това..
казвам го от опит.
Дано намериш баланса...

# 10
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ох Арвен4е,много кофти.....  Confused Стскам палци на татко ти да се оправи и дано да нямаШ пове4е поводи за безпокойство  Peace
Аз да 4укам на дърво наШите са добре,но треперя доста за баба ми и дядо ми ( те са ме отгледали )  Confused

# 11
  • Мнения: 2 292
Арвен  Sad , дано се оправи и баща ти и детето и да се радваш на една хубава ваканция в БГ  Wink

# 12
  • Мнения: 2 959
Арвен-че, има много такива тежки моменти в живота, които никога няма да изчезнат или пък да намериш разрешението им. Така че погледни от хубавата страна, че Татко ти е жив, макар и малко болен в момента, но Той ще се оправи и отново ще е на крака! Така е наистина, адски боли когато виждаш и усещаш как времето си лети, любимите хора остаряват без да си до Тях, когато минават празниците там, а Ти просто се обаждаш да им ги честитиш, но както Джорджа е казала: "Това е емигрантската Ни съдба- дърво без корен". Така че гушни малкото си съкровище силно, поплачи си, поговори му и ще Ти олекне. Дано както Ти е пожелала Ленни, "...да намериш скоро баланса". Желая от все сърдце бързо оздравяване на Стелчето и възстановяване на Татко Ти. Hug

# 13
  • Мнения: 3 394
душите , много ви благодаря!!!
преди малко говорих с тях-промяня нъц Sad

На всичкото отгоре и мъжо се е притеснил и не иска да дава детето да го гледат през отпуската, иска да ходи при майка си в люлин-баси, Стела ни градина да види, ни пресни плодове и зеленчуци.....знам ли, може да е прав!
Нашите пък и дума не дават да се издума, свекървата да е с детето, а не те-малко до кой е по по най опира според мен Sad

като за капак-откръднаха на мъжа сака днес, вътре всичко-кредитни, дебитни карти, шоф. книжка вкл. и ключовете за дома! Сега ще сменяме брави и прочие-айде и тука 300 кинта.......олееееееееееееееее............. ще пропуша отново от изкрейзване Sad

# 14
  • Мнения: 2 427
Арвен,а нямаш ли възможност да заминеш за българия с детето ,поне за малко докато се установят нещата?Нали всеки знае себе си,но аз бих тръгнала още на секундата.Бих те посъветвала да го направиш ако имаш възможност,ще видиш че ще се почувстваш невероятно добре,ще падне зялата тази тежест от раменете ти,а може и състоянието на баща ти да се подобри като види теб и внучето си. Peace

Общи условия

Активация на акаунт