Нова функция във форумите - ПРОВЕРКА НА ПРАВОПИСА

  • 3 052
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 320
От днес пускаме тестово нова функция във форумите - проверка на правописа.

Когато пишете нова тема или мнение, долу, под полето, в което въвеждате текста, до бутоните Предварителен преглед и Публикувай, ще има още един бутон - Проверка правопис.

При натискането на този бутон системата ще прави проверка на изписаните думи (в нов прозорец).
Имайте предвид, че проверката проверява думите 1 по 1 - т.е. ако има повече от една сгрешена дума, то няма да бъдат отбелязани всички грешки и ще преминава на следващата грешка едва след редактирането или игнорирането на предишната.

При намерена грешка функцията може да ви предложи редакция с набор от възможни думи, но е възможно и да не може да направи такова предложение.
Може да изберете някоя от предложените думи, да редактирате ръчно или да игнорирате грешката.

След приключване на проверката системата показва съобщение от рода "Проверката на правописа е завършена".

Естествено функцията не може да "хване" 100% от грешките, но успява да отбележи доста голяма част от тях.
Доста думи, които са изписани погрешно в контекста на съобщението, проверката може да приеме за правилни, тъй като такива думи съществуват.

Например:

стрий (в смисъл на мн. ч. на стрия) е грешно, но системата го приема за правилно, тъй като има глагол стривам и "стрий" е заповедната му форма.

карма (в смисъл на кърма) е грешно, но проверката не го отбелязва като грешка, тъй като има дума "карма" (в смисъл на орис, съдба)


Проверката работи само с думи, изписани на кирилица, не "чете" latinica и 4ат жаргон.

Надявам се функцията да е полезна за потребителите, но отново подчертавам, че е пусната тестово.
В случай на възникнали проблеми или претоварване на системата проверката на правописа може да бъде спряна.

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 05:28 от Mamma

# 1
  • Мнения: 7 430
СтрахОтно е това Peace

Поздравления  Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 354
Само остава и да се използва.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Дано има полза  Peace

# 4
# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203

Кое му е толкова смешното, не схващам. Доста по- смешни са неграмотните простотии, които бълват някои форумци( които, за съжаление, никак не са малко)

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
И сега правописната полиция ще остане без работа Wink

# 7
# 8
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Аз сега сядам пред компютъра, пускам отговор и що да видя?! Точно щях да пускам тема, чие е това дело и видях тази!!!!! ПОЗДРАВЛЕНИЯ - Интелигентна работа. Все пак няма безгрешни хора, колкото и да сме съвършени.
Сега ще гледам и ще си водя статистика, с колко грешки максимум съм на отговор!!

Е едно въпросче:
Отчитат ли ви се тези грешки на модераторите, просто за любопитство?

# 9
  • tardis
  • Мнения: 329
Да, кое е толкова смешно?

И аз я тествах с едно ужасно сгрешено изречение, поправи всичко;-)
Браво  bouquet

(Btw, емотиконите ги смята за грешки, но това едва ли може да се оправи...)

# 10
  • Мнения: 1 629
Страхотна работа, поздравления   bouquet

# 11
  • Мнения: 3 405
Това е чудесно, мамма Hug
Дано само потребителите да се възползват от възможността.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
 Много е хубаво това, дано се използва редовно!

# 13
  • UK
  • Мнения: 3 959
На мен слава Богу не ми трябва. Запетайки не поправя, така че не ми трябва. Но би могла да е полезна, наистина.

# 14
  • Мнения: 723
Браво, Mamma!   bouquet Дано само се използва от повече потребители!

Общи условия

Активация на акаунт