Бременност и настинка

  • 4 653
  • 11
  •   1
Отговори
От няколко дни не се чувствам добре, сливиците ми са подути, боли ме глава, носът ми е запушен. Тъй като съм бременна в петия месец, реших да стискам зъби и да чакам да ми мине. Да, ама тази сутрин вече съм като парцал на работа, едвам гледам. Реших да се обадя на моята докторка да я питам дали мога да взема нещо, поне малко да ме облекчи. И тя ми каза да вземам аналгин три пъти дневно. По книгите съм чела, че може да се пие само парацетамол, а тя изрично ми каза да не го пия. Останах доста изненадана и затова търся вашето мнение. На вас какво са ви разрешавали да вземате или стоически сте издържали на всичко?

# 1
  • Мнения: 7 474
Бременните могат да пият Парацетамол.
За носа пробвай  капки Пиносол (изписаха ми ги като бях бременна, евкалиптови са), за гърлото си вземи нещо за смучене, има всякакви билкови хапчета и витамини. Peace

По-добре е да се лекуваш сега, отколкото да оставиш нещата да се задълбочат! Peace

# 2
  • Мнения: 723
Разрешавали са ми само Парацетамол. По принцип не съм привърженик на лекарства от този тип, но в сравнение с аналгина, парацетамолът е по-малкото зло. Аналгин по време на бременност е нежелателен. Когато аз бях настинала като бременна, пиех много чай от лайка, ядях много лимони, а за гърлото взимах мед със сода. Пробвай с нещо такова, аз на твое място аналгин не бих пила.  Peace Бързо оздравяване и лека бременност!   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 274
   Били, виж какво писах на ZLATNA в нашата ноемврийска темичка в отчетни, щото и тя е болна! Иначе 3 пъти съм лежала в болницата през тази бременност и вече незнам колко лекари са ми казвали, че от болкоуспокояващите може да се пие САМО Парацетамол и в никакъв случай Аналгин или Аспирин!!! Аз съм със синузит и често страдам от хрема, главоболие и зачервено гърло! Имах един период в който толкова ми се бяха подули сливиците, че моята лекарка се притесняваше дали само с хомеопатия ще ми се размине, но Слава Богу се оправих! Правих си и гаргари с лайка и сода за хляб!
  Стискам палци да оздравееш бързо! Hug

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 11:58 от benighted

# 4
  • София
  • Мнения: 3 804
Само парацетамол.За кашлицата билков чай с мед и лимони.

# 5
  • Мнения: 8 917
Само парацетамол.За кашлицата билков чай с мед и лимони.
Peace
Другият вариант са хомеопатичните Peace

# 6
  • Мнения: 678
Вчера се чувствах много зле - имах температура 37,1 С , нямах никакви силички-всичко ме болеше дори стомаха...бях настинала от предната вечер. Обадих се на моя доктор и го питах дали мога да взема Фервекс ( той съдържа 500 мг Парацетамол )  и той ми разреши +Олипс за смучене , Мед и Вит ,, С''. Спах толкова спокойно през ноща , днес сутринта изпих още едно и съм напълно добре вече. Когато навреме вземеш подходящия медикамент- ще се оправиш бързо  Peace  Тези 2 Прахчета , които изпих са единственните лекарства до сега през бремеността ми...но се чувствах много зле и без тях нямаше да се оправя.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз не бих пила Аналгин, единствено Парацетамол става за бременни. Когато раждах и малко преди това бях болна, Т, гърло, носа ми течеше страшно много, отпадналост. Оправих се с Фервекс и Стрепсилс (въпреки че не искаха да ми го продадат в аптеката  Laughing ) и разбира се лимони и чайчета. Много помага греипфрута, но ако ти понася, при мен страшно много възбуждаше бебето и след това бях здраво наритвана с часове  Laughing

# 8
  • Мнения: 1 878
И аз боледувах по време на бременноста и пих парацатемол като и лекарка и аптекарка ми го дадоха като най-безобидно за случая. Чудя се твоята лекарка какво ще лекува с аналгин (обезболяващо)  newsm78 и честно хич не ми вдъхна доверие, аналгина е вреден по принцип а камо ли по време на бременост- Сменявай я.


Фервекс и Стрепсилс не са за препоръчване защото съдържат вредни елементи (обезболяващи) и не са чист парацатемол.  Peace

Аз имах зверска кашлица, която борех с редуване на Хустагил, Проспан, Стодал като успередно с тях си правех чай Бронкопам и варях дюли с лук и орехи (рецептата я имаше някъде в здравния форум в темата за бабините лекове) Отне ми месец, че и отгоре да се излекува досадната кашлица. Гърлото го борех с ефизол, тирцин, може и биопарокс - ефикасно но на мен не ми понесе. Та така общо взето симптоматично лечение и ЧЕТИ ЛИСТОВКИТЕ не мога вече да имам 100% доверие на лекарите и ги поставям винаги на проверка  Confused

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 22:53 от Sunnily*

# 9
  • Мнения: 4 621
Може и с хомеопатични лекарства. Аз също се разболях докато бях бременна и ми предписаха осцелукокциум и стодал. Най- сигурно е да се консултираш с гинеколога си Peace

# 10
  • Мнения: 220
Доколкото съм информирана (а аз често боледувах по време на бременността ми), в никакъв случай аналгин, аспирин и производни. Позволени са парацетамол, осцилокцинум, сироп за кашлица стодал, разните му хапчета за смучене (олипс) и всякакви бабини лекове. Бързо оздравяване и много се пази!

# 11
  • Мнения: 220
Спокойно може да вземеш Парацетамол, а в гърлото да пръскаш Биопарокс- аз по този начин се лекувах.Успех newsm32

Общи условия

Активация на акаунт