Мъж с коремче

  • 6 762
  • 83
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 390
Мъжът ми от няколко години насам надебелява все повече и най-гадното е, че му се трупа като сланинки на корема. Изобщо не спортува, не се движи и няма здравословно хранене.
Много пъти съм му казвала, че не изглежда добре. Той също от време на време го установява-обикновено лятото, на морето. Въпреки това нищо не прави.
Смея да твърдя, че имам що-годе хубав мъж до себе си, но този корем в най-скоро време ще го направи съвсем не толкова привлекателен.
Та въпросът ми е...как да го накарам да направи нещо за себе си и да изглежда по-добре?
Вече опитах да му обяснявам, да му го казвам на майтап, право в очите и дори да му се сърдя за това.
Някой да има идея?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Нашият татко бременееше с мен, да обаче аз родих, той не, после аз почнах да свалям - той, напротив. И сега си има шкембенце, точно както го описваш...И аз като теб опитах какво ли не, но без резултат, няма ли движение, няма ефект. Преди няколко дни обаче си направи изследвания - пълна кръвна картина и липиден профил, оказа се че хич не са добри резултатите за 30г. мъж и той....доста се стресна. Сега чакаме да видим ще държи ли влага...Та ето ти идейка-кажи му, че наднорменото тегло е рисков фактор за хипертония, която от своя страна увеличава риска от инфаркт и инсулт. Нека си направи изследвания ако трябва, да поговори с лекар...такива работи.Мъжете доста ги е страх като стане въпрос за здравето им. Успех!

# 2
  • Мнения: 7 474
Моя мъж го свали много трудно - 1 г. яко фитнес и диета  ooooh!. Само много воля от негова страна ще помогне, иначе каузата е загубена, корем се сваля най-трудно Tired

# 3
  • Мнения: 5 647
Моят мъж също е с коремче, което няма намерение да свали.  Close Освен спорт и диета + упоритост, друг лек не виждам.

# 4
  • Мнения: 2 978
Вече опитах да му обяснявам, да му го казвам на майтап, право в очите и дори да му се сърдя за това.
Някой да има идея

Ами щом не разбира от намеци, сръдни и т.н. Почни да се правиш, че се заглеждаш по мъже с плоски кореми Wink...няма начин да не му направи впечатление Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Все едно моя си го описала...Чак подскача и се сърди, като повдигна темата. Оправдава се, че много се скапва в работата и че няма време за редовен фитнес, което си е и самата истина, де...Ама продължава да си маа  newsm55 Непрекъснато ми се появява от кухнята нажабурен. Аз мисля, че ако той сам не се реши на стъпка към по-здравословен живот, ние няма да имаме кой знае какъв успех с "разговори".

# 6
  • София
  • Мнения: 35 811
Моят мъж има коремче, но от време на време.
Като гледа аз каква воля имам, май му става неудобно и сам решава да се ограничи или да поспортува по-сериозно.
Обикновенно той сам си казва:'' Май трябва да поотслабна, нали"
Няма моята воля /и инат/, но се старае.
Според мен, той сам не го ли поиска нищо неможе да се направи.

# 7
  • Мнения: 10 982
Моя е слаб, мускулест, но си има малко коремче. Не яде много, пийва умерено, спортува без да си дава зор, но явно трупа по малко сланинки и то само отпред.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 495
Моят преди 2 години беше адски слаб-63 килограма, костите му стърчаха отвсякъде, ужас казвам ви...Но, незнам какво стана напълня и сега е 84 кг., като има и коремче.На мен така ми харесва, а вече на него оставям решението дали да отслабва или не Wink

# 9
  • Мнения: 1 761
С коремче или не,искам мъжа ми да е щастлив с мен.Килограмите се свалят и качват,той е 2 метра и варира от 80 до 140 ( в момента е 90).Не мисля да го тормозя,готвя здравословна храна,а и според мен стресираните хора пълнеят, а не тези, които се чувстват обичани такива , каквито са.Аз за 9 месеца бременност качих 7 кг,мислех си,че ще стана много дебела и още повече непривлекателна.Но позитивното отношение на мъжа ми към бебето в корема ми ми спести куп излишни емоции и сега се чувствам много по-елегантна, отколкото преди да забременея.

# 10
  • Мнения: 5 313
Според мен, той сам не го ли поиска нищо неможе да се направи.

И според мен е така.

# 11
  • Мнения: 6 607
кажи му ,че ще се отрази на здравето му един ден.
Или пък-абе преди мацките как те заглеждаха пък сега май с тоя корем.......

# 12
  • Мнения: 2 274
   Еееееех, от кога се канех да пусна темичка: Поддържат ли мъжете ви телата си! или Как се отразява сем. живот върху килограмите на мъжете ви! и ето че са ме изпреварили  Joy!
   Моят мъж едно време тренираше бодибилдинг-като бяхме гаджета  Mr. Green! Първите 6 г. семеен живот не му се отразиха особено зле на фигурата, но от 2г. насам започна да трупа яко тлъстинки на корема и талията, особено след като отказа цигарите тази зима! Аз съответно взех яко да мърморя и в резултат си купихме велоергометър! Да ама всяко чудо за 3 дни! Сега така стои и събира прах! Преди месец най-после мъж ми реши, че от толкова работа няма да има време за фитнес и си купи колело! Сега ходи с него всеки ден на работа - от Младост до Сточна! Мина на плодово-зеленчукова диета и спря да яде хляб  #Crazy! Сам си наложи диетата - явно е много суетен /което не бях забелязала /, а аз съм прекалила с мърморенето  Joy! Честно казано коремчето взе да спада, но той е отчаян, че става толкова бавно и от една седмица прави и коремни преси  Mr. Green!
   Милия, сега ми е съвестно, защото аз мога да дебелея на воля, а той се тормози! Е, като родя ще тренираме заедно, че аз съм от мързеланите  Peace!

# 13
  • Мнения: 236
Коремчето е израз на хармонията, която настъпва в живота на мъжа след като се ожени/обвърже Wink
Мен корема не ме притеснява толкова от естетическа гледна точка (не че не съм суетна, но са ми по-други критериите), но смятам че е нездравословно, особено зе мъже след една определена възраст.
Как се сваля? Според мен с усилия всички опити биха били временни. Усилията изчерпват търпението и волята се пречупва. Нови навици на живот трябват тука - двигателен режим, разтоварваща диета. Едно е ясно - мъжът трябва да е много мотивиран , иначе нищо няма да се получи. Почвай да готвиш диетични манджи и да спортувате заедно! Може да помогне.

# 14
  • Мнения: 998
И моят е с коремче. И не само с коремче - възглавнички на различни места Laughing Подобрение настъпва единствено, когато той го реши и си го постави за цел. Тогава може да ограничи храната и да спортува и наистина има ефект. За съжаление съм убедена, че не аз съм провокирала желание у него да изглежда по-добре Rolling Eyes Моите намеци и побутвания не помогнаха

Общи условия

Активация на акаунт