Докога повръщат бебетата?

  • 4 476
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
майчета докога повръщаха вашите бебоци?ние вече сме на един месец,скоро ще започне да се обръща по гръб и вземам да се притеснявам. Sad

# 1
  • Мнения: 411
Синът ми  още повръща.... а е вече на 9м и половина Tired

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 16:18 от Беа

# 2
  • Мнения: 5 026
 Моят Бужи чак сега започна да "задържа"  Laughing...но понякога пак връща.Ще отмине и тоя период.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 804
Дани повръщаше до към 4-я месец,след всяко хранене и то по много.

# 4
  • Мнения: 4 399
Докато започне да им се затваря стомаха 'плътно'. Индивидуално е, но мисля съм чела че това се случва около 6-7 месеца. Моята бебка повръща значително по-малко и рядко вече, но все пак още и се случва.Въпреки това детето трябва да спи по гръб, особено нощем когато не го наблюдаваш непрестанно.

# 5
  • Мнения: 1 383
При нас след 6-я месец повръщането намаля значително, а изчезна след 7-8-я месец.

# 6
  • Мнения: 815
моя бебко повръщаше до 9 месец някъде. Но не съм се притеснявала, че може да се задуши, защото не го е правил никога по време на сън- веднага след ядене- може и час по- късно и то по много- но пък заспи ли - нямаше проблеми

# 7
  • Мнения: 111
При нас отшумя към 5-6 месец, като се захранихме пак започна да връща по малко след пюрето или кашата, но за 2-3 седмици отмина.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
И при нас след 5-ия месец изчезна.Но дотогава повръщаше страшно мнооого.

# 9
  • Мнения: 270
След 6-ия месец май престана, а дотогава повръщаше след всяко ядене, даже понякога съм имала чувството, че е повърнал повече, отколкото е изял. Не се притеснявай, ще отмине, но все още сте много малки (:

# 10
  • Мнения: 4 242
Клапичката която затваря плътно стомахчето се доразвива около третия месец, там някъде би трябвало и да понамалеят или престанат връщанията на мляко. При някои бебета това продължава по дълго, но ако не е на фонтан мисля че няма нищо страшно. Ако бебето се чувства спокойно и наддава добре няма проблем, обикновено връща излишъка.
Уригвай го често и добре и не го люшкай много след хранене. Grinning

# 11
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
На 7 месеца със сигурност още повръщаше.  newsm78 на 8-9 май престана

# 12
  • Мнения: 6 472
Голямата връщаше ресто до към края на 4-ти месец. Дребната не е повръщала изобщо.

# 13
  • Мнения: 815
както си личи и по другите отговори -чака ви още няколко месеца повръщане- обаче не се притеснявай- отминава  - веднъж попаднах в пирогов и на вратата на ехографа имаше опашка от мами с малки бебета, които повръщат и ги носеха да им проверяват дали им има нещо на стомасите- и аз много се плашех, но при кърмените бебета е нормално да връщат- те нямат спирка

# 14
  • Мнения: 4 242
при кърмените бебета е нормално да връщат- те нямат спирка

Защо пък при кърмените? Повръщат всички бебета в началото. Няма връзка с кърмене и некърмене или ако има, по-скоро бебетата на АМ повръщат повече, тъй като АМ е тежко за стомахчето. А всеки бебета се раждат с недоразвита/незатваряща се плътно клапа на стомаха!

Общи условия

Активация на акаунт