Вече спим по сами - всеки в собственото си легло!

  • 549
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 327
Здравейте момичета!
Понеже има много теми за това дали бебчо спи в общата спалня и има ли шанс да се отучи от това - е, ние го направихме. Искам само да споделя как стана при нас, пък дано да успеем да помогнем и на други мами и бебоци за по-спокоен сън.
Историята в началото - Вики още от начало ме вдигаше по 100 пъти на нощ, и така докато стана някъде на 5-6 месеца и започнах да го взимам да спи с нас на спалнята.
Историята сега - вече сме на 10 месеца и Вики вече /всъщност от скоро/ спи сам в леглото си по цяла нощ. Вечер го слагам в леглото, загасям лампата и излизам. Поплаква малко - не повече от 2-3 мин и заспива. /Иначе през деня пак се приспиваме заедно, но поне вечер се получава, явно номера е да е тъмно;)/.
Как стана - Една вечер /всъщност преди около 3 седмици/ Вики се събуди за пореден път през ноща и започна да се върти, да удря, да лази из леглото, да се стоварва върху мен, докато в един момент не издържах и го сложих в леглото му с ясната мисъл че най-много след 5 мин ще трябва пак да стана и да го взема при нас. Да, ама не!!! Не мога да ви опиша учудването си, когато се събудих чак на сутринта!!! Вечерта решихме да изпробваме още отначало дали ще си заспи в леглото и направихме същия сценарий. Загасихме лампата и легнахме - всеки на неговото си легло. Както вече казах поплака малко и... след 5 мин вече беше заспал. Сега само го оставяме в леглото, загасяме лампата и излизаме, а Вики си заспива бързичко и си спи така до сутринта.
Това е нашата история за спането. И аз не вярвах до скоро, че ще се научи да спи в леглото си, при това и сам да си заспива. Е... при нас се получи! Пожелавам го и на вас! Hug

# 1
  • Мнения: 5 183
Браво!!!
Това си е голямо постижение!!!

# 2
# 3
  • Мнения: 1 860
 Браво! Габи винаги си е спял в неговото легло, докато една сутрин не реших да го взема малко при мен да го погушкам. И така го гушках до като не заспах, а той туп откри паркета.  ooooh! Не ми стигна обаче и след няколко дни пак реших да го поглезя да поспи с мен. Е, да ама не! Пак имаше туп, този път обаче от другата страна на леглото.  Whistling И така казах: "Край!" на желанието да спи при мен поне докато не се научи да слиза от леглото.  Mr. Green

# 4
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Браво  smile3501

# 5
  • Мнения: 1 425
Браво наистина е добро постижение. И моята Вики имаше период в който седях до нея докато заспи, но после дойде периода в който я слагам на леглото, загасям лампата и излизам. и винаги в един и същи час.
Сега сме на периода в който, като й се доспи казва сама и отива да спинка, мама я завива и излиза.

# 6
  • Мнения: 2 292
 Wink при нас заспиването не е толкова лесно. трябва да четем книжка, за да заспи, но иначе от как направи 3 месеца си спи в своята стая и в свото легло, даже и бейбифона се оказа излишен - в този малък апартамент си се чува всичко  Wink

# 7
  • Мнения: 98
Поздравления!И ние работим по въпроса... Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 6 965
Браво на вас. При нас този номер не минава, от три месеца ако го оставя в неговото креватче започва рев, който може да продължи и един час, така че ще продължавам да се надявам, че и при нас ще настъпи затишие някога Grinning

# 9
  • Мнения: 8 917
 smile3501
А на мен така да ми се иска Гери понякога да спи при нас и да си я гушкаме smile3506 newsm03, но не признава нищо освен нейното легло.

# 10
  • Мнения: 3 356
Завиждам ти съвсем искрено.Алтернативата при нас е-или да не лягам,или цяла нощ да ме подритва.Не виждам кога ще се укроти това дете.Откакто започнаха зъбите да му избиват на 5м.,аз почти не спя.

Общи условия

Активация на акаунт