За %-та масленост на киселото мляко

  • 3 514
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 327
Здравейте момичета!
Вики е на 10 месеца и половина и му давам кисело мляко "Пършавица" 2%. Питам се обаче дали не трябва да му давам кисело мляко с по-голям % масленост?!?!?! newsm78

# 1
  • Мнения: 4 621
Аз давам 3,6% на Яна. В началото когато започнах да и давам кисело мляко давах 2% , като след известно време минахме на 3.6% по съвет на педиатъра.

# 2
  • Мнения: 723
По съвет на моята педиатърка, аз давам нискомаслено. Има доста такива теми, в които общо взето се спори по въпроса, някои майки дават силни аргументи защо трябва да е с висока масленост, други защо трябва да е с ниска. Можеш да пуснеш търсачката, ще откриеш доста неща. Иначе, моят съвет е да си слушаш педиатъра ако му имаш доверие.  Peace

# 3
  • Мнения: 327
Да, прочетох доста теми по въпроса за киселото мляко още когато се чудех от кога да започвам, каква марка да бъде и т.н. Но се питам сега - с растежа на бебоците не трябва ли да увеличим и % масленост на киселото мляко и евентулано от каква възраст и колко да е... newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 663
ние не сме почнали още захранването, но след 2 седмици започваме 6 мес. и по съвет на педиатъра започваме захранване с оризова каша и нискомасленно мляко(поне до 1 год), след като въведем прясното можем да увеличим и % в киселото мляко. тъй че след годинка

# 5
  • Мнения: 7 640
По съвет на моята педиатърка, аз давам нискомаслено. Има доста такива теми, в които общо взето се спори по въпроса, някои майки дават силни аргументи защо трябва да е с висока масленост, други защо трябва да е с ниска.
и аз давам такова

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Поне в три различни източника съм чела, че до 2г. децата имат нужда от пълномаслено мляко, нискомаслените са подходящи след тази възраст и то ако детето е с наднормено тегло.Мазнините са най-голям източник на енергия, така необходима на децата. Все пак ти решаваш. Аз бих се доверила на диетолог в случая, а не на педиатър.

# 7
  • Мнения: 1 800
Ако се чудиш дали 2% не е малко или 3,6% не е много давай Верея 2,9% - някъде посредата и е хубаво мляко.

# 8
  • Мнения: X
Трябва да даваш пълномаслено мляко  - 3,6%.

# 9
  • Мнения: 3 042
На 10 м захраних малкият с  киселото мляко и давах - Пършавица 3,6% и Верея 2,9%.

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
... Но се питам сега - с растежа на бебоците не трябва ли да увеличим и % масленост на киселото мляко и евентулано от каква възраст и колко да е... newsm78
Точно това е обяснението на теорията, защо пълномаслено мляко, защото децата растат по-бързо първите години от живота си и изразходват много енергия в игри, а мазнините са добър източник на енергия.

# 11
  • Мнения: 3 932
Винаги съм давала мляко с висока масленост.

# 12
  • Мнения: 327
Благодаря ви момичета за отговорите, то е ясно че винаги ще има защитници и на едната и на другата теория, но на база и на вашите отговори, аз си взех моето решение - мисля вече да минаваме на 3.6%. Hug

# 13
  • Мнения: 8 917
В началото когато започнах да и давам кисело мляко давах 2% , като след известно време минахме на 3.6% по съвет на педиатъра.
Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Трябва да даваш пълномаслено мляко  - 3,6%.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт