в паника съм - Бетахемолитичен стрептокок и бременност

  • 1 513
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
Момичета, понеже не получих почти никакви отговори по темата, а ми е важно, си позволявам да направя препратка и тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=112573.0
Моля ви каквато и информация да имате, да я споделите!

# 1
  • Мнения: 2 292
ако имаш в предвид стрептокок Б , това  , което знаем е че изслдването се прави не на всички бременни, а мнгоо жени имат този проблем  .Също так ми обясниха, че не е лекува. За бебето е опасно да не се зарази при раждане, затова се влива специален антибиотик по време на раждането . Това предпазва бебето. После все пак му се правят изследвания .Аз го имам, но на бебо нищо му няма, но ми вливаха антибиотик .
Не са ме лекували преди и след раждането. единствения антибиотик , който ми дадоха е за да предпази бебето от заразата. А колко е опасно ... знам само, че при нас ,в Хаделберг, го има във водата и много жни го имат. Акушерките ни казаха на курса

# 2
  • Мнения: 380
И тук (САЩ) правят това изследване на всички между 35 и 37 седмица от бременността. Не се притеснявяй! Както vivita е написала, влива се антибиотик по време на раждането.
Успех! Hug

# 3
  • Мнения: 579
Irinii,за съжаление нищо не мога да ти кажа за т.н  Бетахемолитичен стрептокок,искам само да ти вдъхна кураж. Hug

Спокойно,мисли позитовно и всичко ще е наред,щом така са ти казали и докторите.

Поздрави   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 292
още само да допълня, след раждането искай все пак задължително изследваия за детето. Също така, винаги когато отидете на детски лекар по какъвто и да било повод не забравяй да споменеш , че си имала тази инфекция. Успех и не се паникьосвай  Wink Хората си имат отработена процедура за такъв случай. Лошо е ако не знаеш и раждаш нормално и бебето се зарази  Wink Ти като знаеш и кажеш и си получиш антибиотика - всичко ще е наред.

# 5
  • Мнения: 2 123
Благодаря за отговорите, но наистина ли не се лекува?
Защо тогава пих толкова време антибиотик? newsm78

# 6
  • Мнения: 2 292
не знам, но ще опитам да разбера. и мен ме заинтригува. по време на бременността не ми даваха никакъв антибиотик. След това казаха, че не се лекува и толкоз. та пак никакъв. но сега ще разпитам тук там и ако открия не9о , ще ти кажа.

# 7
  • Мнения: 2 123
вивита, много ти благодаря.   bouquet Не си прави труда за повече инфо.
Изчетох 2 тона литература в нета.
Накратко - 30% от беременните жени по цял свят носят тази бактерия. Тя е изключително опасна за новороденото и единственият начин да се превантира заразяването му е по време на раждането н амайката да се влива венозно антибиотик от пеницилиновата група /както ти каза/. Ако не се открие навреме и не се вземат мерки по време на раждането за съжаление стават следните усложнения при бебето - възпаление на околомозъчната течност /менингит/, пневмония и инфекция на кръвта /сепсис/. Понякога последствията са фатални.
Задължително на майката се прави изследване за стрептокок грБ след 35 г.с. В повечето статии пише, че се изследва кръвта или спинален флуид, а на мен ми поставиха диагнодата от изследване на урината!!! Shocked
Изчитането на тази информация не ме успокои изобщо. Напротив. Но поне ще поговоря по-подробно с доктора си.
Това препоръчвам да направи всяка бременна.

# 8
  • Мнения: 565
Четох темата ти и на двете места. Правиха ли ти микробиологично изследване на влаг.секрет?   Thinking Важното, е да нямаш такива бактерии във влагалището, защото оттам могат да проникнат и при бебо. Изследването на урината ми се струва недостатъчно. Shocked  Уретрата и влагалището нямат преки общи точки. Отсъствието на тези бактерии в урината не е никаква гаранция, че липсват и от вл. секрет.

# 9
  • Мнения: 1 947
   Изследването се прави с влагалищен и анален секрет.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 849
Аз бях също с бетахемолитичен стрептокок.Хванаха го на първото изследване на влагалищен секрет в ЖК на Шейново.Направих три курса с антибиотици през устата от пеницилиновата група.Аз също бях прочела за последствията от тази инфекция за бебето.Попитах гинеколожката си не е ли опасен антибиотика за бебето,а тя ми отговори че от двете злини се избира винаги по-малката.Тъй като от три курса през устата не се изчистих, в деветия месец лежах в Шейново за венозно вливане на антибиотик.Родих два дни след като бе приключило и 5 дни преди термина.В момента на раждането гинеколожката ми каза на детския педиатър за бетахемолитичния стрептокок и веднага започнаха на детето антибиотик.Тъй като се оказа,че  деня на раждането са излезли последните резултати ми изписаха Аугментин,защото имах някаква друга бактерия във влагалишния секрет.Нещата са сериозни и трябва да имаш сериозен гинеколог до себе си!

# 11
  • Мнения: 1 440
Значи ако изследването на вл.секрет не показва тези коки е добре  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт