Лещи

  • 1 892
  • 20
  •   1
Отговори
Искам да ви попитам:преди време си взех цветни лещи,които много рядко ползвам,и за това може би понякога забравям дори че имам лещи,забравям и да сменям разтвора в контейнерчетата..та исках да ви попитам,при положение че не нося лещите,на колко време максимум трябва да сменям разтвора в контейнерчетата и има ли проблем ако не го сменям около 1 месец.. и изобщо как да постъпя в такъв случай и на колко време точно да сменям разтвора,за да не се образуват разни инфекции или гъбички,Недай Боже!!! Praynig

благодаря на всички!  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 914
Един път на няколко (4-5) е достатъчно...  Peace

# 2
  • Мнения: 945
Един път на седмица. Ако не си сменяла раzтвора им блиzо месец, по добре ги иzхвърли. Очите са нещо много чуствително и бедна ти е фантаzията какво можеш да си навлечеш с лоша хигиена.

Това ти го каzва човек, който от 12 години носи лещи, щото е "полусляп" Sunglasses

# 3
  • София
  • Мнения: 897
На мен оптикарката ми каза, че е хубаво да се сменят поне на 2 седмици. Моите също стоят без да съм им сменяла разтвора от 1 месец явно трябва да ги изхвърля и аз. Може би не попаднах на лещи, но очите ми въобще не ги търпят, точно поради тази причина не станах синеока.  Sad

# 4
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Спомням си, че на разтвора за лещи пишеше, че ако не се ползват, се сменя на всеки десет дни. Не си прави експерименти с очите!

# 5
Преди малко смених разтвора.Беше кристално чист и никакви прашинки нямаше в него..Надявам се това да е добре.. Rolling EyesКато хубаво сметнах от колко време точно не съм го сменяла излиза около 17-18 дни.
Ох..не ми се иска да ги хвърля,при положение че са нови все още-на 3 месеца са и изглеждат добре,нямат никакви налепи по тях и са като чисто нови.(преди също съм носила лещи  и знам кога трябва да спра да ги нося-усещам когато се е появил някакъв външен ефект-то се вижда с просто око,а и когато съм ги носила ми дразнят на окото и =>веднага ги махам).

благодаря ви за съветите! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 1 467
Сега погледнах какво пише на моя разтвор- могат да стоят максимум 30 дни в неотваряно контейнерче. Но най-долре си провери какво пише на твоя разтвор Peace

# 7
  • Мнения: 4 621
Един път на седмица. Ако не си сменяла раzтвора им блиzо месец, по добре ги иzхвърли. Очите са нещо много чуствително и бедна ти е фантаzията какво можеш да си навлечеш с лоша хигиена.

Peace

# 8
  • Мнения: 2 907
Аз нося лещи от 10 години и без да се заяждам ще ти кажа, 4е разтворът се сменя всеки ден! Лещата е нещо толкова опасно за окото , ако не е 4иста! А разтворът е хигиени4ен до 24/48 4аса. Аз НИКОГА не съм оставяла разтвор пове4е от 2 дни, била съм на фестивали ( където съм спала на палатка ) и в такива слу4аи дори не съм си сваляла лещите, за да не се замърсят...А за седмици или месец както пишеш, не съм нито 4увала, нито 4ела, моят о4ен лекар би се шашнал ако му кажа. Така 4е умната  Simple Smile

# 9
Аз нося лещи от 10 години и без да се заяждам ще ти кажа, 4е разтворът се сменя всеки ден! Лещата е нещо толкова опасно за окото , ако не е 4иста! А разтворът е хигиени4ен до 24/48 4аса. Аз НИКОГА не съм оставяла разтвор пове4е от 2 дни, била съм на фестивали ( където съм спала на палатка ) и в такива слу4аи дори не съм си сваляла лещите, за да не се замърсят...А за седмици или месец както пишеш, не съм нито 4увала, нито 4ела, моят о4ен лекар би се шашнал ако му кажа. Така 4е умната  Simple Smile

mystic,какви марка са твоите лещи и цветни ли са?
Питам те защото ми стана интетресно,казваш че не си сваляла лещите,значи можеш да спиш с тях?

# 10
  • Мнения: 113
Аз нося лещи от 10 години и без да се заяждам ще ти кажа, 4е разтворът се сменя всеки ден! Лещата е нещо толкова опасно за окото , ако не е 4иста! А разтворът е хигиени4ен до 24/48 4аса. Аз НИКОГА не съм оставяла разтвор пове4е от 2 дни, била съм на фестивали ( където съм спала на палатка ) и в такива слу4аи дори не съм си сваляла лещите, за да не се замърсят...А за седмици или месец както пишеш, не съм нито 4увала, нито 4ела, моят о4ен лекар би се шашнал ако му кажа. Така 4е умната  Simple Smile
Peace Абсолютно съгласна
Нося лещи от 15 години и сменям разтвора всеки ден. Ако лещите позволяват - тоест, ако са с високо водно съдържание и ти искаш, можеш да спиш с тях, но не бива да се оставят в несменен разтвор, в случай че бурканчето е отворено и лещата вече е носена. Това поне е моето мнение

# 11
  • Мнения: 235
Аз нося лещи от 14 год , в началото , много се вманиачавах , сменях разтвори , търках лещите с пръст и малко разтвор , преди да ги сложа и след като ги сваля , но с течение на времето , се омързеливих и вече нищо от това не правя , сменям си разтвора когато ми падне , а за търкане да не говорим.Еми разлика няма и да сменям и да не сменям , все тая.Според мен , не е нужно чак да хвърляш лещите

# 12
  • Мнения: 83
Аз пък съм фен на цветните лещи,имам си няколко чифта.
Да кажа,че супер много се вманиачавам- ще излъжа.
Гледам да си поддържам, редовно си ги почиствам и сменям разтвора,когато си ги слагам.
Абе не е толкова опасно,ако не ги забравиш без разтвор.

# 13
  • Мнения: 3 089
Аз нося лещи от 14 год , в началото , много се вманиачавах , сменях разтвори , търках лещите с пръст и малко разтвор , преди да ги сложа и след като ги сваля , но с течение на времето , се омързеливих и вече нищо от това не правя , сменям си разтвора когато ми падне , а за търкане да не говорим.Еми разлика няма и да сменям и да не сменям , все тая.Според мен , не е нужно чак да хвърляш лещите
Peace
с тая разлика, че май годините са 15. апочнах с твърди и минах на меки, а сега съм със седмични, които обаче не слагам дори всеки ден. проблеми не съм имала. което не значи, че другите също няма да имат, разбира се.

# 14
  • Мнения: 488
Аз нося лещи от 10 години и без да се заяждам ще ти кажа, 4е разтворът се сменя всеки ден! Лещата е нещо толкова опасно за окото , ако не е 4иста! А разтворът е хигиени4ен до 24/48 4аса. Аз НИКОГА не съм оставяла разтвор пове4е от 2 дни, била съм на фестивали ( където съм спала на палатка ) и в такива слу4аи дори не съм си сваляла лещите, за да не се замърсят...А за седмици или месец както пишеш, не съм нито 4увала, нито 4ела, моят о4ен лекар би се шашнал ако му кажа. Така 4е умната  Simple Smile

Това е вярно, ако носиш лещите всеки ден, т.е. постоянно. Момичето пита просто колко време могат да си стоят в контейнера в един и същ разтвор, ако не ги носи. Някой беше отговорил около седмица, мисля, че е добър срок.
Безмислено е да сменя разтвора всеки ден ако въобще не ги слага в очите си.

Общи условия

Активация на акаунт