Лечение на гъбички

  • 1 983
  • 6
  •   1
Отговори
Мами, как давахте дактарин на детето? Прочетох във форума, че гъбичките би трабвало да изчезнат доста бързо от това лекарство, но аз давам вече трети ден (на биберона - както ме посъветва педиатърката) и не ми се струва да има някакво подобрение. Дайте съвет, моля.

# 1
  • Мнения: 928
Дактарина се маже директно върху засегнатите зони,а с тази биба детето го поглъща и няма ефект.Моята мома имаше по езичето и по вътр.страна на бузките.След 3-4 мазания всичко изчезна.Ако видиш,че се появяват отново по-нататък пак започваш същата процедура.

# 2
  • Мнения: 3 042
и Съни имаше гъбички  в устата, мазах с онези тампончета за почистване на ушите. Слагам от гела и после в устата. За няколко намазвания изчезнаха.

# 3
  • Мнения: 455
Badi po-nastoiatelna v mazaneto. Pri moiat sin ne minavaha s dve-tri namazvania. Zatova badi po-tarpeliva i maji s klechkite za ushi za da ne hranish detence s Daktarin. #Milti

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
ще ти кажа как аз давах дактарина на Ади
намотавах стерилна марля с конец около биберон залъгалката. Мажех отгоре с дактарина и му я давах да я смуче. Много лесен начин, нито мъчиш детето с мазане с пръст нито себе си докато плаче. Пробвай.

# 5
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Павлина
и Съни имаше гъбички  в устата, мазах с онези тампончета за почистване на ушите. Слагам от гела и после в устата. За няколко намазвания изчезнаха.

И аз така мажех с Дактарин.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 877
Здравей,
И ние се майем от няколко дни с Дактарин и по съвет на нашата педиатърка освен мазането киснем всички биби във вода със сода след всяко ядене за 30 мин и след това измиваш и стерилизираш. Нашите видимо изчезнаха за 3 дни мазане / по 4 пъти на ден / но докторката каза че трябва още 10 дена да мажем по веднъж на ден. Иначе не мажа, а му отварям леко устата и църкам малко от гела / колкото грахово зърно/ и тои си го изяжда / мисля че му харесва:) /.
Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт