Отговори
  • София
  • Мнения: 622
Здравейте! За пръв път пиша в този подфорум и много съжалявам, че е по такъв повод. Надявам се да ми дадете някакви съвети, защото наистина не знам как да постъпя и сватбата ми май ще пропадне.
Значи историята е такава. Всичко с организацията по сватбата си мина съвсем нормално и спокойно, капарирахме ресторанта на 30.05 с дата на сватбата 22.07. Естествено че вече всичко е подготвено, наето , платено и т.н. Имаме гости от провинцията и такива, които ще идват от чужбина. Вчера (10.07) ни се обадиха от ресторанта, за да ни кажат, че е станала грешка м/у двамата управители и за 22.07 вечер сватбите се дублират. За съжаление ние нямаме вариант за промяна на датата, нито на часовете(дневна). В безизходица сме, а другата двойка също няма как да си преорганизира нещата, за което напълно ги разбирам. Едните трябва да отстъпят, но ние наистина няма как. Аз съм бременна в пети месец и вчера получих такава криза и контракции, че едва..... не стана най-лошото. Цяла нощ не съм спала, не мога да повярвам , че това ми се случва. Мислих за всякакви компромисни варианти, но сме вързани с много гости от провинцията и идващи от чужбина, които летят на 22 и се връщат на 23(естесвено и те са с резервирани билети). Абсурдно е да се променя ден или време.За инфо : нашите гости са 90, а техните 70- не че има някакво значение( и 30 да са и двете страни не сме виновни, а управителите на ресторанта)
Молбата ми към вас е , ако някой знае подходящ ресторант, просто да ми даде координати. Аз съм проверила всички възможни от интернет , координатите на ресторантите от множество сайтове. Ясно ми е, че ресторанта няма да е първа прелест, защото всичко добро е заето, но... все пак се надявам на някаква помощ.
Много съжалявам, че и другата булка преживява целия този ужас. Моля помогнете да намерим разрешение!
Името на ресторанта няма да спомена от някаква коректност, която все още не мога да разбера, при положение, че така постъпиха с две семейства.
Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 22:17 от Рижа Проклетница

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Здравейте! За пръв път пиша в този подфорум и много съжалявам, че е по такъв повод. Надявам се да ми дадете някакви съвети, защото наистина не знам как да постъпя и сватбата ми май ще пропадне.
Значи историята е такава. Всичко с организацията си мина съвсем нормално и спокойно, капарирахме ресторанта на 30.05 с дата на сватбата 22.07. Естествено че вече всичко е подготвено, наето , платено и т.н. Имаме гости от провинцията и такива, които ще идват от чужбина. Вчера (10.07) ни се обадиха от ресторанта, за да ни кажат, че е станала грешка м/у двамата управители и за 22.07 вечер сватбите се дублират. За съжаление ние нямаме вариант за промяна на датата, нито на часовете(дневна). В безизходица сме, а другата двойка също няма как да си преорганизира нещата, за което напълно ги разбирам. Едните трябва да отстъпят, но ние наистина няма как. Аз съм бременна в пети месец и вчера получих такава криза и контракции, че едва..... не стана най-лошото. Цяла нощ не съм спала, не мога да повярвам , че това ми се случва. Мислих за всякакви компромисни варианти, но сме вързани с много гости от провинцията и идващи от чужбина, които летят на 22 и се връщат на 23(естесвено и те са с резервирани билети). Абсурдно е да се променя ден или време.За инфо : нашите гости са 90, а техните 70- не че има някакво значение( и 30 да са и двете страни не сме виновни, а управителите на ресторанта)
Молбата ми към вас е , ако някой знае подходящ ресторант, просто да ми даде координати. Аз съм проверила всички възможни от интернет , координатите на ресторантите от множество сайтове. Ясно ми е, че ресторанта няма да е първа прелест, защото всичко добро е заето, но... все пак се надявам на някаква помощ.
Много съжалявам, че и другата булка преживява целия този ужас. Моля помогнете да намерим разрешение!
Името на ресторанта няма да спомена от някаква коректност, която все още не мога да разбера, при положение, че така постъпиха с две семейства.
Благодаря предварително!

# 2
  • Мнения: 22 867
Каква коректност, като гледам те колко са коректни...............Мисля, че точно от този ресторант трябва да ви предложат варианти за смяна на мястото, а не на датата. Като са в бранша, те много добре се познават и би трябвало да ви намерят друг ресторант. А дали вие ще го одобрите, това е друг въпрос. Мисля, че ви дължат и неустойка. Много съжалявам, че е трябвало да преживееш това. И другите също. Обикновено сватбата е свързана с радостни емоции.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Защо не ги натиснете в ресторана тъй като те са забъркали кашата те да се опитат да ви резервират на друго масто поне на едно от двете семейства, все пак те са в тези среди би трябвало по-лесно да се справят. Кога е резервацията на другото семейство - преди вашата или след вашата? )иято резервация е първа би следвало те да се възползват от правото да ползват ресторанта този ден. Така е честно. Тези, които са кпарирали втори би следвало да отстъпят, защото реално ресторантът е бил зает вече. Колкото до управителите - нямам думи просто.

# 4
  • Мнения: 6 155
" Форум" в НДК ?

# 5
  • Мнения: 1 150
Каква коректност, като гледам те колко са коректни...............Мисля, че точно от този ресторант трябва да ви предложат варианти за смяна на мястото, а не на датата. Като са в бранша, те много добре се познават и би трябвало да ви намерят друг ресторант. А дали вие ще го одобрите, това е друг въпрос. Мисля, че ви дължат и неустойка. Много съжалявам, че е трябвало да преживееш това. И другите също. Обикновено сватбата е свързана с радостни емоции.

 Peace

виж и в "Зенит" - до енергото на "Симеон"

# 6
  • Мнения: 2 292
Елито, има толкова много ресторанти ... защо не си изберете друг ?

# 7
  • Мнения: 412
Елито...ама че ситуация  Confused
Не се разстройвай Simple Smile предлагам ти следния план за действие
виж в българска хотелиерска и ресторантьорска асоциация дали въпросният ресторант им е член...ако да, допитай се до тях, могат ли да ги санкционират по някакъв наичн и да ги задължат да ви обезщетят или поне да ви съдействат за резервация  newsm78
ако не са членове...там има някакъм голям списък на ресторанти, може пак да се трогнат и да ви съдействат, такива неща не стават всеки ден...
Желая успех, спокойствие и хубава сватба   bouquet

# 8
  • Мнения: 71
И аз мисля че те трябва да оправят кашата,която са забъркали.Вие сте резервирали ресторанта на 30.05 а те ви се обаждат чак сега малко ми се струва съмнителна тази работа.
А колкото до теб не позволявай да ти се случи нещо от прритеснение  bouquet
пожелавам ти успех и дано всичко се подреди както ти си искала!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 828
успех и спокойно

наистина, говорили ли сте с управителите на ресторанта да се опитат те да ви уредят някой друг за същата дата  Rolling Eyes по принцип повечето си се знаят в тоя бизнес ...

# 10
  • Мнения: 819
Според мен тия заслужават и двете сватби
да се отменят и да останат на сухо! Стискам палци всичко да мине ОК.
Не забравяй,че бебето ти е най-важно!  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 622
Говорихме, много неубедително ни казаха, че ако евентуално нещо намерят ще ни звъннат днес следобед, аз проверих в над 50 ресторанта, но уви досега няма нищо и те хората се учудват , че чак сега търся и казват , че са ангажирани до септември:(
Нищо няма да ми е излишно като предложения за р-ти , независимо, че може вече да съм ги проверила. Момичета, благодаря за подкрепата.

# 12
  • София
  • Мнения: 622
Chandra, свързах се със софийската хотелиерска и ресторантьорска организация, но оттам ми обясниха, че тя е създадена по-скоро с рекламна цел и уви нямат действащ механизъм , по който да се санкционират или координират или изобщо нищо не могат да направят. Нищо де, на мен не ми е целта сега да ги наказвам, а да си  спася сватбата- по скоро мислех, че могат да помогнат с инфо, но...Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 622
Казаха, че уж ще проверят, но не обещават нищо и евентуално, ако има нещо ще звъннат. Sad не мога да им се доверя- продължавам със звъненето- мерси за предложенията- ще имам нужда от всякакви идеи.

# 14
  • Мнения: 809
Питай и тук http://www.svatbata.org/  ,разгледай и тук  http://svatba.start.bg/. Дано да намериш нещо! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт