С влак или с автобус?

  • 944
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
Пускам темата и тук, зашото от подфорума "На път..." още нямам отговор.
Та - мислим да отскочим за 4 дена до морето, тъй като тати има път натам. На отиване ще сме с кола, но аз съм на работа и трябва да се върна. Та се питах кой превоз е по-подходящ за дете на 2 г. и половина, което никак не го свърта на едно място. Не обичам влаковете, но ако пътуваме през нощта, няма ли да мине по-неусетно пътят? Давайте акъл, който е минал по този път!

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Твърдо с влак!!! Ако пътувате през нощта - спален, ако не - първа класа, задължително вземи запазено място за детето (0,50лв.), билетът му е безплатен. Вземаш уокмен с приказки за слушане, книжки и списания тип "Том и Джери" за разглеждане или оцветяване, 5-6 дребни играчки, водичка и солетки и няма да усетиш пътя. По пътя можете да се разхождате из вагона, ако има друго дете ще си поиграят - друго си е, а пътят като време почти няма разлика. С дребната от две годишна пътуваме по влаковете, че в кола и рейс й става лошо.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние решихме да не ходим с колата на море и сега обсъждаме как да пътуваме (с две деца- на 2,5 г. и 5 г.). Аз предпочитам влак, мъжа ми- автобус. Ще следя темата.

# 3
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Най-малкото цената на билетите не е еднаква - за деца до 7г. е безплатно (носиш копие от акта за раждане, ако детето е около 6-7г.), плашаш само запазеното място, за дете над 7г.- вадиш ЖП карта "дете" за 1лв. и плащаш 50% от билета, има вариант за билет отиване и връщане, който е по-евтин... Ако сте четиримата и пътувате първа класа - това си е почти цяло купе само за вас.
Впрочем, цените на билетите можеш да провериш в сайта на БДЖ, не го знам наизуст, но с чичко Гугъл ще излезе.

# 4
  • Мнения: 5 539
Твърдо с влак.

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Въпреки, че не съм пътувала с дете нито с влак, нито с автобус- според мен влакът е по-добрият избор.

# 6
  • Мнения: 6 871
Не съм пътувала с дете, но аз лично предпочитам да пътувам с влак през нощта. Другите варианти трудно ми понасят.

# 7
  • Мнения: 17 402
Влак- ще му е по-интересно, има къде да щъка Wink

# 8
  • Мнения: 809
Мисля да ви послушам и да се върнем с влак. Наистина ще е по-лесно. Благодаря  bouquet

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Влак - кушет или спален вагон. Слагаш го да спи вечерта и на сутринта сте си в София.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
Влак - кушет или спален вагон. Слагаш го да спи вечерта и на сутринта сте си в София.

И според мен така ще е най-добре.

# 11
  • Мнения: 1 558
И според мен с влак, защото като ви писне да седите може да се поразходите.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 324
На 17 юни пътувах с влак София - Бургас, спален вагон, I-ва класа, 23:10 ч. Беше горе-долу чисто, нямаше нито една минута закъснение и най-важното: малката пишкаше в мивката. Срам, не срам, това е истината.
На 01 юли пътувах с влак Бургас - София, I-класа, 14:10 ч. Е, няма по-голяма отврат. Този влак не беше чистен никога, имаше семки и трохи трупани с години. Смрад, мърсотия, най-малко 50 градуса, няма завеси на прозорците и слънцето ти вади очите,  два часа закъснение. Няма ни бюфет, ни нищо. Имаше БЪЛХИ. Занесохме си и в къщи. Като тръгнахме с малката към тоалетната, повърна още по средата на коридора. Добре, че имаше един час престой на Тулово, та се изпишка до едно дърво.

Общи условия

Активация на акаунт