Имам два "плодови " въпроса

  • 459
  • 5
  •   1
Отговори
Мили мами, моля ви да споделите вашия опит.Бебето ми е на 8 1/2 месеца
Какво е количеството на плодове+плодови пюрета+сок, което се дава на ден на тази възраст.По - точно максималното..
Как се дават плодовите дуети - плодово пюре+извара/к,мляко или сметана - като междинно хранене с плод ли се брои или като отделна закуска, която например да замести кашата?И ако е самостоятелно хранене, а отделно се даде дозата плодове като междинни хапвания,няма ли да дойдат множко плодовете за деня?

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 13:43 от Tedi_76

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 301
На втория въпрос - плодовите дуети на Хип ли имаш предвид ги давам за следобедна закуска като алтернатива на кашата и кисела. За количеството на плодовете - не знам...Мисля че едно плодово пюре - 200г + още толкова сок, разделен на няколко приема+толкова пресен плод, като евентуално количеството на пресните плодове сега да се увеличи за сметка на пюрето.

# 2
  • Мнения: 7 640
ами максимална доза плод  newsm78- може би 1 бурканче за денонощието, може и повече, стига да не отказва после основните хранения.
А дуетите с извара са и според мен алтернатива на закуската следобед- кисел, каша и пр.

# 3
  • Мнения: 4 621
Дуетите на Хип ги давам като самостоятелно хранене за следобедна закуска. Колкото до максималното количество плодове за деня не знам да има определена норма. Ако не му пречат на основните хранения може да си яде колкото иска, според мен Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 6 969
Плодовите дуети като  следобедна закуска. Аз давам и един пресен плод за деня, сок не давам.

# 5
  • Мнения: 8 917
Дуетите на Хип ги давам като самостоятелно хранене за следобедна закуска. Колкото до максималното количество плодове за деня не знам да има определена норма. Ако не му пречат на основните хранения може да си яде колкото иска, според мен Hug
Peace

Общи условия

Активация на акаунт