Моля, помогнете ми с това захранване!

  • 604
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 567
Здравейте момичета,

Знам, че има един милион теми за захранването, доста изчетох, но все има неща, които не са ми ясни. И затова си позволявам да питам:

Детенце започнах да го захранвам със сокчета от 3 1/2м и с оризова безмлечна каша на Хип от 4м /следобед/, от 3 дни започнах с плодово пюре банан и ябълка /на обед - така ми каза докторката/. И сега да питам:

1. Мога ли да сменя кашата с оризова на Милупа? Колко време да давам оризова каша? Кога да я сменя например с бананова?
2. Като въвеждам ново пюре/сок давам първо 1 лъжичка първия ден /после 2 и т.н/ и да си й дам останалото количество от пюрето/сока, който вече е въведен. Така ли е?
3. Никога не съм й набутвала насила нещо в устата. Ако ми реве и се мръщи мога ли да пропусна кашата или пюрето и да си дам АМ?
4. Като съм въвела напр. банан в пюрето мога ли после спокойно да си й дам бананов сок/каша или тях отделно трябва да въвеждам?
 newsm78 newsm78 newsm78

Много благодаря предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 603
Илианка,аз не захранвам чак така-лъжичка,утре две и....дъра-бъра-първо давам малко и ако видя че и хареса и няма нищо,следващия път давам наполовина от новата храна и от старото да си дояде,а за това дали като не иска каша или пюре спокойно може да й дадеш АМ,аз така правя,а и нали знаеш ,че старите хора казват,че детето те учи PeaceУспех и го давай по спокойно

# 2
  • Мнения: 240
Ние още не сме започнали да се захранваме и не знам дали точно аз трябва да ти давам съвети , но просто ще ти споделя това което съм чела аз и начина по който смятам да започнем.
 1.  Знам , че кашите на Милупа са много хубави и не виждам проблем да даваш такива - първо оризова безмлечна , после бананова и т.н постепенно разнообразяваш.Ние ще започне с безмлечна защото пием АМ фризовом и ще го добавям към кашата.
 2. Не мисля , че ще е проблем да даваш АМ ако не иска да яде нещо.Аз смятам , че все още сте много малки да намаляваш драстично АМ.Аз поне доста дълго ще го давам като основно ядене и ще го добавям към почти всичко.На мнение съм , че на такава възраст бебето се нуждае основно от мляко.А вие вече сте въвели доста неща.
 3. Мисля , че щом си въвела банан и го възприема , то можеш спокойно да си го даваш към каквото решиш , без да захранваш отново постепенно.
Не знам до колко моят отговор ще ти е полезен тъй като нямам опит в това и споделям какво мисля да правя аз , така че виж какво ще ти отговорят и другите мами.Но може би самото бебче ще ти подскаже какво да правиш.Успех. newsm51

# 3
  • София
  • Мнения: 7 023
1. Можеш да смениш кашата, ако е пак безмлечна, без глутен и т.н. , взимай каша от която марка ти харесва. Като ти остане малко от кутията сложи един два дни и по 1-2 лъжички бананова каша в оризовата, ако няма реакция продължавай с новата кутия бананова каша. Така постепенно може да си въвеждаш и различни каши, говоря за следващите месеци.
2. По принцип като се въвежда една храна, аз знам, че в следващите 10 дни не се въвежда друга, когато въведеш определен вид сок (пюре -по 1 лъжичка, по 2 и т.н.), ако нямаш никакъв проблем от въведената храна, после можеш да си даваш допустимите за възрастта ви грамажи от тази храна (според мен не повече от 40-50 мл плодов сок или пюре на ден между храненията).
3. Естествено, че можеш, няма да мъчиш детето, но имай впредвид, че е малко вероятно веднага да хареса новата храна.
4. Да можеш, но вие сте малки за суров банан.

# 4
  • Мнения: 210
1. Мога ли да сменя кашата с оризова на Милупа? Колко време да давам оризова каша? Кога да я сменя например с бананова?

Аз започнах с бананова, сега давам праскова (без глутен са). Сега ще почвам и глутеновите, но пак постепенно и ще ги редувам.

2. Като въвеждам ново пюре/сок давам първо 1 лъжичка първия ден /после 2 и т.н/ и да си й дам останалото количество от пюрето/сока, който вече е въведен. Така ли е?

Аз започнах захранването с лъжичка само на първия сок, като всяко ново нещо давам по 3 дни. Следващия сок давах цялото количество нищо че е нов плод. С пюретата бяхме по същия начин. Просто като дам ново пюре или сок изчаквам 3 дни преди да дам нещо ново. Давам си вече проверени.
3. Никога не съм й набутвала насила нещо в устата. Ако ми реве и се мръщи мога ли да пропусна кашата или пюрето и да си дам АМ?
 
Разбира се че можеш в началото често не ми ги искаше и дохранвах с ам. Сега не мога да го накарам да яде ам иска само с лъжичка. Grinning
4. Като съм въвела напр. банан в пюрето мога ли после спокойно да си й дам бананов сок/каша или тях отделно трябва да въвеждам?

Аз съм захранвала с сок, всеки нов плод давах първо на сок после на пюре като не съм захранвала пак с пюрето. За кашата също ако си въвела вече каша можеш спокойно да даваш бананова каша.
 

  bouquet

# 5
  • Мнения: 567
Благодаря за помощта, момичета  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт