Легализация на документи-Варна

  • 2 226
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Къде е най-изгодно?

Досега съм правила в една агенция зад Районния съд, в уличката в едно гаражче, Сендър е агенцията.

Ще се легализира акт за раждане от български на молдовски език.  Simple Smile

И е спешно.  newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Никой ли не знае?  newsm78

Аз звъннах на няколко телефона - искам да ви кажа, че разликата в цените е доста голяма, значи има смисъл да търся по-изгодна агенция... Rolling Eyes

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Използвали сме услугите само на Спиди ( близо до подлеза Шипка) , така, че сравнение не мога да направя.

# 3
  • Мнения: 505
Ние ползваме Евър на Червения площад - 052 601 610, за цени и аз не мога да те ориентирам.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ами езика е твърде специфичен, така че май нямаш особен избор. Повечето агенции използват едни и същи преводачи за по-малко популярните езици.
Можеш да се обадиш в Транслингва, бюро за преводи Варна - за сега за тези се сещам.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Използвали сме услугите само на Спиди ( близо до подлеза Шипка) , така, че сравнение не мога да направя.

Спиди ли? Те нали са куриерска фирма  newsm78

Аз се разрових из Нета, звъннах тук-там, наистина има разлика в цените, остава да избера най-изгодното.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Езикът всъщност е румънски - то е кажи-речи едно и също  Laughing

# 7
Здравей Киса,

молдовския език не е румънски,  дори преводачът да е заклет с румънски език, той не винаги е оторизиран да извършва преводи на молдовски, така че, първо питай дали има преводач към агенцията с молдовски.
Момичетата са ти посочили няколко агенции във Варна, които се ползват с добро име в бранша. Можеш спокойно да им се довериш за извършване на преводи и да си сигурна, че няма да те подведат.
Цената на легализацията се определя от срока за извършване и вида на документа.  Задължително искай легализация с АПОСТИЛ. Някои преводачески агенции извършват легализациите за по-дълги срокове, но това се дължи на прецизността на свършената работа-т.е. първо се поставя апостил на документа, след това се превежда заедно с текста и пак се легализира (визирам документи на които се поставя апостил в МВнР (той е на английски и не всички държави го признават, ако не е преведен на съответния език). Тази прецизност увеличава както срока, така и цената за легализация. Цената се увеличава и от куриерските служби, при някои агенции е включена в цената за легализация, други ти я казват допълнително, но тя е от 6 до 9 лева за клиента.
Проблем ще ти е легализацията в Молдовско посолство, там цената се качва в момента на питането. Лично аз съм питала по телефона и са ми казвали цена от 15 долара, а след това съм плащала 80 долара (преди години).

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 16:35 от Tam4o

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Здравей Киса,

молдовския език не е румънски,  дори преводачът да е заклет с румънски език, той не винаги е оторизиран да извършва преводи на молдовски, така че, първо питай дали има преводач към агенцията с молдовски.
Момичетата са ти посочили няколко агенции във Варна, които се ползват с добро име в бранша. Можеш спокойно да им се довериш за извършване на преводи и да си сигурна, че няма да те подведат.
Цената на легализацията се определя от срока за извършване и вида на документа.  Задължително искай легализация с АПОСТИЛ. Някои преводачески агенции извършват легализациите за по-дълги срокове, но това се дължи на прецизността на свършената работа-т.е. първо се поставя апостил на документа, след това се превежда заедно с текста и пак се легализира (визирам документи на които се поставя апостил в МВнР (той е на английски и не всички държави го признават, ако не е преведен на съответния език). Тази прецизност увеличава както срока, така и цената за легализация. Цената се увеличава и от куриерските служби, при някои агенции е включена в цената за легализация, други ти я казват допълнително, но тя е от 6 до 9 лева за клиента.
Проблем ще ти е легализацията в Молдовско посолство, там цената се качва в момента на питането. Лично аз съм питала по телефона и са ми казвали цена от 15 долара, а след това съм плащала 80 долара (преди години).

Тамчо, мерси за изчерпателната информация.

Мъжът ми знае отлично както молдовски, така и румънски език, не в това е въпроса, езиците са все пак почти еднакви. Едва ли има някой, който специално да превежда от и на молдовски, същата работа би я свършил със същия успех и преводач с румънски език. Все пак ще превеждам Акт за раждане, а там няма кой знае какво за превеждане.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт