Плодови пюрета

  • 937
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 101
Здравейте,

Въпросът ми е от кога започнахте да давате плодови пюрета. Вчера бяхме на детска консултация и ни казаха да започваме да се захранваме с 2 пъти по 20 грама на ден. Въпреки това обаче ми е малко странно, защото бебчо е само на 2 месеца. Повечето мои познати започват такъв тип захранване от третия месец. Забравих да допълня, че ние сме на изкуствено хранене.

Предварително Ви благодаря за отговорите  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 101
Малко се обърках  Embarassed

# 2
  • Мнения: 867
аз започнах плодовите от средата на пети месец, а захраних със зеленчукови пак в петия

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ако много бързаш и искаш да захранваш, изчакай поне третия месец.

# 4
  • Мнения: 422
Захранването се препоръчва да стане след 6-я месец,независимо дали бебето е на кърма или адаптирано мляко.

# 5
  • Мнения: 2 885
Аз започнах чак в 8-ми месец плодовите пюрета.
Преди това оризова каша, зеленчукови, месо и чаааак тогава плодови.

# 6
  • Мнения: 3 760
Захранването се препоръчва да стане след 6-я месец,независимо дали бебето е на кърма или адаптирано мляко.
Peace

# 7
  • Мнения: 79
Aз започнах с по няколко лъжички ябълково пюре в началото на 5 Embarassed, за което съжалявам. Прочети повече в библиотеката и ще разбереш колко е важно да не избързваш със захранването. На вас ви е прекалено рано Naughty

# 8
  • Мнения: 577
аз също захраних след 6 месец,но прочети все пак в библиотеката и не слушай лекарите Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
след 6-и месец.Но ги прояде след 7ми:) Laughing

# 10
  • Мнения: 111
Здравей! Има много инфо в момента за това кога е най-добре да се започна със захранването. Световната здравна организация и Уницеф препоръчват това стане не по-рано от 6-я месец. Жалко, че повечето педиатри в България са толкова неосведомени и невежи  по този толкова важен въпрос. .. #Cussing out В случая биха ти навредили повече, отколкото да ти помогнат. Ето ти един полезен линк за захранването, ще получиш по-гляма яснота и убеждение   closed :
http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html

Успех! И споко, няма за къде да бързаш newsm10

# 11
  • Мнения: 8 917
Здравейте,

Въпросът ми е от кога започнахте да давате плодови пюрета. Вчера бяхме на детска консултация и ни казаха да започваме да се захранваме с 2 пъти по 20 грама на ден. Въпреки това обаче ми е малко странно, защото бебчо е само на 2 месеца. Повечето мои познати започват такъв тип захранване от третия месец. Забравих да допълня, че ние сме на изкуствено хранене.

Предварително Ви благодаря за отговорите  Simple Smile
В началото на 7-я Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 43 904
аз плодовете в 7-мия ги дадох - захраних на 5,5 м със зеленчукови пюрета, после каши, месо и накрая плодови и сокове....Wink
та както си прецениш - попрочети тук-там и реши кое е най-доброто за твоето бебче Wink
А и няма значение дали сте на кърма или АМ - препоръката за късно захранване от 6-тия месец е в сила. Ест може и по-рано , на на 2 месеца е прекалено при всички случаи.

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 15:26 от bubu_to

# 13
  • Мнения: 1 999
За пръв път дадох плодово пюре на 6м. и 1/2. На вас наистина ви е доста рано за пюренца. Peace

# 14
  • Мнения: 3 216
Аз захраних преди седмица сьс зеленчуково пюре-домашно прозводство. Плодовите мисля да вьведа по-кьсно.А избьрзах,за да хвана сезона на пресните,иначе щях да чакам до 6-я месец.

Общи условия

Активация на акаунт