Изследване/кюртаж

  • 1 849
  • 14
  •   1
Отговори
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Току-що се чух с една приятелка, която от известно време ходи на гинеколог.
Имала някакво розово течение по време на овулация. Отиде на преглед. Прегледа я и и взе цитонамазка. Имаше ІІ група.
Но при следващия преглед решил, че ще и направи кюртаж, за да се разбере причината. Иначе всичко и било отрицателно.
Много странно ми се видя това изследване!? newsm78
На мен са ми взимали цитонамазка, биопсия, ама чак пък кюртаж  Thinking
Може пък аз да не знам.
Споделете вашето мнение.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Как така ще й прави кюртаж?!  #Shocked

Кюртажът е равносилен на аборт, тъй като остъргва матката отвътре!

Има ли деца приятелката ти? Дано да е раждала!

# 2
  • Мнения: 220
До колкото знам, кюртаж се прави при кървене обилно newsm78 newsm32

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Бре... Shocked Да не би да иска да изследва лигавицата (ендометриума)? newsm78

# 4
  • Мнения: 220
Да. Изследва се лигавицата на матката. newsm32

# 5
  • Мнения: 882
Да, така е...На мен такова изследване се наложи да ми правят цели три пъти, под пълна упойка. Необходимо ,беше за да се потвърди диагноза - с една дума рак иначе беше нещо сложно.
Не ми се говори

# 6
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Има ли деца приятелката ти? Дано да е раждала!
Не, не е раждала.

До колкото знам, кюртаж се прави при кървене обилно newsm78 newsm32
Няма такова кървене. Само, както казах, по време на овулация е имала някакво розово течение.

Да, така е...На мен такова изследване се наложи да ми правят цели три пъти, под пълна упойка. Необходимо ,беше за да се потвърди диагноза - с една дума рак иначе беше нещо сложно.
Не ми се говори
Съжалявам за диагнозата, която са ти дали. Дано вече да си оздравяла   bouquet.

Но интересно ми е, че цитонамазката дава ІІ група. Не трябва ли да има някакви съмнения, за да се направи такова сериозно изследване?
Иначе самия лекар е специалист-онколог, може би знае най-добре, но на мен ми се видя твърде крайна мярка.  newsm78 И доста се притесних за нея.

# 7
  • Мнения: 220
Миличка, цитонамазката се взима от отвора на шийката на матката и няма нищо общо с това, което става със самата матка. А хормони изслидвани ли са?

# 8
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Миличка, цитонамазката се взима от отвора на шийката на матката и няма нищо общо с това, което става със самата матка. А хормони изслидвани ли са?

Не

# 9
  • Мнения: 882
При мен, причината беше силен кръвоизлив, по- вече от 20 дни. Целта беше да се вземе материал за изследване от ендометриума.
Не се притеснявай толкова. След това си родих и бебе.

# 10
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
И аз съм имала с розово течение по време на овулация, което започна да става все по-кърваво всеки следващ месец. Пих 3 месеца дуфастон по схема и всичко се нормализира.

# 11
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
И аз съм имала с розово течение по време на овулация, което започна да става все по-кърваво всеки следващ месец. Пих 3 месеца дуфастон по схема и всичко се нормализира.
Не ти ли правиха някакви изследвания първо?

# 12
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Не само ме прегледа и каза, че по време на овулация при мен падало нивото на някакъв хормон ( забравих кой беше) и това предизвиквало кървенето. Оправяло се с Дуфастон или противозачатъчни. Тогава доста се бях уплашила понеже бледо розовото течение беше станало алено червена кръв.

# 13
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Значи са ти изследвали хормоните?

# 14
  • Мнения: 220
Изследвай си хормоните и направи нова консултация. Успех newsm32

Общи условия

Активация на акаунт