А близнаци ли се гледат по-лесно или породени

  • 1 763
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Хайде да се разпиша във вашето форумче, нищо че не съм с близнаци  Laughing
Темата ми е породена от спор със свекърва ми, която твърди, че породени деца се гледали лесно...  Rolling Eyes Аз си имам две хубавици в къщи с разлика от 1 година 1 месец и 11 дена  Heart Eyes
Все си мисля, че породени деца се гледат по-тудно. Ето някои причини:

1. Всяко е с различен режим - едното трябва спи, а другото трябва да яде. Малката трябва да спи, а голямата ми дудне нещо на главата и съответно на главата на малката. Докато храня малката, голямата задължително точно тогава решава, че трябва да я гушкам. Докато приспивам Ани, малката започва да крещи от другата стая и т.н....
2. Излизането навън. Това е една грандиозна организация. Първо се смъква количката на малката, обаче заедно с голямата, защото няма как да се остави в къщи сама. След това се обличат двете (докато обличам бебето Ани се разхожда с обувките си из цялата къща) и бебето в кенгуруто, а Ани за ръчичка слизаме. Ани тича на някъде, докато се опитвам да я хвана, малката започва да мрънка защо не я возя.
3. Манджите. За всяка се готви отделна манджа. Е, вярно, че Ани е на кухня, но през уикенда (и когато дават леща или грах) се налага да се готви.

Хайде да не си кривя душата - има и предимства  Wink:
1. Все пак, едното е по-голямо. И от време на време, макар и в доста редки случаи, се разбира от дума. Мога нещо да я забаламосам, ако искам да отиде някъде или да й отвлека вниманието.
2. Малкото се учи от голямото. Или поне така се надявам, че ще бъде. Ще се учи да ходи на гърне, да говори, да си играе с други по-големи деца...

Хайде вие сте. Кажете вашите предимства и недостатъци.  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 7 640
ама много малко майки на близнаци имат и породени деца Laughing, макар да се сещам за някои от Форума, а и дори в тези случаи, ситуацията им е усложнена, з-то децата стават общо ТРИ  Laughing Laughing Laughing
Извеждането на близнаци е голяма авантюра, почти невъзможна за осъществяване от сама жена, нищо, че повечето от нас го правят някяк...

# 2
  • Мнения: 4 965
Излизането само с мама, поне докато не станат на 4-5 г., е почти "мисията невъзможна". Еднакво трудно е да свалиш 2 бебета, заедно с количката и да гониш поулицата 2 диванета, които (незнайно защо) винаги искат да ходят в различни посоки или се подкокоросват за поредната беля.
Но за манджите и храненето съм съгласна, че при близнаците е по-лесно. Просто едно е да бъркаш 2 шишетас АМ или да готвиш една тенджера супа, отколкото 2 различни храни. Обаче..., когато почнат да се учат да се хранят сами, близнаците са далеч по трудни. При породените деца се предполага, че едното вече си се храни самичко от известно време и мама може да бърше след другото и да повтаря "Не така лъжицата." или "Не ръзхвърляй храната с вилицата, ами я лапай.", докато мен храненето на дъщерите ми понякога ме довежда до лудост. Въпреки, че се хранят доста чистичко, обикновено доста бясно бъркат супата и тя хвърчи наоколо (аз стоя с парцала и се чудя коя първо да почистя), а по отношение на вилицата - най-голям кеф им е да вземат храната с ръка и после да я сложат на вилицата (слад това просто ги изкъпвям и сменям дрешките им, докато те с бойни викове се опитват да ме прегърнат и да ме погалят по косата - ей затова косата ми все изглежда мазна - просто често служи за салфетка на шушулките).
Къпането пък е просто за снимка. Като бебета, ги къпехме една след друга, като обикновено първата я обличахме набързо и я "хвърляхме" в кревата, а втората вече беше почти заспала от чакането. Сега влизат заедно в банята, поливат всичко наоколо, а накрая (когато реша да ги вадя от водата) дружно ме плискат, за да не мога да се приближа до тях (а днес просто ми изсипаха по една кофичка с вода в пантофите и се сбъркаха да се хилят, докато аз едвам се сдържах да не ги плесна).
За ученето едно от друго си права - нас ни отглеждаха заедно с по-малкия ми братовчед и аз служех за нагледен пример "Вик кака как хубаво папка, хайде и ти така. Я виж как кака ходи на гърнето, ти вместо да се напишкваш вземай твоето гърне и сядай до нея. Сега баба ще иде да измие едни чинийки, а кака ще ти каже стихче - ти повтарая след нея..." Само за игрите с по-големи деца не съм съгласна - аз бягах от братовчед ми, защото той беше "бебето". Започнахме да имаме общи приятели чак в пубертета.
Мога доста + и - да напиша, ама става късно.
А за породени деца в комбинация с близнаци при второто раждане, дано да се разпише Надето - тя е най-точният пример.

# 3
  • Мнения: 1 744
Аз лично мисля, че породени деца се гледат по-трудно. Но и това си има предимства - Вики например сега дава на бебетата бибероните, носи им разни неща като й кажа, проверява ги дали спят в другата стая. А като пораснат и те и тя, съм сигурна , че още повече ще помага, пък и ще си играят заедно.
 А ето каква е нашата  програма :
сутрин храня първо бебетата и им правя сутрешния тоалет, после мия Вики и правя закуска за нея и мен;
обличам първо Вики  за навън, после бебетата;
приготвям торбичка пълна с шишета, салфетки за навън, играчки на Вики;
свалям количката , после бебетата с помощта на баба ми; 1stroller
след прибирането по обратния ред- бебета, количка, храня бебетата, после Вики и ако все още ми се яде и аз хапвам;
 newsm64приспиваме с баба ми бебетата, после Вики.
Това се повтаря още веднъж, като излизаме повторно.
Когато се къпем, първо Вики, след това бебетата едно след друго.    bath1

Вечер първо бебетата се хранят и заспиват, после Вики към 10,30 и ние. 1countingsheep
Вики спи при баба ми , макар че някой нощи идва при мен след буен рев.
За таткото не пиша , защото той през два дни е вкъщи и когато се прибере най-много на една разходка да излезем и го оставям да почива sun - но и той помага да ги храним, къпем като си е вкъщи.
Както виждате нищо не пиша за домакинска работа. Баба ми готви, мие плочките, глади . Прах, прахосмукачка, пералня пускам аз при добро желание. newsm79 wash 1dishes
 Абе не е лесно - ако нямах помощник за готвене, за сваляне на бебетата , за хранене,  сигурно щях да лудна. newsm77 В началото ги кърмех едновременно като ревнеха и двете, ама сега са много тежки и дълги и е много трудно.
Като ме видят навън почват да ме оплакват, пък аз съвсем не мисля, че съм чак толкова за оплакване. Нали са ми живи и здрави децата. С другото човек свиква.
Пък толкова се радвам като и двамата ме гледат в очите, като ми се усмихват и гукат, като се гушкаме и си играем с Вики.
Извода е : повече деца, повече купон, повече радости. Останалото са подробности. newsm53

# 4
  • Мнения: 826
Определено породени деца се гледат по-трудно.
Първата ми работа в щатите бе като детегледа4ка на 15м. моми4е и новородено мом4е.Тези деца ми взеха здравето и нервите! Mr. Green #Crazy
Отглеждането на близнаците ми си вижда като песен в сравнение с тях.Но вси4ко опира до деца все пак. Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 708
всичко си е до деца, но и аз съм на мнение, че породените са по-трудни от близначетата..както и че най-лудите момиченца са по-лесни от кротките момчета..
все пак си зависи от темперамента на децата..и от търпението на майката хехе

# 6
  • Мнения: 113
Май породени се гледат по-трудно. Само теоретизирам, но: сгъваш се с корема, защото едногодишното прохожда. Тъкмо си научил едното да яде и започваш със следващото. Едното прохожда и се нуждае от внимание , другото вече търчи като свободен електрон и тн...
Не че близнаците вървят абсолютно едновременно в развитието си, но поне разликата е много по-малка.
 Единствения плюс според мен е, че можеш да кажеш на едното:" ти си по-голям, трябва да отстъпиш", което не можеш да кажеш на близнаците когато се сбият Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 708
Хехе, друг плюс са дрехите. Моите деца малко се разминават в сезоните и в пола, но се случва нещо да поизносят едно от друго, май при близнаците не става този номер..

Общи условия

Активация на акаунт