мекици?

  • 3 982
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Правя тестото за мекици, става страхотно, но не зная после как да взема от него и да ми се отлепи от пръстите . Залепва. Това ми е проблема. Вие каво правите?

# 1
  • Мнения: 293
 PeaceАз си приготвям една купичка с олио .Намазнявам си ръцета  и тогава вземам от тестото и оформям мекиците,а баба ми  пък си набрашнява ръцете и също не и се лепи тесто по ръцете!!!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 35 911
Като си набрашнениш ръцете и откъснатото парче тесто. Оформяш мекица и потупваш излишното брашно да падне.

# 3
  • Мнения: 9 106
Като си набрашнениш ръцете и откъснатото парче тесто. Оформяш мекица и потупваш излишното брашно да падне.

ей така не мога - лепне ми. Но пък купичката с олио до мен действа безотказно.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
А бихте ли споделили някакво хубаво тесто за мекици, което да става на вкус като купените?

# 5
  • Мнения: 293
 HugАз от години ползвам това тесто и съм много доволна:
Прясно мляко- стайна температура 27градуса С - 1 и 1/4ч.ч(може половината да е прясно мляко, половината вода)
Яйце – 1бр. + 1 белтък(жълтъка за намазване отгоре)
олио - 1с.л.
захар - 1с.л
сол - 1ч.л
брашно – 4ч.ч
мая - 1с.л



Понякога в тестото слагам и около 1ч.ч настърган кашкавал.
Снего приготвям сиренки,тутманици,мекици  .

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря ти! Hug
А маята суха ли?

# 7
  • Мнения: 213
Аз "работя" с мокри ръце

# 8
  • Мнения: 293
 HugДа маята е суха!!!!

# 9
  • Мнения: 222
Аз ги правя от 1кофичка кисело мляко, 1л. хлебна сода, сол и брашно за меко тесто.
Правя си го от вечерта и сутрин ги пържа

# 10
  • Мнения: 187
  newsm03 След като втаса тестото, правя от него малки топчета колкото яйце. Нареждам ги върху набрашнена кърпа, оставям ги 20-30 минути и после ги разтягам и пържа. Не залепя по пръстите.  love001

# 11
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
С намазнени ръце не би трябвало да ти лепне! Гадничко е да се чувстваш омазан, но поне успяваш да се оттървеш от "досадното" тесто.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт