Кърмене и Biseptol?

  • 2 209
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
Предварително моля да ме извините ако съм повторила темата,но нямах време да чета ...

Така...преди два дни ми откриха песъчинки в бъбреците,но освен това се оказа още(днес си получих изследванията),че имам и бъбречна инфекция CryИзрично предупредих доктора,че кърмя и нямам намерение да отбивам детето заради антибиотици,той се съгласи и ми предписа Бисептол.Добре,но в листовката пише,че е противопоказен при бременност и кърмене...Не знам какво да правя..Моля мамите,които са минали през подобен ужас да споделят как са се справили с това..
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 383
Подобен препарат изписват и на бебетата - Суметролим, така че дори да се излъчва с кърмата, няма да навреди на бебето. Е, определено ще му е излишно, но по-добре така отколкото да не кърмиш.

# 2
  • Мнения: 1 586
Провери на тоя сайт:
http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp
Бисептолът е cotrimoxazole. Води се с първо ниво на риск при кърмене. Т.е. може да се ползва с повишено внимание.
Обаче има антибиотици, които са с ниво на риск нула. Струват ми се по-добър избор от бисептола.
Защо не се посъветваш с още един лекар за съвместим с кърменето антибиотик за случая?

Общи условия

Активация на акаунт