Пюрето пасирана супа ли е или не?

  • 590
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 448
Вече се замислям дали да не давам някакъв вид вечеря на малкия и понеже още не съм захранила със глутен, вариантите не са много май  Rolling Eyes Мислех си за супа и тогава се замислих - като пасирам зеленчуците, става пюре и тогава ще яде пюре на обяд и пюре вечер /той яде само гладко пасирана храна/, вие какво имате предвид под супа? Имам предвид децата, които още не могат дъвчат Simple Smile  А нещо друго безглутеново за вечеря сещате ли се? Май го обясних много объркано за което предварително се извинявам  Hug

# 1
  • Мнения: 7 640
супа с ориз е без глутен.
Освен това мисля, че ако нямате фамилна обремененост за непоносимост към глутен, може да го даваш вече.
Супата със сигурност не е пюре, защото със сухар е много вкусна на децата, но в твоя случай трябва да дробиш царевичен хляб, примерно.

# 2
  • Мнения: 1 448
Благодаря!  Hug

# 3
  • Мнения: 7 640
нали сме от мокрия бар, пак заповядай Wink
Щом се престашиш с глутена, а вие отдавна сте минали рисковия период, разнообрезието ще стане изведнъж много голямо- и на закуска и на вечеря.

# 4
  • Мнения: 1 448
Педито ни е "модерно" - захранване след 6, глутен след 10 и т.н., та затова е цялата суматоха Simple Smile Докато го измъдря, то ще стане време за глутенови манджи   chef

# 5
  • Мнения: X
Ми.......... то вече преспокойно можеш да захраниш с глутен......

Аз по д супа разбирам - супа, нормална, каквато всики хора ядат, с малко сухар/хляб и така......

Освен това можеш да почнеш да даваш по-едро смляна храна, че така ще си пасираш до 2 години. Опитите да дъвче са важни и за говорното развитие на детето, така че почвай леееко, лееееко да даваш по-едра храна.

# 6
  • Мнения: 1 448
Давам му парченца банан, но няма кой знае какъв успех, задавя се и ги плюе, но надявам се така ще се научи малко по малко Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 7 023
Не пасирай съвсем гладко, оставяй и маалко по-едри парченца в супичката и я прави по-рядка, нормално е бебчо да се дави в началото, синът ми още се дави, а не пасирам храната му от деветият му месец само я намачквам хубаво с вилица. Постепенно ще свикне.

# 8
  • Мнения: 3 334
Ми.......... то вече преспокойно можеш да захраниш с глутен......

Аз по д супа разбирам - супа, нормална, каквато всики хора ядат, с малко сухар/хляб и така......

Освен това можеш да почнеш да даваш по-едро смляна храна, че така ще си пасираш до 2 години. Опитите да дъвче са важни и за говорното развитие на детето, така че почвай леееко, лееееко да даваш по-едра храна.
Напълно съм съгласна с горенаписаното.Във връзка със пасирането на храната те съветвам да започнеш да даваш действително по-едра храна да дъвче.Така една моя братовчедка пасираше храната доста дълго време и сега детенцето й е на 7 години и не може да дъвче нормално,а направо гълта залците.

# 9
  • Мнения: 8 917
Вместо пасирана може да почнеш да даваш добре намачкана с вилицата храна Peace

Общи условия

Активация на акаунт