силно главоболие по време на бременност

  • 976
  • 12
  •   1
Отговори
от няколко дена ме боли ужасно главата ,
в задната част при тила.
не мога да се изкашлям от пронизваща болка.
бременна съм 5 месец,и не мога да пия
много лекарства,моля помогнете.
пропуснах да спомена,че имам и
ниско кръвно.а бе всички екстри. ooooh!

# 1
  • Мнения: 945
Миличка, оикновенно болки в тилната част zа предиzвикани я от високо, я от ниско кръвно. Ако пиеш нещо zа болките, това само ще подтисне симптома...

Ти със свеки раzбираш ли се? Ако не я и отиди zа няколко дена на гости да ти вдигне кръвното  Laughing

# 2
  • Мнения: 4 414
може да е от кръвното. може и да е от липса на магнезии/дали пък не беше цинк newsm78/. и мен зверски ме болеше главата и докторът ми даде да магнезий и се подобри положението. говори с лекаря си.
иначе масажи на тила и главата ми помагаха и маааааааалко кафенце също.
успех  bouquet

# 3
# 4
  • Мнения: 220
Почивка и масажи ще свършат работа

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 И аз бях с постоянно главоболие през втората бременност.
Почивка, масажи и много чист въздух ми помагаха. Разбира се когато няма и кой да те ядосва Wink

# 6
  • Русе
  • Мнения: 856
Аз пия парацетамол

# 7
  • Мнения: 564
И аз съм със страшно главоболие - понякога ми е от ниското кръвно и се оправя с малко шоколад и кафе, но се ислучва и да е нетърпимо. Докторката ми каза за такива случаи да пия Аналгин - до 5-ия месец съм пила 2 пъти. После бях и при невролог - предписа ми един крем, с който да се мажа и същевременно да си правя масаж при болки - Mobilat. Може и да си въобразявам, но наистина облекчава (не изчезват напълно, но са поносими).

# 8
  • Мнения: 130
И мене доста ме болеше главата като бременна- при смяна на времето  newsm03. По начало съм с ниско кръвно, но като бременна ми беше нормално. Спасението е да се опиташ да поспиваш повечко. Аз пиех матерна и нямах липса на витамини.

# 9
  • Мнения: 5 026
 И аз имах силно главоболие през първите 3-4 месеца от бременноста. Болеше ме адски, но аз имам мигрена. Позволявала съм си да пия 1-2 пъти Парацетамол. Помагаше ми тъмно,тишина и повечко сън.

# 10
  • Мнения: 945
някой каzа, че пиел аналгин... Аналгина, беналгина и т.н. обеzболяващи са zабранени в zападна европа. Само в иzточна европа се продават.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 11
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ако преди си пила кафе,а сега не пийвай си по-малко.Мене така ме болешеи се оказа,че е точно от това.дано ти мине и не те мъчи много.

# 12
  • Мнения: 573
Като бях бременна и мен ужасно много ме боля,чак съм повръщала  от болка.и АЗ бях с ниско кръвно и моя лекар беше ми изписал едни хапчета за регулиране на кръвното(не се сещам как се казваха) но имаше голяма ползва от тях.
Друго което четох по форумите тогава при главоболие,   да си сложиш на челото картоф(на шайби)-при мен не ми подейства ,но ти пробвай,нищо не губиш.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт