силно главоболие по време на бременност

  • 4 471
  • 19
  •   1
Отговори
от няколко дена ме боли ужасно главата ,
в задната част при тила.
не мога да се изкашлям от пронизваща болка.
бременна съм 5 месец,и не мога да пия
много лекарства,моля помогнете.

# 1
  • Мнения: 1 878
Виж мисля трябва да потърсиш преди всичко съвет от лекар за такова силно главоболие, а тук ...тук съпричастност и обсъждане на насрочено вече лечение. Иначе един парацатемол докато отидеш на доктор

# 2
  • Мнения: 2 237
Аз също страдах първите три месеца от адско главоболие ! И тъй като ми минава само от Аналгин,гинеколожката ми по изключение разреши да го пия.но се консултирах с лекар,не го пих просто така.Направи и ти същото Peace

# 3
  • Мнения: 216
Може да е от ниско кръвно,аз имам такова главоболие и с една кола и кафенце се оправям много бързо.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 682
 И аз пети-седми месец на бременността страдах от ужасно главоболие, май най-често от ниско кръвно. Гледах да не прекалявам с парацетамола, хапвах шоколад, пиех кола, но най-ми помагаше да си обливам главата с топъл душ, много отпускащо и приятно действа. Дано бързо отшуми, но потърси в гугъла -  имаше една страница на български посветена на главоболието, много подробна, включително имаше и за главоболието по време на бременност.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 858
щом те боли отзад може да е високо кръвно.на всяка цена се консулгирай с лекар.
лека бременност  bouquetи се оправяй бързо Hug

# 6
  • Мнения: 2 433
моят Док ми беше казал,че парацетамола не е препоръчителен по време на бременност. Лично негово мнение! Главоболието ми минаваше след като взема един СПАЗМАЛГОН. Позволен е за бременни и ако искаш вярвай - действа мигновенно при гллавоболие!Изпитан метод! Peace

# 7
много ви благодаря на всички

# 8
  • Мнения: 346
Периатърката и наблюдаващия ме лекар препоръчваха Аулин......

# 9
  • Мнения: 8 917
Иначе един парацатемол докато отидеш на доктор  
Peace

# 10
  • Мнения: 505
И мене ме боли - особено привечер. При мене действат две неща - продължителен душ с хладка вода или разходка. Ако са и двете - супер.  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 4 668
Точно съм била и аз в 5-тия месец , когато ме мъчеше такова главоболие , че на моменти не знаех на кой свят съм  Sad
Не съм и предполагала , че така може да боли ...
Докторът ми разреши да пия май Беналгин беше , всъщност каза да си взема това което ми помага по принцип , но да не прекалявам .
Също така ми каза , че бебето не се чувства добре когато майката страда и има случаи в които по - добре да пиеш нещо и да оправиш нещата , отколкото да търпиш и да се мъчите и ти и бебо !  Hug

# 12
  • Мнения: 942
И аз бях точно така.Оказа се високо кръвно, но го хванахме на време и всичко се оправи

# 13
ура.. просветна ми пред очите.
днес ходих на масаж.
една позната случайно ме заведе
в някакъв салон за красота,и там
правеха масажи.
погледнах какви видове има и се оказа че има
масаж за бременни.
реших да пробвам,цената беше разумна
и, о, чудо вече шест часа няма и помен от главоболието.
масажистката беше много внимателна,
масажа трае около 40 мин.
момичета, много лекичка се чувствам .
отново ви благодаря за съветите.
до скоро

# 14
  • Мнения: 564
Дидиту, кажи къде са тез благинки, че и ние да се възползваме :о)

Общи условия

Активация на акаунт